ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Promocja Orlen: czy mogę użyć kanistra?

Wszystko o aplikacji Orlen VITAY – logowanie, problemy, punkty, promocje, oszczędność

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wakacje właśnie się rozpoczęły, a ceny benzyny są blisko rekordowych poziomów. Nic dziwnego, że kierowcy nie są zadowoleni z tego powodu, ponieważ letni sezon wiąże się ze wzmożonym ruchem samochodowym. PKN Orlen postanowił nieco ulżyć kierującym i wprowadził promocję, która obowiązuje z aplikacją Orlen VITAY. W związku z powyższym wielu klientów wręcz rzuciło się do pobierania programu z Google Play i App Store.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Band 6 najtaniej na rynku – z pewnego źródła!

Wzmożone zainteresowanie spowodowało problemy z rejestracją, logowaniem i działaniem aplikacji VITAY. Miejmy nadzieję, że to problemy przejściowe, które zostaną zażegnane, a aplikacja zapewne pozostanie z nami zapewne co najmniej do końca wakacji – do momentu końca promocji. Z tego tekstu dowiecie się, co zawiera Orlen VITAY, jak działa, jaki program lojalnościowy oferuje i z jakimi problemami borykają się użytkownicy.

Orlen VITAY – rejestracja, logowanie i towarzyszące im problemy

Z uwagi na to, że PKN Orlen startuje z promocją na paliwo na stacjach koncernu, wielu kierowców chce zainstalować Orlen VITAY na swoich smartfonach. Jak to zrobić?

Orlen VITAY logowanie i rejestracja

Wystarczy pobrać program z Google Play lub App Store od Apple. Następnie trzeba go włączyć i kliknąć guzik „zarejestruj się”. Aplikacja otworzy w przeglądarce stronę internetową, na której należy wpisać swoje podstawowe dane takie jak imię i nazwisko, wiek, e-mail czy adres zamieszkania. Po wypełnieniu formularza, na pocztę internetową przyjdzie link potwierdzający rejestrację i aktywujący konto. Należy w niego kliknąć. Dopiero wtedy możemy w pełni korzystać z aplikacji Orlen VITAY i podawać kod kreskowy na stacjach benzynowych w celu naliczania punktów i korzystania z promocji.

Orlen VITAY

Klienci stacji benzynowych, którzy korzystali z plastikowych kart VITAY mogą je bez problemu podpiąć w programie. Nowi użytkownicy po rejestracji otrzymają wirtualną kartę wraz z kodem kreskowym, który jest widoczny od razu po wejściu w aplikację.

problemy z logowaniem VITAY

Niestety, w weekend rozpoczynający się 25 czerwca, użytkownicy napotykają duże problemy z rejestracją i logowaniem w aplikacji. Najczęściej zgłaszane problemy to niedziałający link aktywacyjny, problemy z CAPTCHA, trudności z logowaniem (objawiające się tak, jak widać na wyżej zamieszczonym obrazku) wyskakujące błędy. Ja próbowałem zalogować się do aplikacji kilkanaście razy przez pół godziny, co ostatecznie zakończyło się sukcesem. Za taki stan rzeczy odpowiadają przeciążone serwery związane z niespodziewanie dużym zainteresowaniem klientów.

Jak działa Orlen VITAY?

Wyłączając spod recenzji bieżący weekend, aplikacja na co dzień sprawuje się bardzo dobrze. Jej interfejs jest bardzo czytelny. Po włączeniu widzimy to, co najważniejsze – na środku ekranu pojawia się kod kreskowy, który należy pokazać sprzedawcy przy kasie. Dzięki temu naliczone zostaną punkty Vitay.

menu Orlen VITAY

W górnej części ekranu widać najważniejsze promocje ułożone w postaci kart reklamowych. Z kolei poniżej kodu kreskowego pojawia się możliwość zapłaty za pomocą Orlen Pay (po wcześniejszym skonfigurowaniu konta). Po lewej stronie od ikony Orlen Pay widać lokalizację najbliższej stacji, do której można nawigować. Po prawej stronie znajduje się e-karta Biznes Tank.

Więcej Orlen VITAY

Na dole aplikacji zobaczymy menu podzielone na 5 kategorii:

 • Start – czyli ekran główny – z tego miejsca skorzystają wszyscy użytkownicy, ponieważ jak wspomniałem wyżej, znajduje się tu kod kreskowy,
 • E-partnerzy – za zakupy u partnerów Orlenu można dostać dodatkowe punkty Vitay,
 • Kupony – w tym miejscu widnieją najważniejsze kupony, dzięki którym możemy otrzymać dodatkowe punkty Vitay,
 • Stacje – mapa ze stacjami Vitay w Polsce,
 • Więcej – ten obszar składa się z kilku sekcji:
  • Na górze ekranu widoczna jest liczba punktów VITAY – gromadzimy je kupując paliwo i inne produkty i skanując kartę VITAY,
  • Historia transakcji zapewnia podgląd w nasze wcześniejsze zakupy,
  • Katalog VITAY to gazetka marketingowa Orlenu, w której znajdziemy produkty, które można „kupić” za punkty VITAY,
  • Promocje to spis najważniejszych akcji promocyjnych, dzięki którym można się wzbogacić o dodatkowe punkty,
  • E-partnerzy – ponownie znajdziemy tu partnerów, u których można otrzymać dodatkowe punkty,
  • Oferta Stop Cafe – czyli jakie jedzenie i picie serwowane jest na stacjach benzynowych,
  • Zmień PIN VITAY – możliwość zdefiniowania i zmiany kodu PIN aplikacji,
  • Skanuj kod – możliwość zeskanowania promocyjnego kodu, który posiadamy,
  • Twoje zgody – zgody marketingowe, dzięki którym możemy otrzymać dodatkowe punkty VITAY,
  • Kupony – kolejny raz mamy tu dostęp do kuponów,
  • Konfiguruj konto Orlen Pay – możliwość skonfigurowania płatności mobilnych,
  • Aktualności,
  • Kontakt,
  • Ustawienia – sekcja ta zawiera między innymi możliwość wyrażenia zgody na udostępnienie lokalizacji czy wylogowania z aplikacji.

Jedyny aspekt, do którego mogę się przyczepić to to, że obszar więcej powiela niektóre funkcje dostępne w menu na dole ekranu.

Co oferuje Orlen VITAY – punkty, promocje, nagrody

Celem programu Orlen VITAY jest zbieranie punktów poprzez skanowanie karty lojalnościowej przy każdej transakcji na stacji benzynowej. Można też skorzystać ze specjalnych promocji, które dostępne są tylko dla użytkowników aplikacji. Przykładowo, ostatnio pojawił się kupon na 1000 punktów VITAY za kupienie 30 litrów dowolnego paliwa oraz dowolnego płynu do spryskiwaczy o pojemności 4 litrów.

Orlen VITAY nagrody

Zebrane punkty VITAY można wymienić na nagrody lub zrabatować pożądany produkt. Aby to zrobić, trzeba się zalogować na stronie internetowej akcji i skorzystać z menu dostępnego w górnej części ekranu.

Orlen VITAY – promocja na paliwo – ile można zaoszczędzić?

W ostatnich dniach aplikacja Orlenu stała się bardzo popularna z uwagi na promocję ogłoszoną przez koncern. Od poniedziałku 27 czerwca do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją VITAY mogą skorzystać z rabatu, który wynosi 30 groszy na litrze benzyny i ON. Wprowadzono jednak limit 150 litrów paliwa miesięcznie. Ile można zatem zaoszczędzić, biorąc pod uwagę fakt, że zatankujemy maksymalną ilość benzyny dostępną w promocji? Nie są to duże oszczędności, bo wynoszą:

 • 45 zł miesięcznie,
 • 90 zł do końca wakacji.

Warto jednak skorzystać nawet z tak niewielkiej obniżki i gromadzić punkty w programie lojalnościowym.

Źródło: google play, orlen, twitter

  Sprawdź najnowsze wpisy