top tygodnia aplikacje

Niedzielny wieczór, a więc niedzielny Top Tygodnia z aplikacjami. W dzisiejszym zestawieniu znajdą się programy nie tyle nowe, co z pewnością przydatne i stanowiące olbrzymią alternatywę dla, wydawałoby się, „większych braci”. Zaoszczędzimy nie tylko miejsca, ale również transferu, nadamy kolorytu naszych ekranom oraz pokażą nam z fachową dokładnością, jaka aura panuje za naszym oknem.

 

ColorNote

 

Każdemu na pewno zdarza się potrzeba zanotowania czegoś. Na szybko, najlepiej od razu i bez konieczności otwierania pióra z specjalnym notesem. Dlatego sięgamy coraz częściej do naszych kieszeni po smartfona, lecz czy jesteśmy zadowoleni z naszego notatnika? W takim razie mam coś dla Was.

 

 

ColorNote świetnie sprawdzi się w roli mobilnego notatnika. Możemy w nim tworzyć normalne notatki, listy zadań bądź zakupów, wrzucać je do swojego kalendarza i ustawiać odpowiednie powiadomienie. Organizacja nad naszymi zapiskami jest tak duża, że praktycznie wszystko możemy dostosować do własnych potrzeb – począwszy od rodzaju notatki, przez kolor karteczki-widżetu, jaką możemy umieścić na pulpicie, a skończywszy na obszernych możliwościach synchronizacji. Słowem: ColorNote to prosta i przejrzysta aplikacja o możliwościach kombajnu.

 

Aplikacja dostępna jest do pobrania w Sklepie Play zupełnie za darmo. Nie czekajcie więc, aż kolejne ważne rzeczy wylecą Wam z głowy i czym prędzej wypróbujcie tę aplikację.

 

POBIERZ

 

Facebook Lite

 

Serwis społecznościowy autorstwa Marka Zuckerberga stał się już tak globalny, że niemal każdy z niego korzysta – w większym czy mniejszym stopniu. Wokół Facebooka toczy się wszystko – życie towarzyskie, imprezy, marketing… Jeśli jednak chcemy odsapnąć od tego całego zgiełku, dlaczego nie zacząć od zmiany aplikacji?

 

 

Facebook Lite – tak, to wciąż Facebook, lecz w nieco okrojonej wersji. Aplikacja generalnie zaprojektowana dla tych, którzy chcą oszczędzić zużycie swojego transferu oraz nie obciążać zbyt mocno swojego smartfona. Jednak nic straconego! To co miało pozostać, pozostało – możemy więc wciąż wysyłać wiadomości, wrzucać posty oraz przeglądać tablice naszych znajomych, a nawet komentować. Facebook Lite chodzi zdecydowanie szybciej, został pozbawiony elementów, z których przy rzadkim korzystaniu nawet nie zauważaliśmy. Jeśli zatem denerwuje Was mozolne, ociężałe działanie „pełnej” wersji Facebooka bądź czujecie, że aplikacja jest przeładowana, warto przetestować na własnej skórze opcję Lite.

 

Jak przystało na Facebooka, aplikacja jest dostępna w Sklepie Play zupełnie za darmo. Jedno kliknięcie i gotowe!

 

POBIERZ

 

AccuWeather

 

Aplikacji pogodowych mamy mnóstwo, lecz po raz kolejny pojawia się pytanie, co wybrać? Najlepiej by było konkretnie, jednocześnie z dużą ilością danych oraz ładnymi widżetami. Czy można mieć to wszystko? Oczywiście, że tak.

 

 

AccuWeather dostarcza nam wszystko to, czego potrzebujemy, by zaplanować sobie dzień. Będziemy wiedzieć, kiedy zacznie padać deszcz, czy pojawi się śnieg, jak mocno będzie przyświecać słońce oraz czy pozornie dobrze zapowiadające się popołudnie rzeczywiście uraczy nas przyjemną temperaturą, czy też skupi się na przemoczeniu naszych butów. AccuWeather pokaże nam prognozę pogody, ostrzeże spersonalizowanymi powiadomieniami o pogarszających się warunkach atmosferycznych oraz objaśni czy dana pogoda nadaje się do uprawiania przez nas ulubionego sportu. A to wszystko okupi estetycznymi widżetami na pulpit.

 

Aplikacja jest dostępna w Sklepie Play za totalne zero. Wystarczy więc, że klikniecie poniżej i sami sprawdzicie jak pogodnie zapowiada się Wasz tydzień.

 

POBIERZ

 

Mamy notatki, mamy lekkiego Facebooka i mamy informacje pogodowe, ergo jesteśmy kompleksowo wyposażeni na nadchodzący tydzień. Mam nadzieję, że zobaczymy się tutaj już za tydzień! Do zobaczenia!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.