ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
softserve logo

Jesteś fanem innowacji? Z SoftServe możesz tworzyć lepsze jutro

Autor: Łukasz Pająk Lokowanie

Żyjemy w świecie, w którym otaczają nas rozwiązania IT – tylko w roku 2021 na całym świecie wydatki w tej branży kształtowały się w okolicach 4 trylionów dolarów. Mniej lub bardziej zaawansowane komputery możemy spotkać w połączeniu z dosłownie wszystkim. Taką rozpiętość ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia. Dlatego możliwość pracy w innowacyjnych, niecodziennych i przede wszystkim ciekawych projektach to jeden z kluczowych czynników, który kieruje specjalistami IT przy wyborze konkretnej firmy.  

Czy to możliwe, by pracować w innowacyjnym projekcie, jednocześnie rozwijać się, dobrze zarabiać i móc pracować w domu lub w biurze, w zależności od swoich potrzeb? Okazuje się, że tak. SoftServe znalazł na to pytanie odpowiedź.  

Najnowsze technologie i projekty jutra

biuro softserve

SoftServe jest dużą międzynarodową firmą technologiczną tworzącą rozwiązania IT dla dużych korporacji i przedsiębiorstw. Jej klienci znajdują się w Dolinie Krzemowej, Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Europie. W naszym kraju ma swoje biura w aż 7 największych miastach – we Wrocławiu, w Gliwicach, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Białymstoku. Zatrudnia w nich blisko 1100 pracowników, a w swoich placówkach na całym świecie – ponad 13 000.  

SoftServe działa w obszarach takich jak Big Data, DevOps, Cloud, Business Intelligence, IoT, Machine Learning, AI, e-commerce czy UX. Jest także oficjalnym partnerem technologicznym AWS i Google Cloud Platform, a wszystkie swoje projekty realizuje z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jakie to projekty?  

Ostatnio głośno jest m.in. o rozwiązaniu TouchlessAI z wykorzystaniem technologii haptycznych, realizowanym w ramach unijnego programu Horyzont 2020. Zadaniem SoftServe w projekcie jest stworzenie oprogramowania, które pozwoli poczuć dotyk drugiej osoby. A także na odczytywanie biosygnałów, w tym pulsu rozmówcy. Wszystko to sprawi, że dotyk ten będzie bardziej realny. Pomoże w tym specjalnie przygotowywany pulpit – UltraHaptics od Ultraleap, którego prototyp został pokazany m.in. na ostatniej konferencji EuroHaptics 2022 w Hamburgu. Podobnie jak rozwiązanie “Touch the story”, dzięki któremu słuchacz audiobooków będzie mógł odczuwać wrażenia opisywane w opowiadaniu. Według SoftServe technologia ta będzie mogła być zastosowana np. w muzeach i sklepach, umożliwiając dotykanie produktów czy eksponatów na odległość.  

softserve biuro

Cyfrowa rewolucja dokonuje się na naszych oczach każdego dnia. Dzięki swojej technologicznej wiedzy i doświadczeniu wspieramy naszych klientów w tworzeniu innowacji i cyfrowej transformacji ich biznesów, ale także sami wychodzimy z inicjatywami, które już niebawem mogą zmienić naszą rzeczywistośćmówi Sebastian Drzewiecki, Dyrektor Zarządzający SoftServe Poland.Jako firma wierzymy w nieustanny rozwój – zarówno firmy, jak i samych pracowników, dlatego decydujemy się na projekty z wielu branż. Dla przykładu, pracownicy naszego najnowszego biura mieszącego się w Gdańsku będą realizować projekt fintechowy dla największego i najnowocześniejszego banku w Singapurze. Znajdą w nich zatrudnienie m.in. specjaliści od Javy, Pythona, technologii chmurowych, a także DevOpsi.  

Niezależnie od branży, w której się specjalizujesz, projektów nie zabraknie

Oczywiście specjaliści IT często ukierunkowują swoją ciekawość w ramach jednej branży. Dlatego SoftServe nie ogranicza się chociażby do wspomnianej bankowości. Firma realizuje projekty dla różnych korporacji związanych między innymi właśnie z fintech, ale także medycyną, handlem i marketingiem, przemysłem wydobywczym, produkcyjnym, czy też szeroko rozumianymi nowymi technologiami. Tym sposobem jeśli uznasz, że dany projekt jednak nie jest dla Ciebie interesujący, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zmienić. W końcu mówimy o transparentnej ścieżce kariery. Bardzo transparentnej, gdyż dostępna mapa dokładnie pokazuje, jakie są kryteria niezbędne do awansu.

softserve kampania

Do tego pracownicy mogą liczyć na stały rozwój. W firmie działa SoftServe University, na który składa się ponad 30 projektów edukacyjnych, a więc mówimy o pomocy mentorów, możliwości zdobywania dodatkowych certyfikatów oraz przechodzenia szkoleń (także wewnętrznych). Co więcej, SoftServe podchodzi elastycznie do modelu pracy – umożliwia zarówno pracę całkowicie zdalną, jak i hybrydową. Biura w siedmiu największych miastach Polski – Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Gliwicach i Białymstoku – są dostępne do dyspozycji pracowników, jeśli istnieje potrzeba spotkania się ze współpracownikami lub pracy poza domem.  

Wszystkie innowacje potwierdzane są na najważniejszych wydarzeniach branżowych

softserv events

Choć kontakt w świecie wirtualnym to duża wygoda, to wciąż (jeszcze) nie jest w stanie w pełni zastąpić kontaktu na żywo — mimo że SoftServe pracuje nad tym, by kontakt w wirtualu był bardziej „prawdziwy”. Dlatego też firma regularnie pojawia się na konferencjach branżowych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Jest to idealny moment, by niekiedy móc także przetestować rozwiązania, nad którymi pracuje, a przede wszystkim porozmawiać z ekspertami, jak wygląda praca w SoftServe od kuchni. Ekspertami, których również Ty możesz stać się częścią i mieć realny wpływ na zmiany w otaczającym nas świecie. 

Wpis powstał we współpracy z firmą SoftServe

Sprawdź najnowsze wpisy