top tygodnia gry

W poprzednim Top Tygodnia dotyczącym gier zająłem się głównie mniejszymi produkcjami, które nie miały specjalnie dłuższej historii. Dziś będzie nieco inaczej, gdyż w roli bohaterów pojawią się produkcję naprawdę, można rzec, fabularne. A już na pewno cieszące się dużą popularnością. Zacznijmy zatem naszą przygodę!

Cloud Chasers

Propozycja dla tych, którzy szukają czegoś nowego, pewnego powiewu świeżości. Cloud Chasers to nie jest kolejna przygodowa produkcja, w której naszym celem jest przemieszczanie z miejsca na miejsce. Mamy tutaj do czynienia z, owszem, grą przygodową, lecz z nutką survivalu. Nie jesteśmy więc jedynie postacią w grze, musimy zacząć myśleć rozsądnie.

Dlaczego myśleć rozsądnie? W Cloud Chasers odbywamy podróż jako mała dziewczynka i jej ojciec przedzierając się przez niebezpieczeństwa pustyni. Świat jest generowany losowany, co dodatkowo wymaga od nas większej uwagi i szybkiego myślenia oraz sprawia, że zawsze natrafimy na coś nowego. Ta barwna produkcja pełna jest rozmaitych niespodzianek. Warto przede wszystkim zaznaczyć, że w samej grze nie znajdziemy żadnych mikropłatności, a więc na wszystko trzeba tutaj samemu zapracować.

Cloud Chasers jest dostępny w Sklepie Play w wersji płatnej. Kosztuje ona 15 złotych, lecz jak już wyżej wspomniałem jest to jedyna kwota, jaką przyjdzie zapłacić – wewnątrz nie znajdują się już żadne mikrotransakcje.

POBIERZ

Minion’s Paradise

Znamy już zapewne grę, w której główna rolę odgrywają Minionki. Tym razem nie jest to speedrun a coś o wiele bardziej złożonego, bardziej kolorowego, lecz tak samo bawiącego. Produkcja tak znacząca, że doczekała się nawet swojej prezentacji na tegorocznej konferencji E3. Zachowując przy tym swoją infantylną zabawność.

Minion’s Paradise będziemy musieli zagospodarować wyspę dla naszych Minionków. Obserwować będziemy ich poziom zadowolenia, potrzeby, dostarczymy im potrzebnych produktów. Zadaniem jest oczywiście stworzenie jak najlepszych warunków życia naszym żółtym stworkom, lecz nie żyją oni przecież sami – wyspa zamieszkała jest również przez ludzi. To absorbująca nasz wolny czas pozycja, której model rozgrywki przecież tak dobrze znamy z produkcji AAA, a ponadto mamy tutaj do czynienia z Minionkami… Może być lepiej?

Oczywiście, że może być! Minion’s Paradise pobierzecie ze Sklepu Play zupełnie za darmo, Jedyne płatności jakie się Wam ujawnią znajdują się już w samej grze, lecz nie musicie w ogóle z nich korzystać.

POBIERZ

Contrast

Teraz mamy do czynienia z naprawdę dużym tytułem, dostępnym nawet na dużych konsolach czy PC. Contrast to świetna przygodówka z grafiką w stylu 2D oraz 3D, lecz by w nią zagrać potrzebujecie czegoś więcej niż tylko smartfonu. Potrzebujecie Shield Android TV.

W Contrast wcielamy się w rolę dziewczyny potrafiącej zmieniać się w cień. Dlatego też przepiękna i mega klimatyczna stylistyka noir zmienia się pomiędzy czarującym światem 3D, a pełnym tajemności oraz wymagającym pewnego sprytu teatru cieni. Lata 20 XX w. jeszcze nigdy nie były tak porywające. Intrygująca fabuła skutecznie przyciągnie nas do ekranu.

Oprócz specjalnego sprzętu, jaki potrzebny jest do odpalenia tej gry, wymagana jest również nieco wyższa kwota do zapłacenia. Contrast w Sklepie Play kosztuje aż 69 złotych. To bardzo dużo jak za grę mobilną, lecz należy przypomnieć, że pozycja pojawiła się nawet na PlayStation 4.

POBIERZ

To wszystko, jeśli chodzi o dzisiejszy zestaw gier. Mam nadzieję, że i tym razem znaleźliście coś dla siebie. Jutro niedziela, więc widzimy się przy aplikacjach! A do rozrywki wrócimy już za tydzień!

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.