ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kochamy elona muska

Za co kochamy Elona Muska? Powodów jest naprawdę wiele

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Legenda Elona Muska rośnie z każdym dniem jego działalności. Miliarder na Twitterze zgromadził prawie 100 mln obserwujących. Wśród nich są zarówno hejterzy jak i fani. Co sprawia, że ekscentryk tak przyciąga do siebie ludzi? Ostatnio napisałem kilka powodów, dla których ludzie go nienawidzą. Teraz chcę przyjrzeć się za co kochamy Elona Muska. Mimo wypisywania kontrowersyjnych postów, miliarder niejednokrotnie pokazał, że ma dobre serce.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Band 6 w rewelacyjnej ofercie z pewnego źródła – tylko z tego linku!

Za co kochamy Elona Muska

Jego nietuzinkowe wypowiedzi

kochamy elona muska

Dla jednych obserwujących bezczelność i chamstwo miliardera to powód do krytyki. Inni widzą w nim wzór do naśladowania. To właśnie nietuzinkowe wypowiedzi Muska sprawiają, że ludzie go uwielbiają. Właściciel Tesli jest jakiś, jest barwny i widoczny, ludzie nie lubią szarych postaci, które nie mają niczego do powiedzenia. Co z tego, że czasami wypowiedzi Muska są niewłaściwe, nieodpowiednie czy po prostu chamskie. Fani uwielbiają go za niewyparzony język i kontrowersje, jakie wywołuje wokół swojej osoby. Za przykład niech posłuży 64-letni nurek, który uratował życie nastolatkom w Tajlandi. Musk nazwał go „pedo facetem”, za co został zrugany przez media. Obraził też premiera Kanady porównując go do Hitleta. Jak to mawiają, nieważne, co piszą – ważne, że w ogóle piszą.

Król kryptowalut

Elon Musk BTC Bitcoin

Kochamy Elona Muska też za to, że jest królem kryptowalut. To on wywołał jeden z kilku wzrostów w ostatnim roku na BTC, po informacji, że Tesla będzie akceptowała płatności w tej walucie. Ponadto, Musk jest aktywny w promowaniu Dogecoina. Bardzo pozytywnie wypowiada się na temat przyszłości tej kryptowaluty na Twitterze. Co ciekawe, miliarder obiecał też, że Tesla będzie akceptowała płatności w DOGE. Ostatnio nawet zapowiedział, że nawet Twitter może zaakceptować tę kryptowalutę. Takie działania sprawiają, że ludzie chętniej lokują środki finansowe w kryptowaluty, które poleca Musk.

Pomoc Ukrainie

Elon Musk pomaga Ukrainie

Elon Musk nie zawahał się pomóc Ukrainie, gdy został o taką poproszony. SpaceX dostarczyła obywatelom tego państwa Internet satelitarny za pośrednictwem Starlink. Do jego odbioru potrzebne są specjalne transmitery, które zostały dostarczone przez firmę Elona pod koniec lutego. Oferują darmowy, dobrze działający Internet dla zwykłych obywateli, ale także dla przedsiębiorców i wojska. Co ciekawe, armia może dzięki niemu wykorzystywać drony, żeby łatwiej namierzać cele. Do takich działań potrzebne jest połączenie o wysokiej jakości, które gwarantuje Starlink. Miliarder jednak ostrzegł, że tego typu sprzęt może zostać namierzony i żeby używać go rozsądnie. Za takie działania kochamy Elona Muska!

Eskapada na Marsa

Lot na Marsa Starship
Fot. Starship SpaceX

Chyba jednak najbardziej kochamy Elona Muska za możliwość spełnienia naszych marzeń o podboju kosmosu. Co prawda ewentualny termin takiego wydarzenia się przesuwa, jednak rok 2029 nie jest aż tak odległy. To właśnie wtedy ma wystartować pierwsza, załogowa misja na Marsa. W tym celu potrzebne jest stworzenie odpowiednich technologii. Właśnie dlatego Elon Musk stał się właścicielem SpaceX, firmy która pracuje nad rakietą Starship. Najbardziej problemowe jest w tym momencie stworzenie statku, który w szybki i bezpieczny sposób dotrze z astronautami na Marsa, a potem z niego powróci na Ziemię. Musk twierdzi, że misja będzie niebezpieczna i może kosztować życie ludzi!

Jednak wizje podboju Czerwonej Planety są ekscytujące i niesamowite. Żyjemy w czasach, kiedy młode pokolenie nie widziało misji astronautów na Księżyc. Podbój Marsa byłby wydarzeniem na skalę światową, które z pewnością przyciągnęłoby, kolejnych amatorów astronomii. To wspaniałe i niesamowite, że Elon Musk za prywatne pieniądze, chce dokonać ogromnego kamienia milowego w dziejach ludzkości. Z niecierpliwością czekam na 2029 rok!

Elon Musk doszedł do ogromnego majątku ciężką pracą

Elon Musk to postać nietuzinkowa, która już będąc dzieckiem miała chęć zdobywania wiedzy. Jego pierwszym osiągnięciem było zaprojektowanie gry wideo na komputerze Commodore VIC-20. Zarobił na tym interesie 500 dolarów. Jego pierwszy biznes założony z bratem to Zip2 – internetowy przewodnik po miastach. W 1999 roku firma została przejęta przez Compaq, a Musk zarobił na tym interesie 22 mln USD. Następne jego inwestycje to x.com i PayPal, które ponownie pomnożyły jego majątek. Ze sprzedaży tego drugiego w 2002 roku Musk uzyskał 165 mln USD. Kolejne projekty miliardera to dobrze znana wszystkim Tesla (której był współzałożycielem) i SpaceX, dzięki któremu astronauci polecą na Marsa. Kochamy Elona Muska za to, że do takich pieniędzy doszedł ciężką pracą i dobrym wyczuciem interesów, które rozpoczynał.

Miliarder wspiera ochronę środowiska i zrównoważony rozwój

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o oszczędzaniu zasobów naturalnych Ziemi, energii odnawialnej i zrównoważonym rozwoju. Elon Musk wspiera te idee świadcząc nowoczesne i energooszczędne produkty Tesli np. Power Wall do energii słonecznej. Wiele osób postrzega przedsięwzięcia Muska jako te, które inwestują w przyszłość. Hasła o zrównoważonym rozwoju przyciągają milenialsów, którzy wykazują duże zainteresowanie tego typu sloganami. Misja Muska i zrównoważony transport, jaki zapewniają auta Tesli, idealnie wstrzelają się w dzisiejsze wartości młodych ludzi. Wielu fanów wierzy w transport przyjazny dla środowiska, który może zostać zapewniony przez auta elektryczne sygnowane marką Tesli.

Źródło: adalo, forbes

Sprawdź najnowsze wpisy