ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams

Majowe nowości Microsoft Teams bardzo mi się spodobały – coraz więcej funkcji!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kto by pomyślał, że tak mało znany program jak Microsoft Teams, stanie się tak bardzo popularny i to w zaledwie dwa lata. Wszystko się zmieniło przez pandemię COVID-19, która rozpoczęła się w 2019 roku. Microsoft nie próżnował i rozbudowywał swój program o nowe możliwości – robi to także teraz. Majowe nowości Microsoft Teams podtrzymują dominującą rolę tego programu w pracy i nauce zdalnej oraz hybrydowej. Ta aplikacja zrewolucjonizowała świat i wiele czynności dzięki niej można wykonać będąc online. Pracodawcy i uczelnie dostrzegły zupełnie nowe możliwości i próbują je wykorzystać w swojej działalności. Zapewne wielu korzystających z zadowoleniem przyjmie kolejne funkcje, jakie pojawiły się w Teams w maju – przyjrzyjmy się im.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Band 6 w rewelacyjnej ofercie z pewnego źródła – tylko z tego linku!

Majowe nowości Microsoft Teams

Ogólne zmiany w sposobie działania

Na wstępie warto zauważyć, że Teams w końcu pojawiło się w Sklepie Microsoft. Jest to naprawdę miłe udogodnienie, ponieważ wyszukiwanie aplikacji na stronach giganta z Redmond i wybór odpowiedniej opcji był kłopotliwy.

jasność teams

Inna, warta zauważenia nowość, to zmiany w jakości wideo, gdy użytkownik ma słabe oświetlenie. Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Wam się prowadzić wideo-konwersację z kimś, kto siedział po drugiej stronie ekranu w ciemnościach. Nowy filtr świetnie sprawdzi się w takich sytuacjach. Dodatkowo, będzie można skorzystać z filtrów, które wzmacniają ostrość lub wygładzają obraz.  

Majowe nowości Microsoft Teams zawierają także Tryb Together, który może być kojarzony z namiastką metaverse. Nowa opcja bowiem tworzy wirtualną przestrzeń, w której znajdują się uczestnicy danego spotkania. Są oni uwidocznieni w sposób, jakby siedzieli obok siebie. Funkcja ta dostępna jest obok opcji wyboru sceny. Użytkownicy, którzy będą chcieli dołączyć, mogą to zrobić klikając w odpowiedni guzik. Ponadto, zdjęcia uczestników mogą zostać wyświetlone w formie horyzontalnej pod sceną spotkania. Opcje te można zmienić w konsoli Teams Rooms.

Ważną nowość otrzymały też platformy Azure, Windows 365 i VMare. Pojawi się tu wsparcie dla wielu okien dla infrastruktury pulpitów wirtualnych. Przykładowo, aby usprawnić pracę, nowe czaty będą pojawiały się w wyskakujących ramkach. Modyfikacji uległ też interfejs. Ważne opcje pojawią się teraz u góry aplikacji. VDI dla Citrix z kolei zyskały funkcję przekazywania kontroli innemu uczestnikowi. VDI na Azure otrzymał też w końcu opcję rozmycia tła, która jest dobrze znana standardowym użytkownikom. Platformy te dostały też możliwość wykonywania połączeń alarmowych – korzystający musi najpierw zweryfikować adres, który będzie przekazany ratownikom.

Co ciekawe, Teams na Androidzie zyska możliwość spotkań poprzez Zoom! To niesamowite, że Microsoft daje taką opcję, tym bardziej, że dotyczy ona konkurenta. Wystarczy zaplanować nowe spotkanie w Zoom lub przekazać je do pokoju Microsoft Teams. Następnie wystarczy kliknąć „dołącz”.

Ulepszona komunikacja i czat

Jedną z lepszych funkcji Teams jest możliwość użycia szybkich odpowiedzi. Majowe nowości Microsoft Teams zawierają wsparcie dla dodatkowych języków tej opcji. Zapewne zauważyliście, że w aplikacji pojawiły się szybkie odpowiedzi po polsku – zdarza mi się korzystać z tej funkcji.

Nowe funkcje zawierają też możliwość ustalenia statusu na nadchodzące spotkanie. Pojawi się on w kalendarzu, ale będzie go można ukryć przed konkretnymi użytkownikami.

Łatwiejsze zarządzanie użytkownikami

Zarządcy będą mogli w łatwiejszy sposób zobaczyć raport użycia Teams przez korzystającego. Taki dokument znajdzie się w centrum administracyjnym Microsoft 365. Pojawią się też nowe zasady wsadowe i szczegóły ich działania.

majowe nowości Microsoft Teams

Majowe nowości Microsoft Teams zawierają też jedną nowość dla nauczycieli. Będą oni mogli otrzymać zagregowane informacje dotyczące aktywności uczniów w Career Coach. Obejmie to np. umiejętności uczniów czy ich zainteresowania zawodowe.

Wsparcie dla nowych urządzeń

Z każdą aktualizacją, Microsoft dodaje wsparcie dla kolejnych urządzeń. Oto nowy sprzęt, który obsługuje Microsoft Teams:

  • Słuchawki Logitech Zone True Wireless – świetnie sprawdzą się w rozmowach na zewnątrz, ponieważ mają funkcję. Producent twierdzi też, że ich dźwięk jest najwyższej jakości, a hybrydowy ANC blokuje rozpraszający hałas. Sprzęt współdziała z aplikacją Logi Tune, która umożliwia ustawienie odpowiednich opcji.
  • Huddly L1 – jest to kamera, która świetnie sprawdzi się w średnich i dużych pomieszczeniach. Charakteryzuje się bardzo wysoką jakością rejestrowania obrazu i ma funkcje wykrywania uczestników.
  • Yamaha ADECIA Tabletop – rozwiązanie audio do konfigurowania urządzeń.
  • Shure Digital Signal Processor – kolejne urządzenie, które podłącza się z innym sprzętem w celu osiągnięcia najważniejszych wrażeń audio.
  • Urządzenia Crosscall – tutaj pojawiło się wsparcie dla funkcji Walkie Talkie, która umożliwia komunikację przez naciśnięcie guzika i mówienie do mikrofonu.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy