Microsoft Teams nie pozwala zadzwonić na policję

Przydatne funkcje Microsoft Teams zawitały do programu – poznaj świetne nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Pandemia prawdopodobnie zmierza ku końcowi. Nie oznacza to jednak, że Microsoft Teams zostanie porzucony lub traci na znaczeniu – wręcz przeciwnie. Gigant z Redmond wciąż rozwija program. Nowe funkcje Microsoft Teams pokazują, że praca hybrydowa to przyszłość.

Zobacz także: Microsoft ma problem z Windows 11 – jak mu zaradzić?

Sprawdź też: Oto najtańszy laptop z Windows 11 – idealny do pracy i nauki! Zobacz promocję!

Nowe funkcje Microsoft Teams

Podzielmy nowe funkcje Microsoft Teams na kilka obszarów. Koniecznie sprawdźcie ulepszone możliwości aplikacji.

Nowe funkcje wzmacniające połączenia

W tym obszarze zobaczymy trzy niewielkie udogodnienia. Pierwszym z nich jest pojawienie się kontaktów z Outlooka, z którymi można się skontaktować przez Teams. Będą one dostępne w menu rozwijanym kontaktów lub podczas przekazywania połączenia. Oczywiście funkcja ta działa jedynie dla korzystających, którzy przypisali kontaktom numery telefonów.

Jeśli jesteś administratorem, to możesz umieścić w Teams baner do połączeń alarmowych. Ponadto, zarządzający mogą konfigurować ustawienia przekazywania połączeń w imieniu użytkowników. Jest to funkcja, której można używać za pośrednictwem Centrum administracyjnego Teams lub modułu Teams PowerShell.

Ulepszone konferencje i spotkania

Użytkownicy mogą dołączyć do spotkań w sposób anonimowy prosto poprzez chmurę. Funkcja już nie będzie przekierowywała korzystających z usług GCC, GCC-High i DOD. Zostanie ona domyślnie włączona po aktualizacji Teams.

Prezenter nowe funkcje Microsoft Teams

Nowe funkcje Microsoft Teams zawierają ulepszony tryb prezentera. Użytkownik będzie mógł wybrać, po której stronie chce być pokazany. Ponadto, będzie mógł określić rozmiar prezentowanych treści – są to oczywiście kwestie jedynie wizualne.

Ważną nowością jest wzmocnione tłumienie szumów, które zostało domyślnie włączone. Przypomnę, że funkcja ta traktuje wszystkie dźwięki niebędące mową jako sygnał do wygłuszenia. Aby jednak opcja nie tłumiła muzyki, wzbogacono ją o detektor obecności muzyki. Dzięki temu, użytkownik może wybrać, czy muzyka jest hałasem, czy jest może nieodzownym elementem prezentacji.

detektor muzyki Teams

W wersji przeglądarkowej aplikacji, użytkownicy będą mogli dołączać dźwięk podczas udostępniania treści. Ustawienie to znajduje się w sekcji Udostępnij zawartość. Podobna nowość została wdrożona dla przeglądarki Firefox. Od teraz można korzystać z pełnej obsługi dźwięku i pulpitu oraz współdzielenia ekranu.

Warto też wspomnieć o tym, co zostało dodane w kwestii spotkań do wersji mobilnych. W iOS zostanie ulepszony panel powiadomień, który pojawi się teraz u góry ekranu dla wiadomości systemowych podczas spotkania. Dzięki temu, zarządzanie nadchodzącymi informacjami stanie się łatwiejsze i szybsze.  

Łatwiejsze konwersacje i współpraca

Do Teams wprowadzono nową, wręcz pożądaną funkcję dla pisemnych konwersacji – edytor podpowiedzi tekstowych. Dzięki temu jeszcze szybciej możesz odpowiadać na przychodzące wiadomości. Ponadto, sugerowane odpowiedzi na czacie (w wersji na PC) wykorzystują teraz sztuczną inteligencję do tworzenia trzech krótkich, autentycznych odpowiedzi na podstawie kontekstu poprzedniej wiadomości. Wystarczy wybrać jedną z nich, aby odpowiedzieć. Przy okazji możesz zechcieć skorzystać z nowych filtrów wiadomości i konwersacji. W ten sposób odnajdziesz konkretną rozmowę z jedną osobą (eliminując czaty z botami i wiadomości grupowe).

szablony teams

W Teams pojawiła się też nowość wzmacniająca tworzenie zespołów. Od teraz dostępne są szablony, które zawierają predefiniowane kanały i preinstalowane aplikacje. Przy okazji warto wspomnieć o zaktualizowanych emotikonach. Będą one dostosowane do języka Microsoft Fluent, co sprawi, że staną się wyraziste i ożywione.

Łatwiejsze zarządzanie i edukacja

W kwestii zarządzania, administratorzy znajdą tu kilka nowości wartych uwagi. Dostaną oni możliwości przypinania aplikacji, które pojawiają się w polu tworzenia. Ponadto, konta administratorów IT są uwierzytelniane i integrowane. Ma to usprawnić konfigurację dedykowanych do Teams urządzeń. Te można z kolei kupić w specjalnym sklepie w USA i Kanadzie. W późniejszym terminie pojawi się on na innych rynkach.

przypinanie aplikacji nowe funkcje Teams

Warto też wspomnieć o nowych możliwościach zatwierdzania aplikacji przez administratorów. „Żądanie użytkownika” będzie działać jako wskaźnik zainteresowania korzystającego aplikacją.

Nauczyciele to też pewnego rodzaju administratorzy Teams, którzy otrzymają wsparcie dla dystrybucji stron i powiadomień z tym związanych dla uczniów. Ponadto, jeśli nauczyciel korzystał z ankiet Formularzy, może wygenerować i udostępnić specjalny raport dotyczący tych ankiet.

Dedykowane urządzenia

Microsoft notorycznie dodaje urządzenia, które są oficjalnym sprzętem współpracującym z Teams. Przyjrzyjmy się im zatem:

 • Logitech RoomMate – to urządzenie obliczeniowe dla działu IT. Służy do łatwiejszego zarządzania aplikacją na Androidzie. Można go połączyć z innym sprzętem Logitech np. Logitech Tap i kamerą ConfereneCam, co jeszcze bardziej wzmocni wrażenia z użytkowania.
 • Yealink Teams HD IP Conference Phone – to nietypowy telefon konferencyjny. Ma 12 wbudowanych mikrofonów, zasięg 6 m wsparty odbiorem głosu w 360°.
 • Huffly L1 i Crestron Flex – urządzenia zapewniają wszechstronne i produktywne wrażenia wideo w usłudze Teams.
 • Yamaha ADECIA Ceiling Solution – rozwiązanie audio dla Teams Rooms. Automatycznie wykrywa komponenty, konfiguruje urządzenia i optymalizuje dźwięk dla dowolnego pomieszczenia. Ponadto śledzi głosy i zapewnia wysokiej jakości wrażenia audio.
 • EPOS ADAPT – certyfikowane zestawy słuchawkowe dla Teams. Klient może skorzystać z:
  • ADAPT 361 – nauszny zestaw słuchawkowy Bluetooth z funkcją ANC, który redukuje hałas w tle,
  • ADAPT 461T – douszny zestaw słuchawkowy z pałąkiem na szyję, który zapewnia wyraźne rozmowy biznesowe i imponujący dźwięk w podróży,
  • ADAPT 661 – zaprojektowany z myślą o maksymalizacji koncentracji i produktywności.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy