ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[TT#2] Imprezuj z najlepszymi drinkami, wyśpij się z inteligentym budzikiem i stwórz kolorowy pamiątkowy kolaż, czyli zestaw aplikacji na cały rok

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje
android-apps

Siedem dni za nami, a więc czas na kolejny Top Tygodnia przedstawiający aplikacje. W dzisiejszym zestawieniu dowiemy się, czego używać, by budzić się bardziej wyspanym, co pić w trakcie najlepszych, studenckich domówek oraz jak z naszych wakacyjnych zdjęć zrobić kolaż. Gotowi? W takim razie zaczynami!

Sleep as Android

[youtube]https://youtu.be/Ven-_kI2GIk[/youtube]

Pierwszą aplikacją, jaką chcę Wam przedstawić jest Sleep as Android. Część użytkowników może kojarzyć o czym mówię, lecz dla pozostałych może to być coś zupełnie nieznanego. Spieszę więc z wyjaśnieniem, że jest to jeden z najlepszych budzików dostępnych na nasze telefony. Tylko trzeba dać mu szansę.

Działanie Sleep as Android jest bardzo proste. Aplikacja w nocy będzie monitorować nas sen i na podstawie zebrany informacji zacznie nas budzić w najbardziej odpowiednim momencie. Autorzy zakładają, że Sleep as Android potrafi znaleźć u każdego płytką fazę snu, która jest najlepszą porą na poranne wstawanie. Aplikacja oferuje wykres snu, możliwość nagrywania mówienia przez sen, prowadzenie statystyk przespanych nocy oraz pobudkę miłymi, delikatnymi dźwiękami natury jak np. narastającym śpiewem ptaków.

Sleep as Android dostępny jest do pobrania w dwóch wersjach. Bezpłatnej, oferującej podstawowe wersje budzika oraz płatnej, gdzie dostępne są wszystkie funkcje m.in. monitorowanie pracy snu. Nie martwcie się jednak, że jesteście zmuszeni kupować w ciemno. Aplikacja oferuje dwutygodniową wersję próbną na przetestowanie wszystkich funkcji, więc warto spróbować!

POBIERZ WERSJĘ DARMOWĄ POBIERZ WERSJĘ PŁATNĄ

Cocktailer – Cocktails Recipes

cocktail 1

Co prawda wakacje się już skończyły, ale zaczął się rok akademicki, więc nic nie jest stracone. Cocktailer to aplikacja, dzięki której będziecie mieć przepisy na swoje ulubione drinki zawsze w kieszeni, a na wszelkich imprezach staniecie się królami baru sypiąc kolorowymi trunkami jak z rękawa.

Cocktailer posiada podstawową cechę charakteryzującą każdą dobrą aplikację: jest prosta. Wykonano ją w klimatach Material Design, gdzie bardzo szybko odnajdziemy poszukiwany przez nas przepis, który dodatkowo zaopatrzony jest w wyjątkową i niepowtarzającą się grafikę. Ponadto drinki możemy wyszukiwać na podstawie poszczególnych składników, dodawać je na swoją listę ulubionych, a nawet sami podzielić się swoim przepisem z innymi! Jak zatem widzimy, uruchamianie za każdym razem Google nie będzie już konieczne.

Aplikacja jest do pobrania zupełnie za darmo. W związku z tym powstaje pytanie: kiedy robicie domówkę?

POBIERZ

Photo Collada – collage maker

photo collada 2

Macie jakieś zdjęcia z wakacji, które chcielibyście poddać delikatnej obróbce, a nie macie ochoty męczyć się z mnogością funkcji zaawansowanych programów graficznych? Jeśli tak, to tak aplikacja jest dla Was. W sposób szybki i intuicyjny przeistoczycie swoje zdjęcia tak, jak sobie tego życzycie.

Zasada działania Photo Collada – collage maker jest jedna: wrzucacie wybrane zdjęcie i działacie podążając za swoim zmysłem estetyki. Tak naprawdę to Wy decydujecie, czy dodacie do niego ramkę, czy podzielicie je na dwie części, czy połączycie kilka fotografii w całość. Możecie dodać tekst dowolnie nadając mu kształt i kolor, możecie pobawić się wrzucając swoje zdjęcia w różnorakie kształty i tworząc fikuśne kompozycje. Całość zależy tylko od Waszej wyobraźni!

Photo Collada – collage maker jest aplikacją darmową, więc jeśli szukaliście czegoś, co pozwoli Wam lekko podrasować swoje „papierowe wspomnienia”, sprawdźcie koniecznie.

POBIERZ

W ten oto sposób dobiegliśmy do końca naszego zestawienia. Mam nadzieję, że dzięki tym aplikacjom połączony najlepsze domówki z regenerującym snem i zrobicie sobie warte upublicznienia fotki. Tymczasem do za tydzień!

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Sprawdź najnowsze wpisy