lg google huawei nexus 6p 5x porownanie razem skakjad

 

Wczorajsza premiera najnowszych urządzeń z serii Nexus była tylko tak naprawdę formalnością. Jednak mając już wszystkie dane techniczne obu smartfonów, teraz możemy zastanowić się który model jest lepszy patrząc na personalne upodobania. W takim razie sprawdźmy czy różnice w cenie są uzasadnione.

 

Podzespoły

 

nexus 6p google huawei usb  c typ

 

Oczywiście tutaj nikogo nie powinno dziwić, że Nexus 6P jest lepszy od mniejszego brata, ale czy będzie to odczuwalna różnica? Patrząc na moje doświadczenia zarówno ze Snapdragonem 808 jak i 810 mogę śmiało napisać, że oba urządzenia będą działać równie dobrze. Jednak jak spojrzymy na pamięć operacyjną to 2 GB w Nexusie 5X mogą rozczarowywać. Tylko czy to powód do obaw? Oczywiście nie uruchomimy takiej samej liczby aplikacji w tle, co w przypadku Nexusa 6P, ale do normalnej pracy taka ilość RAMu jak najbardziej wystarczy. Na koniec wbudowana pamięć  – w przypadku Nexusa 5X na start dostajemy 16 GB, co niektórych może – znowu – zaboleć. Maksymalnie możemy mieć 32 GB, a od tej wartości właśnie zaczyna Nexus 6P i kończy na aż 128 GB.

 

 

Wyświetlacz i ogólnie rozmiary

 

google nexus 6p gora huawei

 

W tej kategorii ewidentnie jest to kwestia upodobań. Ja osobiście wybrałbym Nexusa 6P, gdyż lubię większe smartfony, a dodatkowo ekran AMOLED od Samsunga jeszcze bardziej mnie zachęca. Jednak 0,5-cala różnicy jest wyraźna toteż Wy musicie zdecydować w tej kwestii. Nie można również zapomnieć o rozdzielczości – Nexus 5X wyświetla obraz w FullHD, a 6P w QuadHD, co też w rzeczywistości nie będzie rzucać się w oczy. W kwestii wymiarów można także wspomnieć o tym, że większy model jest chudszy o 0,6 mm.

 

 

Wykonanie

 

nexus 5x google lg kadsnkasdk

 

Pod tym względem ewidentnie góruje Nexus 6P, który został stworzony z aluminium, a dodatkowo przód został pokryty szkłem Gorilla Glass 4, podczas gdy w 5X znajdziemy poprzednie wydanie tego tworzywa, któremu towarzyszy poliwęglan. To z kolei oznacza, że mniejszy model jest lżejszy o 40 gramów.

 

Aparat

 

google lg nexus 5x aparat

 

O ile z tyłu znajdziemy najprawdopodobniej identyczne moduły to z przodu już widać różnicę. O dziwo, na korzyść Nexusa 5X. Oczywiście w większym modelu mamy matrycę 8 MPx, ale z przesłoną f/2.4. Z kolei mniejszy model posiada 5 MPx i f/2.0 (więcej światła).

 

 

Szczegóły

 

lg, nexus 5x szczegoly google sajnkndajs

 

Aparat w Nexusie 6P jest w stanie nagrywać filmy w 240 klatkach na sekundę, podczas gdy 5X „jedynie” w 120. Dużą różnicą są głośniki stereo w większym modelu, których zabrakło w tym mniejszym. Ważnym elementem jest także akumulator, ale w tej kwestii – póki co – nie możemy się wypowiedzieć. Niemniej jednak, na papierze 10 minut ładowania Nexusa 6P ma wystarczyć na 7 godzin pracy. W przypadku 5X ten czas wynosi 3,8 godziny, a więc prawie dwukrotnie krócej.

 

Cena

 

nexus 5x 6p cena lg google huawei kjaskjasd

 

Niestety, Europejczycy zostali bardzo skrzywdzeni w tym wypadku, ale mniejsza z tym. Różnica w przypadku smartfonów z 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika wynosi około 500 złotych, co też nie jest małą kwotą i zapewne ona zadecyduje o Waszym wyborze.

 

 

W takim razie decyzja należy do Was. Na tym etapie jesteście w ogóle zainteresowani zakupem któregokolwiek z powyższych modeli? Jak byście jednak musieli to zrobić to który trafiłby do Waszej kieszeni?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.