android-apps

Po wczorajszej porcji gier przyszła pora na dawkę aplikacji. W dzisiejszym Top Tygodnia zapoznamy się z aplikacjami, które pomogą bezpiecznie przechowywać nasze dane, dzięki którym staniemy się milionerami sprzedając selfie oraz przetestujemy launcher wykonujący każde nasze polecenie. Przygotujcie już trochę wolnego miejsca na swoim smartfonie. Na pewno Wam się przyda!

 

DEAMON Sync

 

deamon sync

 

To kolejna aplikacja służąca do automatycznego tworzenia kopii zapasowej naszych plików znajdujących się na urządzeniu. Co ją jednak odróżnia od pozostałych to fakt, że nie korzysta ona z Sieci. Bynajmniej nie w taki sam sposób w jaki czyni to np. Dropbox czy Dysk Google. DEAMON Sync służy to utrzymywania plików między smatfonem a komputerem korzystając z tej samej sieci Wi-Fi.

 

Jak to działa? Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to pobrać aplikację na telefon. Następnie trzeba zainstalować specjalny program będący serwerem na komputerze. Kiedy to wykonamy wystarczy na smartfonie wpisać kod PIN wyświetlony na ekranie i gotowe. Nie trzeba tworzyć żadnego konta ani dodawać kolejnych haseł do zapamiętania. DEAMON Sync pozwala nam wybrać, które pliki chcemy przesyłać, jak często ma następować backup, a nawet istnieje możliwość stworzenia specjalnego folderu, z którego wszystko trafi na serwer.

 

Jeśli więc szukaliście jakiejś alternatywy dla Dropboxa, DEAMON Sync może być dla Was. Banalna obsługa, szybkie działanie, a przede wszystkim korzystanie wyłącznie ze swojej sieci Wi-Fi. Ponadto aplikacja jest w pełni darmowa i nie ograniczają nas żadne limity GB.

 

POBIERZ APLIKACJĘ POBIERZ SERWER

 

Pay Your Selfie

 

pay your selfie

 

Jak sama nazwa mówi aplikacja ta jest wręcz stworzona dla wszystkich miłośników robienia selfie. Snapchat, Instagram może i mają miliony użytkowników, a przez ich serwery codziennie przepływa niezliczona ilość danych. Wciąż jednak nie przynoszą dochodzą. Dzięki Pay Your Selfie nie tylko będziecie dalej robić to, co lubicie najbardziej  – sobie zdjęcia, ale również będziecie dostawać za to pieniądze! Brzmi nieźle? No pewnie!

 

Zasady aplikacji, a raczej programu zarobkowego są bardzo proste: musicie wykonać określone zadania, a wtedy określona kwota zasili Wasz stan konta. Cele są łatwe do osiągnięcia jak np. zrobienie sobie zdjęcia na koncercie czy wycieczka na lody. Za każde wykonane i zaakceptowane selfie dostaniecie pewną kwotę: 0,20, 0,50 czy nawet całego 1 dolara. Kiedy na swoim koncie uzbieracie już 20 będziecie mogli zlecić polecenie wypłaty.

 

Pay Your Selfie posiada jednak pewien haczyk. W momencie wrzucenia swoich zdjęć, automatycznie zrzekamy się do nich praw. Ponadto, by móc korzystać z aplikacji trzeba mieć ukończone 18 lat i pamiętać, że po 12 miesiącach bezczynności z naszego konta co miesiąc zaczną znikać 2 dolary do momentu wznowienia wykonywania zadań. To jak, mamy tu jakichś zapalonych fotoamatorów chcących trochę dorobić?

 

POBIERZ

 

Lightning Launcher

 

lightning launcher

 

Tym razem aplikacja dla tych, którzy lubią się trochę pobawić i odświeżyć wygląd swojego smartfona oraz sami zadecydować, jak ma wyglądać ich ekran główny. Launcher ten to prawdziwy kombajn, jeśli chodzi o dostosowanie go wedle własnego uznania. Ponadto posiada cechy, które są wymagane w każdej takiej typu aplikacji: lekkość, szybkość i prostota obsługi.

 

Dzięki Lightning Launcher mamy możliwość kompletnego dostosowania pulpitów. To swoista odsłona Pimp My Pulpit, w której ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy powiększać, zmniejszać, przestawiać, kolorować, animować… Każdy z pulpitów możemy przeznaczyć określonej aktywności, pracy, zabawie czy organizacji. Zresztą co ja będę Wam pisać. Sami zobaczcie, co ta mała aplikacja potrafi zdziałać.

 

 

Niestety aplikacja nie jest darmowa. Nie jest też przerażająco droga. W Sklepie Play przyjdzie nam za nią zapłacić 3,49 złotego. Myślę, że jak za morze funkcji, jakie Lightning Launcher oferuje, nie jest to wygórowana kwota. A Wy, co o niej sądzicie?

 

POBIERZ

 

To wszystko, co dzisiaj dla Was przygotowałem. W przyszłą sobotę zajmiemy się znów grami. Będzie szybko, logicznie i zręcznościowo. A może sami macie jakieś sugestie? Dajcie znać!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.