indiana jones 5

Gra Indiana Jones od Bethesdy — co wiemy na ten moment?

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Zapowiedź pojawienia się gry z uniwersum filmowego Indiana Jones miała miejsce w styczniu zeszłego roku. Od tamtej pory minęło już naprawdę sporo czasu, więc warto przyjrzeć się jak mają się prace nadzorowane przez Bethesda Softworks.

Czy jest tu jeszcze Indiana Jones?

Gra Indiana Jones od Bethesdy — co wiemy na ten moment?

Wielu z czytających ten tekst na pewno zapomniało, że zapowiedź powstania gry Indiana Jones w ogóle miała miejsce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od momentu wypuszczenia filmiku promującego tytuł minęło już piętnaście miesięcy. Dlatego warto w tym miejscu przypomnieć, że po raz pierwszy grę zapowiedziała Bethesda. Amerykanie na Twitterze ogłosili, że tytuł powstaje za sprawą współpracy MachineGames oraz Lucasfilm Games. Producentem wykonawczym całego projektu nominowany został natomiast Todd Howard.

Zobacz też: Epic Games i LEGO łączą siły w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w sieci

Co prawda Bethesda w tweetcie poinformowała, że minie „trochę czasu” zanim poznamy kolejne szczegóły dotyczące gry Indiana Jones, jednak już teraz warto rzucić okiem na działania zespołu deweloperskiego. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż w przyszłym roku do kin trafi piąta część filmowych przygód najsłynniejszego archeologa na świecie. Bardzo możliwe, że właśnie wtedy Bethesda zdecyduje się na odsłonięcie kolejnych kart dotyczących wyczekiwanej gry. Na ten moment pozostaje nam szukać szczegółów, chociażby w zamieszczonym powyżej trailerze.

Spostrzegawczy internauci szybko zauważyli, że na zwiastunie zamieszczony jest paszport oraz bilet lotniczy do Rzymu. Data lotu to natomiast 21 października 1937 roku. Oznacza to, że fabuła gry może być osadzona dokładnie pomiędzy wydarzeniami z Poszukiwaczy zaginionej Arki a Ostatnią krucjatą. Porozsypywane na biurku notatki kierują nas na Watykan oraz na włoskiego przywódcę — Benito Mussoliniego. Czyżby Indiana Jones miał stanąć twarzą w twarz z kolejnym po Adolfie Hitlerze faszystowskim wodzem? Warto zaznaczyć, że są to jedynie domysły fanów, które powstały na podstawie tego co zobaczyliśmy w pierwszym zwiastunie gry. Zarówno Bethesda, MachineGames jak i Lucasfilm Games wciąż nie zdradziły informacji dotyczących fabuły wspólnej produkcji.

Indiana Jones trafi do nas na czas?

Gra Indiana Jones od Bethesdy — co wiemy na ten moment?

Wszystkie trzy strony nie zdradziły także informacji o dacie premiery gry. Na próżno szukać także jakichkolwiek przecieków wśród branżowych leakerów. Jedynym punktem zaczepienie jest wspomniana wyżej piąta część filmowych zmagań Indiany Jonesa. Pocieszające jest to, że zdjęcia do filmu zakończyły się kilka tygodni temu, a teraz producentom pozostaje jedynie proces postprodukcji. Według najnowszych doniesień film trafi do kin w połowie 2023 roku.

Przy okazji snucia domysłów na temat daty premiery gry na myśl nasuwa się także kwestia platform, na które ona trafi. Bethesda od marca 2021 roku należy do Microsoftu, więc istnieje szansa na to, że gra Indiana Jones trafi tylko i wyłącznie na komputery osobiste oraz konsole Xbox. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, gracze wyposażeni w PlayStation na pewno będą czuć się zawiedzeni takim obrotem spraw.

W kontekście produkcji gry należy także bliżej zapoznać się z deweloperem. Bethesda ogłosiła, że będzie nim studio MachineGames. Szwedzi tuż po Twitterowej zapowiedzi tytuły napisali:

Pracujemy nad nową grą „Indiana Jones”! Jako dla wielkich fanów tej franczyzy jest to dla nas niesłychany zaszczyt tworzyć nowy odłam serii wraz z kompletnie oryginalną fabułą. Jesteśmy strasznie podekscytowani i już teraz nie możemy doczekać się, żeby przekazać wam więcej informacji!

MachineGames

Założone w 2009 roku studio największą sławę zyskało dzięki odświeżeniu kultowej serii Wolfenstein. Dodatkowo MachineGames pracowało przy dwóch rozszerzeniach gry Quake. Dla osób żywo zainteresowanych Indianą Jonesem wybór producenta powinien napawać je optymizmem. Gry autorstwa szwedzkiego studia najczęściej spotykają się z bardzo dobrymi recenzjami i na pewno nie brak im dynamicznej akcji.

Jedyną obawą może być jedynie przeholowanie ze wspomnianą „dynamiczną akcją”. Filmy z serii Indiana Jones poza wartką historią oferowały także wiele humorystycznych gagów, ale także łamigłówek i historycznych ciekawostek. Dlatego warto, żeby w Szwecji pamiętali o tym, aby nie sprowadzić swojej najnowszej produkcji jedynie do regularnej naparzanki. Wydaje się, że wzorem dla gry powinna być seria Uncharted, która idealnie łączy akcję i skomplikowane zagadki. Cóż… na ten moment nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na kolejne informacje płynące z Bethesdy czy też Lucasfilm Games!

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy