Automatyczny ekspres KRUPS Intuition Preference+, czyli osobisty barista w Twoim domu!

Kamil Sobczyk Kamil Sobczyk Lokowanie

Niezależnie od tego, co teraz robicie, zróbcie sobie małą przerwę i przeczytajcie, o sprzęcie, z którego ostatnio miałem przyjemność korzystać. Czy myśląc o przerwie, automatycznie pomyśleliście o zrobieniu sobie kawy? A może wolicie herbatę? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to z pewnością zainteresuje Was w pełni automatyczny ekspres KRUPS Intuition Preference+ EA875.

KRUPS Intuition Preference+ w akcji

Ponadczasowy wygląd

KRUPS Intuition Preference+ EA875 to ekspres, który doskonale wpasuje się w każdy wystrój, nie zajmując do tego zbyt wiele miejsca. Jego wygląd można scharakteryzować jako stonowany i ponadczasowy. Będzie zarówno ozdobą minimalistycznej kuchni w bieli czy graficie, jak i sercem kuchni w stylu retro. Jego styl sprawia, że wtapia się i stanowi integralną część każdego pomieszczenia.

Minimalistyczny design przerywają dwa niezwykle przydatne elementy. Pierwszym z nich jest pasek z inteligentnym systemem podświetleń, dzięki któremu ekspres zwróci naszą uwagę. Może nim poinformować, na jakim etapie pracy jest obecnie, zasygnalizować problem i wskazać na aktualnie wybrany profil.

Drugim elementem jest kolorowy, dotykowy, 3,5-calowy wyświetlacz, który prostotą obsługi przypomina wyświetlacz telefonu. To właśnie dzięki niemu za dotknięciem palca ekspres przygotuje dla nas naszą ulubioną kawę.

Kawa za dotknięciem palca

Wyświetlacz KRUPS Intuition Preference+ sprawia, że ekspres staje się jeszcze bardziej intuicyjny. Teraz z ekspresu możemy korzystać w sposób szybki i zupełnie naturalny, jak z naszego smartfona. Dzięki niemu w czytelny i prosty sposób wybierzemy jeden z aż 15 napoi. Dodatkowo spersonalizujemy wygląd ekranu i liczbę wyświetlanych kafelek, podobnie jak robimy to w szufladzie aplikacji. Po wybraniu konkretnego napoju dostosujemy go jeszcze bardziej, wybierając jego moc i wielkość. Po rozpoczęciu przygotowania napoju pojawi się na wyświetlaczu informacja, która pomoże śledzić postęp przygotowania naszej kawy. Jeżeli stwierdzimy, że właśnie ta była naszą ulubioną, to aby nie klikać za każdym razem i personalizować jej od nowa, dodacie ją do ulubionych napoi we własnym profilu.

Kawa taka, jaką lubisz

W ekspresie możecie stworzyć dwa odrębne profile, którym nadacie swoje własne nazwy i określicie kolor podświetlenia. To ostatnie okazało się bardziej przydatne, niż przypuszczałem. To rozwiązanie sprawia, że wystarczy jeden rzut oka na ekspres, a wiemy czyja kawa się robi lub z czyich ulubionych opcji napoi wybieramy. Jeśli np. w Waszych ulubionych napojach znajduje się flat white, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby drugi użytkownik ekspresu miał w swoim zestawieniu ulubionych kaw też flat white, ale o innej mocy lub wielkości. Ponadto możecie z ekspresu korzystać sami i zaprogramować sobie profil “energetyczny ranek” z ulubionym zestawem czarnych kaw śniadaniowych i profil “popołudniowe ciasteczko” z przeglądem kaw mlecznych. Ponadto przełączanie się między profilami jest łatwe i odbywa się za pomocą intuicyjnych przycisków.

Wielofunkcyjność

Intuicyjność użytkowania nie sprowadza się tylko do przygotowania samego napoju. Poza ustawieniami profili czy wyborem kawy wyświetlacz w czytelny sposób poinformuje nas o problemie, jakim jest np. brak ziaren kawy czy brak wody oraz poinstruuje, co powinniśmy w tym wypadku zrobić.

Ciekawą funkcją, którą możecie znaleźć w ekspresie, jest opcja automatyzacji. Istnieje możliwość ustawienia, że o wybranej godzinie ekspres się uruchomi i od razu będzie gotowy do przygotowania np. naszego ulubionego porannego espresso. Dzięki temu możemy dopasować ekspres do naszych codziennych rytuałów.

Kawa, moja wspaniała kawa

Przejdźmy teraz do najważniejszego – do kawy. Z napoi kawowych ekspres KRUPS Intuition Preference+ może nam przygotować – ristretto, espresso, lungo, long coffee, doppio i americano. Z napoi mlecznych – cappuccino, latte macchiato, caffe latte, spienione mleko, flat white oraz espresso macchiato. Dodatkowo ekspres pomoże nam przyrządzić inne napoje – w tym celu przygotuje dla nas idealną gorącą wodę na czarną, zieloną albo ziołową herbatę.

Dzięki technologii KRUPS Quatro Force każda kawa będzie pełna smaku i aromatu, a dzięki zintegrowanemu systemowi spieniania mleka, absolutnie każda, nawet najbardziej wymyślna kawa, zostanie przygotowana praktycznie bez naszego udziału. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie mechanizmu spieniającego, który mleko do kawy pobiera za pomocą wężyka. Ekspres może pobrać mleko bezpośrednio z podstawionego kartonu, ale zdecydowanie lepiej skorzystać ze stylowego zbiornika dołączonego do zestawu.

Jeśli mimo posiadania osobnych profili zdecydujecie się z partnerem czy partnerką na tę samą kawę, to dla KRUPS żadnym problemem nie jest zaserwowanie dwóch kaw, ale także pozwala on na przyrządzenie jednocześnie dwóch kaw mlecznych.

Czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie i konserwacja ekspresu KRUPS Intuition Preference+ należy do naprawdę prostych i szybkich. Dostęp do pojemnika na fusy jest od frontu urządzenia i nie wymaga od nas demontażu żadnych dodatkowych elementów. Podobnie jest z tacką ociekową, o której opróżnianiu sam ekspres nam przypomni.

System mleczny może pochwalić się automatycznym czyszczeniem, choć producent zaleca go dokładniej przepłukać samemu, ale i to jest szalenie proste a przede wszystkim wytłumaczone krok po kroku na intuicyjnym wyświetlaczu.

Kupując ekspres, w zestawie startowym znajdziemy: filtr, tabletki czyszczące, proszek do odkamieniania oraz szczoteczkę do czyszczenia rurki spieniającej mleko. Niezwykle ważne jest używanie oryginalnych akcesoriów jak np. Wspomniany filtr KRUPS Aqua Claris oraz ich regularna wymiana. Dzięki temu będziemy spokojni o długie i bezproblemowe działanie ekspresu.

Barista w Twoim domu

Ekspres KRUPS Intuition Preference+ w pełni zasługuje na swoją nazwę. Pierwszy człon nazwy Intuition sugeruje nam intuicyjność i prostotę obsługi – i taki ten ekspres po prostu jest, a dobranie i personalizacja kawy z pomocą kolorowego wyświetlacza to pestka. Ponadto, kolejny człon nazwy, Preference+, świetnie oddaje możliwość stworzenia listy ulubionych napoi i ich ustawień, i to nie tylko dla jednego, ale dla dwóch osobnych użytkowników tego ekspresu. Zatem jeżeli chcielibyście mieć swojego osobistego baristę w domu, to ten ekspres pozwoli Wam spełnić to marzenie.

Wpis powstał we współpracy z firmą Groupe SEB

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy