Battlefield 2042 PC PS5 XSX

EA chce wyciągnąć wnioski z porażki Battlefield 2042 – jakie kroki poczyni producent?

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

To, że Battlefield 2042 delikatnie mówiąc, nie był najlepszą grą 2021 roku, wszyscy doskonale wiemy. Tytuł od DICE spotkał się z fatalnymi opiniami, ale Electronic Arts nie zamierza płakać nad rozlanym mlekiem! Producent oraz wydawca serii w pocie czoła pracują nad tym, aby następny produkt z cyklu nie popełnił błędów Battlefield 2042.

Praca, praca i jeszcze raz praca

battlefield 2042

Electronic Arts wraz ze swoim studiem — DICE przed premierą Battlefield 2042 zarzekało się, że gra na pewno spełni oczekiwania fanów. Ostatecznie tytuł szoruje po dnie, a gracze za pośrednictwem portalu metacritic ocenili feralną produkcję na 2,1 punktu w skali 1-10. Na całe szczęście wszystko wskazuje na to, że twórcy gry zauważyli swoje błędy i rozpoczynają proces ich „naprawiania”.

Takie informacje podaje sam Tom Henderson — znany branżowy insider. Dziennikarz donosi nawet, że producenci Battlefield 2042 wewnętrznie nazwali swój produkt „pomyłką”. Mimo wszystko Electronic Arts nie zraża się do serii i już teraz myśli o tym, w jaki sposób stworzyć nową grę z serii. Firmy nie odstraszyły nawet kiepskie, albo nawet fatalne liczby, które wykręciła ich strzelanka.

Aktualnie nowa gra z cyklu Battlefield znajduje się w fazie przedprodukcyjnej. Jedno z wewnętrznych źródeł Hendersona poinformowało go jednak, że Electronic Arts i DICE „cofną wiele zmian, które zostały wprowadzone jako nowość do Battlefield 2042„.

Niestety na ten moment nie wiemy, o jakie konkretne „zmiany” chodzi, ale niektórych naprawdę łatwo się domyślić. Przede wszystkim Electronic Arts powinno zrezygnować z liczby 128 graczy na jednej mapie. Dwukrotne poszerzenie liczebności oddziałów spotkało się z ogromną krytyką ze strony graczy.

Kolejne doniesienia cytowane przez Hendersona odnoszą się do tego, że Battlefield 2042 w oczach twórców miał być „grą wzorem” dla kolejnych części cyklu. Jak widzimy, oczekiwania szybko spotkały się z rzeczywistością, a producenci muszą radykalnie zmienić podejście do kultowej serii. Jeden z byłych pracowników DICE, który odszedł z firmy po premierze Battlefield 2042 przyznał, że kolejna gra z cyklu pójdzie w stronę „hero shootera”, a specjaliści zostaną zastąpieni przez najemników.

Jak się jednak okazuje, twórcy mogli radykalnie zmienić swój plan rozwoju. Według najnowszych informacji ostatnie wewnętrzne testy gry orbitowały wokół systemu klas. Takie rozwiązanie ma sprawić, że gracze będą inwestować więcej realnych pieniędzy w rozwój swoich postaci.

Co przyniesie nam Battlefield?

Battlefield

Źródła Toma Hendersona są zgodne — następny tytuł z serii Battlefield osadzony będzie w czasach teraźniejszych lub bardzo bliskiej przyszłości. Nad pracami czuwa spora grupa deweloperów, jednak Electronic Arts i DICE nie zapominają o wciąż aktualnej części cyklu. Wiemy już, że do Battlefield 2042 trafi wkrótce mapa nazwana Exposure.

Zobacz też: Prace nad STALKER 2 przeniesione do Czech – co dalej z grą?

Dodatkowo tytuł z 2021 roku będzie regularnie aktualizowany. W nadchodzących tygodniach i miesiącach gra zostanie uzupełniona o nowe bronie, pojazdy, mapy, a nawet tryby. Praca nad Battlefield 2042 nie oznacza jednak, że producenci nie zerkają w przyszłość. Co ciekawe nowa gra z serii może mieć bardzo aktualną fabułę.

Mowa tu oczywiście o inwazji Rosji na Ukrainę. Electronic Arts niedawno usunęło wszystkie rosyjskie zespoły ze swoich gier sportowych, czyli FIFA 22 oraz NHL 22. Bardzo możliwe, że to, co aktualnie dzieje się za naszą wschodnią granicą realnie wpłynie na zawartość najnowszego produktu DICE i Electronic Arts.

Nadchodzący tytuł będzie trzynastą główną grą z serii Battlefield. Cykl w ostatnich latach robił piorunujące wrażenie na graczach oraz ich portfelach, ale wpadka w postaci Battlefield 2042 delikatnie podkopała renomę serii. Poniżej znajdziecie pełną listę głównych gier spod szyldu Battlefield.

2002 – Battlefield 1942
2004 – Battlefield Vietnam
2005 – Battlefield 2
2006 – Battlefield 2142
2008 – Battlefield: Bad Company
2010 – Battlefield: Bad Company 2
2011 – Battlefield 3
2013 – Battlefield 4
2015 – Battlefield Hardline
2016 – Battlefield 1
2018 – Battlefield V
2021 – Battlefield 2042

Źródło: Xfire

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy