Premiery seriali w kwietniu – Zadzwoń do Saula, Szkoła dla elit i wiele więcej

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

W powietrzu czuć już wiosnę, co oznacza, że kwiecień jest już coraz bliżej. W związku z tym przyjrzyjmy się jakie kontynuacje popularnych seriali przywitają nas w czwartym miesiącu tego roku. Pod uwagę weźmiemy tu przede wszystkim znane serwisy streamingowe.

Seriale w kwietniu

Premiery seriali w kwietniu

Kwietniowe wieczory fani seriali będą mogli spędzać na wiele różnych sposobów. Netflix, HBO Max oraz pozostałe serwisy streamingowe zaoferują swoim subskrybentom naprawdę wiele ciekawych premier popularnych seriali. W czwartym miesiącu tego roku debiut zaliczy szósty sezon Zadzwoń do Saula, czy chociażby piąta odsłona Szkoły dla elit. Poniżej znajdziecie zestawienie kilku najciekawszych serialowych premier kwietnia!

Szkoła dla elit (sezon 5)

Netflix kwiecień rozpocznie ze sporym impetem. Już ósmego kwietnia na platformę trafi piąty sezon hitowego serialu Szkoła dla elit. Hiszpańska produkcja jest przede wszystkim skierowana do młodzieży, a jej poprzednie cztery odsłony biły rekordy popularności na całym świecie. Piąty sezon podobnie jak poprzednie będzie składać się z ośmiu odcinków.

Serial za pośrednictwem Netflixa zadebiutował w 2018 roku. Od tamtej pory Szkoła dla elit zdobyła wiele nagród. Produkcja stworzona przez Carlosa Montero i Darío Madronę po wyróżnienia sięgała jednak głównie na podwórku krajowym. Piąty sezon serialu będzie dla fanów serialu powrotem do dłuższej formy po chwilowej przerwie na premierę Szkoła dla Elity: krótkie historie.

The Walking Dead (odcinek 15 i 16 sezonu 11)

Teraz czas na mały wyjątek w zestawieniu premier na serwisach streamingowych. Kolejne odcinki ostatniego już sezonu The Walking Dead w Polsce możemy oglądać za pośrednictwem telewizji FOX. Co poniedziałek o 22:00 odbywa się tam premiera jednego odcinka. Tak się składa, że w kwietniu wyemitowane zostaną dwa ostatnie epizody drugiej części jedenastego sezonu amerykańskiego tasiemca.

Zobacz też: To nie będzie Wiedźmin 4 – co już wiemy o nowej grze CD Projekt RED?

Odcinki numer 15 oraz 16 w FOX zadebiutują 4 i 11 kwietnia. Po emisji obu tych epizodów czeka nas kilkumiesięczna przerwa. Zapewne w okolicach października i listopada The Walking Dead powróci z ostatnimi ośmioma odcinkami jedenastego sezonu. Wówczas poznamy finał całej historii, która ciągnie się już od 2010 roku. Nie oznacza to jednak, że producenci całkowicie zrezygnują z franczyzy pod tytułem The Walking Dead. Niedawno twórcy serii ogłosili spin-off serialu, który nazywa się Isle of the Dead i skupi się na postaciach Maggie oraz Negana.

Zadzwoń do Saula (6 sezon)

Bezpośrednio powiązany z Breaking Bad serial zmierza w stronę finału. Producenci zapowiedzieli już, że szósty sezon będzie także ostatnim. Zwieńczenie historii podzielono na kilkanaście odcinków. Premiera dwóch pierwszych epizodów odbędzie się także na Netflixie. Data? Już 19 kwietnia! Trzeci odcinek pojawi się tydzień później. W taki sposób na platformie pojawi się siedem epizodów.

Druga część ostatniego sezonu Zadzwoń do Saula wyemitowana zostanie już na przełomie lipca i sierpnia. Finał historii zapowiada się naprawdę ekscytująco, ale dobra wiadomość jest taka, że osoby niezaznajomione z poprzednimi sezonami mają jeszcze kilkanaście dni na nadrobienie zaległości. Lojalnie ostrzegam, że odtwórca głównej roli, czyli Bob Odenkirk w tym serialu jest po prostu oszałamiający.

Odwilż (1 sezon)

Teraz coś z zupełnie innej bajki. Odwilż to polski serial, który już w kwietniu zadebiutuje w serwisie HBO Max. Pierwsze dwa odcinki nowego tworu pojawią się już 1 kwietnia. Tydzień później będziemy świadkami dwóch kolejnych epizodów, a 15 kwietnia poznamy zakończenie pierwszego sezonu. W związku z tym, że w przeciwieństwie do powyższych seriali jest to debiutant, nie muszę obawiać się, że przypadkiem zaspoileruje wam jego fabułę. Producenci Odwilży swój projekt reklamują następująco:

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Poza wspomnianą Katarzyną Wajdą na ekranie zobaczymy jeszcze Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Grabowskiego czy nawet Bogusława Lindę. Trzeba pamiętać, że połączenie HBO z polską myślą filmową już kiedyś się sprawdziło. Mowa tu nawet o tym samym gatunku, a mianowicie o genialnym Ślepnąc od świateł.

Pozostałe premiery

Poza powyższymi produkcjami kwiecień zaproponuje nam także inne ciekawe seriale. Oto lista pozostałych wybranych premier:

Trivia Quest (1 sezon) – 1 kwietnia
Ultraman (2 sezon) – 14 kwietnia
Russian Doll (2 sezon) – 20 kwietnia
The Baby (1 sezon) – 24 kwietnia
Ozark (4 sezon, 2 część) – 29 kwietnia

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy