Premiery gier w kwietniu — LEGO Gwiezdne wojny, MLB The Show 22 i wiele więcej!

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Marzec powoli zmierza ku końcowi. Czwarty miesiąc tego roku przywita nas już za mniej niż dwa tygodnie. Z tej okazji sprawdźmy jakie nowości w świecie gier wideo zaoferuje nam kwiecień!

Kwiecień i premiery gier

Kwiecień i premiery gier

Trwający jeszcze miesiąc jest dla graczy bardzo obfity. W marcu byliśmy oraz jeszcze będziemy świadkami takich premier jak Shadow Warrior 3, WWE 2K22, Gran Turismo 7, Grand Theft Auto V na nowe konsole czy chociażby Assassin’s Creed: Valhalla – Świt Ragnaroku. Taki zestaw naprawdę robi wrażenie. Jednak czy kwiecień przebije swojego poprzednika? Sprawdźmy!

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów (5 kwietnia)

Jedna z największych premier kwietnia odbędzie się już na jego początku. Gra jest świetnym wyborem zarówno dla fanów duńskich klocków jak i zasłużonej serii filmów. Lekka i przyjemna produkcja zabierze graczy do najważniejszych momentów w dziejach rodziny Skywalkerów. Twórcą Sagi jest oczywiście Traveller’s Tales.

Co ciekawe nowa gra z serii LEGO pozwoli graczom na pełną dowolność w wybieraniu misji, które chcą wykonać. Łącznie tytuł zabierze nas do historii odgrywanej w dziewięciu kinowych produkcjach (trylogia oryginalna, trylogia prequeli oraz trylogia sequeli). Każdy z filmów będzie pięcioczęściowym rozdziałem, co oznacza, że aby przejść całą grę będziemy musieli wykonać łącznie 45 misji.

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów to tytuł przystępny zarówno dla najmłodszych jak i dla doświadczonych graczy. Zręcznościówka swoją premierę ma 5 kwietnia na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.

MLB The Show 22 (5 kwietnia)

Tego samego dnia swój debiut zaliczy siedemnasta gra z cyklu MLB The Show. Mimo tego, że baseball w Polsce jest dyscypliną dosyć niszową, warto zwrócić uwagę na ten tytuł. Twórcy gry, czyli San Diego Studio swój najnowszy produkt reklamują jako powiew świeżości w zasłużonym już cyklu.

MLB The Show 22 najbardziej kusi ciekawymi trybami gry. Poza rozbudowaną rozgrywką online posiadacze tytułu będą mogli spędzić wiele godzin na pojedynkach ze sztuczną inteligencją. Wszystko to sprawka trybu RPG, który pozwali nam na stworzenie własnego zawodnika i rozpoczęcia nim kariery. W tym miejscu warto także wspomnieć, że MLB The Show 22 oferuje graczom cross-play. Gra pojawi się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.

Cat Cafe Manager (14 kwietnia)

Po dwóch większych produkcjach przyszła pora na bardzo luźną grę indie. Jak sam tytuł wskazuje Cat Cafe Manager da nam możliwość wcielenia się we właściciela kociej kawiarni. Za produkcją gry stoi studio Roost Games, dla którego jest to debiutancki wpis w swoim CV.

Cat Cafe Manager to połączenie symulacji i strategii, które może być bardzo ciekawą opcją na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Gra pojawi się tylko na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch. W przypadku tej pierwszej platformy tytuł można dodać już do swojej listy życzeń w serwisie Steam.

Chernobylite (21 kwietnia)

Tak naprawdę jest to już trzecia premiera gry od polskiego studia — The Farm 51. Tytuł zadebiutował bowiem w lipcu zeszłego roku na komputerach osobistych. Miesiąc później Chernobylite pojawił się także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. 21 kwietnia tego roku polska produkcja zadebiutuje na konsolach najnowszej generacji.

Chernobylite zgarnął wiele pozytywnych recenzji w tym także od zagranicznych ekspertów. Gra zabiera nas oczywiście w okolice skażonej strefy w Czarnobylu. Najsilniejszą stroną Chernobylite jest fabuła oraz oprawa graficzna. Perspektywa debiutu gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S sprawia, że ten survival horror może bardzo szybko zyskać „drugie życie”.

MotoGP 22 (21 kwietnia)

Stworzona i wydana przez Milestone S.r.l. gra oferuje nam rywalizację z ponad 120 kierowcami na 20 licencjonowanych torach. Dodatkowo w MotoGP 22 będziemy mogli wrócić do przeszłości, żeby rozegrać wyścig emerytowanymi już mistrzami kierownicy.

Zobacz też: Amazon kupuje MGM! Umowa warta 8,5 miliarda dolarów sfinalizowana

Najnowszy wpis w serii ma być także najbardziej jak do tej pory realistyczny i immersyjny. Na czerpanie garściami z rozgrywki ma także wpłynąć specjalny edytor, który pozwala na modyfikację niemalże każdego elementu gry (np. reklamy na kombinezonach czy motocyklach).

Dodatkowo po raz pierwszy w historii cyklu twórcy wprowadzili możliwość gry w trybie podzielonego ekranu. Oznacza to, że w MotoGP 22 będziemy mogli bawić równie dobrze w trybie jednoosobowym, wieloosobowym, jak i lokalnym.

King Arthur: Knight’s Tale (26 kwietnia)

Na koniec coś dla fanów średniowiecznych RPG-ów. King Arthur: Knight’s Tale łączy w sobie elementy gry strategicznej z właśnie klasycznym RPG. Za stworzeniem gry stoi studio NeocoreGames. Węgrzy mogą się pochwalić produkcją takich gier jak, chociażby Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr czy Deathtrap. Nowy RPG zabierze nas do mrocznego świata, w którym wcielimy się w postać o imieniu Mordred.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy