Jak założyć konto w HBO Max, czyli praktyczny poradnik o wszystkim, co musisz wiedzieć

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Jak założyć konto w HBO Max i zalogować się do usługi? Nowe VOD jest już dostępne w Polsce i zastępuje tym samym HBO GO. W tym poradniku dowiecie się wszystkiego, co potrzebne, by móc skorzystać z HBO Max i cieszyć się z nowych produkcji dodawanych na platformę. W końcu użytkownicy z Polski dostaną dostęp do nowych produkcji w aplikacji, która nie woła o pomstę do nieba. Jak więc zacząć, by zacząć oglądanie w HBO Max?

Jak założyć konto w HBO Max – instrukcja krok po kroku

HBO Max przeglądarka

W przypadku HBO Max założenie konta w usłudze można podzielić na dwa rodzaje. Jeżeli do tej pory korzystaliśmy z HBO GO, to nasze dane do logowania zostają bez zmiany. Hasło także będziemy wykorzystywać to, które już mamy, więc tak naprawdę wystarczy się zalogować do usługi. Można to zrobić na stronie HBO Max lub też bezpośrednio z poziomu aplikacji, z której korzystamy. Ważna informacja jest taka, że HBO GO nie zmienia się automatycznie w HBO Max. My sami musimy pobrać aplikację na nasze urządzenie. W przypadku smartfonów, możemy aplikację HBO Max pobierzemy ją z Google Play Store oraz Apple Store.

rejestracja HBO Max dane

Przejdźmy jednak do tego, jak założyć konto w HBO Max, jeżeli jeszcze takiego nie posiadamy. Najłatwiej zrobić to z poziomu przeglądarki, choć można także i w aplikacji. Skupmy się jednak na samej przeglądarce, a sam proces jest wyjątkowo prosty i zajmuje dosłownie 5 minut. Wchodzimy więc na stronę HBO Max (hbomax.com/pl/pl) i w prawym górnym rogu klikamy na pole Zarejestruj się. Następnie zostaniemy przeniesieni do formularza, gdzie będziemy musieli uzupełnić nasze dane. W tym przypadku będzie to imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło (co najmniej 8 znaków i musi zawierać cyfrę oraz znak specjalny). Do tego dochodzi jeszcze zaznaczenie zgody na Politykę, ale już zgody na widomości marketingowe nie ma potrzeby zaznaczać. Następnie klikamy w Dokończ konfigurację konta.

rejestracja HBO Max płatność

Ostatnim krokiem będzie ten dotyczący płatności. Tutaj do wyboru mamy podpięcie karty płatniczej (Visa lub MasterCard) lub skorzystanie z konta PayPal. Wybór metody płatności można zmienić później w ustawieniach konta. Po uzupełnieniu odpowiednich pól, można przejść i potwierdzeniu konta (zostanie wysłany e-mail na podany przez nas adres), można korzystać z HBO Max.

Zobacz też: Historia Nintendo – konsoli, która mogła mieć wszystko.

Cena HBO Max – ile zapłacimy za VOD?

Cena HBO Max

Skoro już przeszliśmy przez etap logowania lub też rejestracji konta, sprawdźmy, ile wynosi cena HBO Max w Polsce. Tutaj także są dwie możliwości, choć obecnie te sprowadzają się tak naprawdę do jednej. Otóż osoby, które korzystały do tej pory z HBO GO w wersji subskrypcyjnej (nie przez operatora np. telewizji kablowej), zapłacą 19,99 złotych miesięcznie. To cena promocyjna, która ma obowiązywać przez cały czas, kiedy będziemy aktywnie korzystać z konta. Jeżeli zawiesimy usługę, czyli np. zrezygnujemy z opłat, cena po powrocie będzie wynosiła już 29,99 złotych miesięcznie. Cena promocyjna odnosi się także do nowych użytkowników, jeżeli ci zarejestrują swoje konto do 31 marca tego roku.

 • Cena regularna HBO Max – 29,99 złotych miesięcznie
 • Cena promocyjna HBO Max – 19,99 złotych miesięcznie (33% zniżki) – dla aktywnych subskrybentów, którzy zarejestrują się do 31 marca 2022 roku

Warto też dodać, że jeżeli np. zmienimy dane karty płatniczej i nie uaktualnimy ich w naszym profilu, a płatność za kolejny miesiąc „nie przejdzie”, będziemy musieli płacić regularną cenę. Dobrze o tym pamiętać, ponieważ cena promocyjna HBO Max jest niższa, niż za HBO GO i też sporo niższa od konkurencyjnego Netflixa.

Na jakich urządzeniach można korzystać z HBO Max

Matrix zmartwychwstania HBO Max

HBO Max dostępne jest z poziomu przeglądarki (PC, Mac, Chromebook) na stronie hbomax.com/pl. Jednak z usługi VOD można korzystać także na smartfonach (Android/iOS), telewizorach Smart TV, przystawkach do telewizorów (jeżeli spełniają wymagania systemowe) czy konsolach (Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5). W każdym przypadku aplikację należy pobrać z odpowiedniego sklepu i zalogować się na swoje konto. Tak wyglądają wymagania dla poszczególnych urządzeń.

 • Android TV: system AndroidOS 5.0 lub nowszy
 • Apple TV: Apple TV 4K lub Apple TV HD z najnowszym oprogramowaniem tvOS
 • Telewizory LG: Urządzenia LG TV z systemem webOS 4.0 lub nowszym
 • Telewizory Samsung: Modele Samsung TV z 2016 r. i nowsze

Dodatkowo można korzystać z następujących sposobów oglądania, jeżeli żaden z powyższych nam nie odpowiada.

 • Chromecast: Odtwarzaj HBO Max z telefonu, tabletu lub komputera na telewizorze.
 • AirPlay: Oglądaj HBO Max na urządzeniu zgodnym z AirPlay 2.
 • Kabel HDMI: Podłącz komputer, telefon lub tablet do telewizora.

Jak połączyć subskrypcję z danymi operatora?

Jeżeli mamy wykupiony dostęp do HBO u operatora, najłatwiej będzie połączyć nasze konta na telewizorze, ale pod ręką dobrze mieć także smartfona lub laptopa. Operatorzy powinni sami przesłać do swoich klientów odpowiednie instrukcje, jak połączyć usługę, ale jeżeli tego nie zrobili, można skorzystać z poniższych kroków. Jeżeli te będą niewystarczające, warto udać się na stronę pomocy HBO Max, gdzie wszystko jest bardzo dokładnie opisane.

 • Otwórz HBO Max i wybierz Zaloguj się, a następnie Połącz operatora.
 • Pojawi się ekran z kodem (6 znaków), który trzeba wpisać na stronie internetowej HBOMax.com/tvsignin lub https://activate.hbomax.com/.
 • Wprowadź 6-znakowy kod wyświetlany i kliknij Dalej.
 • Wybierz u jakiego operatora masz subskrypcję, wpisz jego dane i kliknij Prześlij.
 • Należy zalogować się za pomocą adresu e-mail i hasła.
 • Następnie wypełniamy formularz, akceptujemy go i możemy już zacząć oglądać.

Jak korzystać z aplikacji HBO Max?

Sama aplikacja w wersji na smartfony jest całkiem przejrzysta i bez problemu odnajdziemy się w niej, jeżeli korzystaliśmy z HBO GO. W przypadku HBO Max można założyć 5 profili dla użytkowników tak, by każdy z nich mógł oglądać wybrane przez siebie produkcje. To może sporo ułatwić, a szczególnie wtedy, kiedy z jednego konta korzysta kilku domowników. Jednocześnie HBO Max można oglądać na trzech urządzeniach. Jeżeli chodzi o samą jakoś obrazu, to część produkcji dostępna jest w standardzie 4K Ultra HD, HDR10 i Dolby Vision, ale obecnie są to filmy z serii Matrix (trylogia), No Suden Move oraz Liga Sprawiedliwości. Jakość 4K dostępna jest na większości urządzeń, które wspierają taką rozdzielczość, ale spora część treści jest w jakości HD. Warto też dodać, że Dolby Atmos nie jest dostępne na urządzeniach Android TV ani Xbox.

Źródło: HBO Max

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy