Czcionka

Co to Google Fonts? Używanie i znajdowanie najlepszych czcionek

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Artykuły

Obecnie jednym z najważniejszych aspektów informacji jest sposób zaprezentowania. Oczywiście wiadomo, że jedną z głównych ról grają tutaj przede wszystkim grafiki, które w obecnych czasach obrazków i krótkich wiadomości są bardzo ważne, jeśli chcemy dotrzeć do finalnych odbiorców. Jednak jak się okazuje chwytliwe ilustracje to jednak nie wszystko. Czego jeszcze potrzeba? Warto zastanowić się czasami nad odpowiednią czcionką, która może ułatwiać czytanie. Oczywiście istnieje tutaj również scenariusz, kiedy zły dobór czcionki może prowadzić do zniechęcenia do lektury, ponieważ font sprawia trudności w przechodzeniu przez kolejne linijki tekstu. Gdzie znaleźć odpowiednie czcionki? Co to Google Fonts? 

Co to Google Fonts? 

Google Fonts
Google Fonts

Takie pytanie może zadawać sobie niejedna osoba. To usługa Google, która już teraz jest stosunkowo popularnym miejsce, ponieważ to największa baza darmowych fontów. To właśnie tutaj można pojawić się i pobrać wybraną przez siebie czcionkę. To, co z nią zrobisz później to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa. 

Odwiedź stronę Google Fonts

Zobacz także: Widgety trafią do wyszukiwarki Google – na ekranie zrobi się tłoczniej, ale i użyteczniej

Google Fonts się rozrasta i to nie tylko czcionki! 

Google Fonts
Google Fonts

W usłudze znajdziesz ogromne zbiory różnych czcionek. To już ustaliliśmy, ale na tym nie koniec. Okazuje się, że Google Fonts udostępnia również pokaźne zbiory ikonek. To właśnie tutaj możesz znaleźć różnego rodzaju strzałki, infografiki oraz wiele innych. Możesz je zastosować podobnie w swoich graficznych projektach. Na pewno nie powinieneś narzekać, ponieważ znajdziesz tutaj wiele inspiracji oraz pomocy, które możesz legalnie zastosować w swoich projektach. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas – w sytuacji, kiedy to Ty musiałbyś poświęcić czas na projektowanie grafik. Nie należy zapominać również o umiejętnościach, jakie trzeba posiadać do tego, aby wykonywać takie projekty graficzne. Dlatego Google Fonts jest miejscem wartym odwiedzenia – znajdziesz tutaj ogromne zbiory czcionek oraz ikonek. 

Pobierz ikonki w Google Fonts

Zobacz także: Pamiętacie Inbox? Oto duchowy następca od byłych pracowników Google

Nie możesz się odnaleźć w odmętach potężnych zbiorów Google? Korzystaj z kategoryzacji! 

Google Fonts
Google Fonts

Jaki jest największy problem dużych baz danych? Brak szerokich możliwości filtrowania zasobów. Jednak możesz być spokojny o Google Fonts. Akurat gigant w większości swoich aplikacji posiada bardzo rozbudowane możliwości filtrowania. Dzięki temu łatwo można poruszać się we wszystkich zasobach. Google Fonts posiada przede wszystkim filtry kategoryzowania ze względu na tematykę. Jest to pomocne, jeśli nastawiasz się na konkretną kategorię swoich poszukiwań. 

Doucz się z Google Fonts! 

Google Fonts
Google Fonts

Poza samymi ikonka znajdziesz tutaj również sporą bazę wiedzy, którą możesz wykorzystać do tego, aby dokształcić się w zakresie czcionek, typografi oraz grafiki. Google w tym celu przygotowało bardzo ciekawe materiały, które na pewno okażą się wyjątkowo zrozumiałe i wartościowe i zrozumiałe dla niejednej osoby. Dodatkowo warto podkreślić, że jeśli nastawiasz się na długie czytanie, wówczas możesz skorzystać z trybu ciemnego, który pozwoli na mniejsze zmęczenie oczu – zwłaszcza kiedy oddajesz się lekturze późnymi porami. 

Naucz się z Google Fonts

Zobacz także: Google TV, a Android TV? Czy to takie same systemy i co warto wybrać?

Co to Google Fonts? To miejsce, gdzie znajdziesz całkiem sporo czcionek, które na pewno przydadzą się do tworzenia ciekawych projektów graficznych oraz komponowania wpisów na blogu. Po co to wszystko? Google Fonts to największe darmowe skupisko czcionek, które możesz wykorzystać na wybrany przez siebie sposób. Dzięki temu na pewno urozmaicisz swoje grafiki oraz wpisy. Jak to przystało na Google, omawiana usługa jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Dlatego możesz się spodziewać tego, że na pewno nie będziesz poświęcać za dużo czasu na to, aby nauczyć się poruszania w tej usłudze. Nie znajdziesz tam żadnego przesytu w opcjach oraz możliwościach. Jest to po prostu miejsce, w którym możesz przeglądać czcionki oraz wybierać dla siebie odpowiednie i je pobierać. 

Źródło obrazka wyróżniające: cocoparisienne from pixaby

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy