popularny serial netflix

[SPT #199] Popularny serial na Netflix to dobra zabawa – nie ufaj krytykom

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Mijający tydzień został zdominowany przez brutalną napaść Rosji na Ukrainę. Jeśli w tym trudnym czasie przegapiliście najważniejsze newsy ze świata technologii, warto to teraz nadrobić. Zapraszam do kolejnej odsłony SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Wiedźmin to popularny serial na Netflix, przy którym dobrze się bawiłem na początku tygodnia.

Pochwała – popularny serial na Netflix

Konto Microsoft i Internet obowiązkowe. Microsoft wprowadził obowiązkową rejestrację swojego oficjalnego, internetowego konta przy instalacji Windowsa 11 Pro. Jest to zabieg, który ułatwi działanie systemu i synchronizację na różnych urządzeniach. Dziwi mnie fakt, że wielu użytkowników nie chce mieć konta Microsoftu i woli korzystać z konta lokalnego. W sieci już pojawiają się sposoby obejścia obostrzeń wprowadzonych przez giganta z Redmond. Nie lepiej po prostu utworzyć konto i cieszyć się lepiej działającym systemem? To naprawdę dobre i właściwe rozwiązanie.

Łazik Perseverance od roku na Marsie. Ponad rok temu na Czerwonej Planecie wylądował kolejny łazik NASA – Perseverance. Jego głównym zadaniem jest zbieranie próbek z powierzchni ciała niebieskiego. Te mają dostarczyć nowych informacji naukowcom, które dotyczyć będą między innymi historii planety. Co ciekawe, proces pobierania próbek nie zawsze był łatwy, ale łazik sukcesywnie je zbiera – w sumie będzie ich co najmniej 20. W czasie pobytu robota na Marsie, dużym echem odbił się też lot helikoptera, który schowany był pod łazikiem. W końcu Perseverance dostarczył nam nowych zdjęć, a nawet dźwięków z Czerwonej Planety.

Microsoft Edge dogonił Safari. Coraz większa liczba użytkowników docenia Edge. Przeglądarka Microsoftu jest najlepszym tego typu programem na rynku. W rankingu popularności jednej z firm analitycznych, aplikacja na pecety zdobyła trzecią lokatę wyprzedzając niegdyś popularnego Firefoxa. Mam nadzieję, że z biegiem czasu więcej osób pozna zalety przeglądarki, która bije konkurencję pod względem funkcji i energooszczędności. Microsoft regularnie aktualizuje program, więc niebawem trafią tu kolejne możliwości.

Wiedźmin w serwisie Netflix to świetna zabawa. W końcu obejrzałem serial, o którym wiele mówiło się w grudniu. Wtedy bowiem zadebiutował drugi sezon Wiedźmina na Netflixie. Sądzę, że był on znacznie lepszy od pierwszego, przede wszystkim pod względem scenografii i środków wydanych na efekty specjalne. Także wątek fabularny był bardziej wciągający. Piszę to jako laik, który nie czytał książek Sapkowskiego, ale lubi świat fantasy. Nie do końca rozumiem zatem krytyki fanów, którzy chcieli otrzymać adaptację książek – a tego Netflix nigdy nie miał w planach. Wiedźmin to naprawdę dobra rozrywka na zimowe wieczory.

Pomoc Ukrainie. Społeczność Android.com.pl zorganizowała zbiórkę, aby wesprzeć Ukrainę w tym trudnym czasie. Można też skorzystać z innych zbiórek wspierając konkretną organizację charytatywną. Jest ich naprawdę wiele – każda dotyczy innego obszaru. Niektóre wspierają armię, inne medyków, a jeszcze inne społeczność Ukraińską. Zdecyduj, w które miejsce mają trafić Twoje pieniądze.

Krytyka

W tym tygodniu ponownie nie pojawił się tu żaden wpis.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy