Co to Apple ID

Co to Apple ID? Identyfikator od Apple i wszystko, co musisz wiedzieć

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Artykuły

Każdy duży producent technologiczny posiada uniwersalny login do wszystkich swoich usług. Dzięki temu rejestrujesz i logujesz się raz i masz wtedy dostęp do wszystkich usług z rodziny jednego podmiotu. Tak samo działa to w przypadku Konta Google i Microsoftu. Tutaj działa to dokładnie tak samo. Logujesz się do swojego Gmaila albo Outlooka i od razu możesz korzystać z wielu innych webowych usług, które mogą zwiększyć Twoją produktywność. W przypadku Apple ID jest dokładnie tak samo. Korzystając z jednego loginu, możesz od razu używać wielu innych usług przykładowo Pages, Keynote, Numbers oraz wiele innych. Co to Apple ID?

Co to Apple ID? 

Apple
Źródło: markusspiske from pixaby

Już poniekąd o tym wspomniano. Apple ID jest to identyfikator, który pozwala na korzystanie z usług Apple online. Korzystanie z nich wymaga potwierdzenia tożsamości. W przypadku korzystania z Apple ID można mieć również dostęp do historii swoich zamówień, co może być wyjątkowo ciekawe dla osób, które mają dużo produktów z Apple oraz korzystają z usług producenta. To właśnie tutaj 

Zobacz także: Odniesienia do nowego systemu operacyjnego znalezione w kodzie źródłowym Apple

A jeśli zapomnisz swojego Apple ID? 

Apple
Źródło: Pexels from pixaby

Gigant przygotował na to opcję ratunkową. W pierwszym kroku można podać swój adres e-mail, do którego przypisany jest Apple ID. Procedura jest prosta. Poprzez podanie swojego adresu e-mail potwierdzasz, że to właśnie Ty jesteś właścicielem Apple ID – ostatecznym krokiem jest oczywiście potwierdzenie otrzymania maila – szczegóły na pewno otrzymasz w wiadomości. Na tym nie koniec, ponieważ poza tą standardową strategią, możesz skorzystać dodatkowo z iForgot. W podobny sposób będziesz postępować w sytuacji, kiedy zapomnisz swojego hasła. Nie musisz się przejmować, bo wszystko jest do odzyskania. Wystarczy jedynie, że pamiętasz swój adres e-mail, który przypisałeś do swojego Apple ID. 

Zobacz także: Co to Apple One? Cena, jak kupić i szczegóły subskrypcji

Jak utworzyć Apple ID? 

Apple
Źródło: JESHOOTS-com from pixaby

To oczywiście nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy udać się na stronę Apple ID i tam dokonać wszystkich wymaganych formalności. Musisz przygotować swój adres e-mail, który będzie pierwszym krokiem do utworzenia Apple ID. Później standardowo należy spodziewać się typowy informacji, które będzie trzeba wprowadzić do formularza rejestracyjnego. Nie ma tutaj niczego nowego ani typowego. To ta sama procedura, którą wykonujesz w przypadku rejestrowania się do jakiejkolwiek usługi online – przykładem może być Konto Google oraz Microsoftu. 

Zobacz także: Cinkciarz udostępnia Apple Pay użytkownikom kart wielowalutowych

Czy można posiadać więcej identyfikatorów? 

Apple
Źródło: markusspiske from pixaby

Jest taka możliwość i nie jest to w żaden sposób zabroniony. Można spotkać się jedynie z zaleceniami Apple’a, aby pozostać przy korzystaniu z jednego identyfikatora. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby poprawnie wyświetlać historię zamówień, ponieważ w przypadku posiadania kilku Apple ID będą się one na siebie nakładać. Będzie trzeba logować się na każde konto osobno i szukać. Dlatego, jeśli będziesz szczególnie korzystać z opcji śledzenia zamówień, wówczas faktycznie zastosowanie się do zalecenia Apple’a może okazać się szczególnie korzystne zwłaszcza dla użytkownika, który faktycznie dokonuje sporych zakupów u producenta i usługodawcy. 

Zobacz także: Czy Rosja poradzi sobie bez Apple? Ukraina prosi Tima Cooka o blokadę

Co to Apple ID? To identyfikator, który pozwala na korzystanie z wielu usług internetowych giganta technologicznego. To bardzo wygodne rozwiązanie, które przyjęło się również w przypadku innych dużych firm technologicznych oraz wśród ich usług. Dzięki temu nie musisz generować przesadnej ilości kont i haseł lub po prostu logować się do każdej usługi osobno. Korzystając z Apple ID, logujesz się raz i tyle. To bardzo podobne działanie do popularnego Konta Google oraz Microsoft, które większość użytkowników komputerów oraz urządzeń mobilnych na pewno świetnie zna. Dzięki Apple ID możesz także śledzić swoje zamówienia oraz zakupy, co pozwoli zaprowadzić porządek w ich monitorowaniu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Pexels from pixaby

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy