LEGO podpisuje umowę z 2K! Nowe gry sportowe w drodze

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Internet obiegła dzisiaj informacja mówiąca o tym, że wydawnictwo 2K dokonało ogromnej transakcji. Należąca do Take-Two firma zleciła już produkcję pierwszej gry z nowej serii. Co takiego szykuje dla nas kalifornijski wydawca oraz LEGO?

2K kolaboruje z LEGO — nowy rywal serii FIFA?

Lego gry

Branżowy serwis Video Games Chronicle zdradził, że poznał najnowsze plany firmy 2K. Według informacji branżowych dziennikarzy wydawca współpracuje teraz z duńską firmą LEGO. Celem kolaboracji jest wypuszczenie na rynek serii gier sygnowanych logo producenta popularnych klocków.

LEGO chce poszerzyć swoje wpływy w branży gier wideo po tym jak umowa łącząca firmę z TT Games od Warner Bros wygasła. Teraz według najnowszych doniesień LEGO skierowało się do 2K. Kalifornijski wydawca zlecił już angielskiemu producentowi — Sumo Digital stworzenie gry piłkarskiej poruszającej się w uniwersum duńskich klocków.

Następnym krokiem ma być stworzenie tytułu, którego głównym motywem będą wyścigi samochodowe. Za produkcję tej gry weźmie się natomiast należące do 2K studio Visual Concepts. Producent ostatnio zajmował się tytułem WWE 2K22. Co ciekawe niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy was, że Visual Concepts szykuje dużą grę wyścigową z dużą licencją. Jak się dziś okazuje tajemnicza „licencja” odnosiła się do firmy LEGO.

Wracając do gry piłkarskiej — ma ona zostać wydana jeszcze w tym roku, aby zbiec się z Mistrzostwami Świata, które odbędą się w listopadzie i grudniu w Katarze. Natomiast tytuł wyścigowy ma pojawić się na rynku w przyszłym roku. LEGO oraz 2K mają w planach wydanie również trzeciej gry. Według źródeł produkcja jest już w fazie rozwoju i opiera się na dużej organizacji sportowej.

2K i popularne klocki — kto zyska?

2K

Kalifornijski wydawca, który produkuje już takie serie sportowe jak WWE 2K oraz NBA 2K chce poszerzyć swoją ofertę gier z tej gałęzi. Według osób zarządzających firmą podpisanie umowy z LEGO jest dobrym ruchem, ponieważ przykuje ona uwagę młodszych odbiorców. W siedzibie 2K prezesi postrzegają duńską firmę jako partnera idealnego.

Według informacji niektórych źródeł w wymienionych wyżej grach sportowych mogą pojawić się znane nam postaci. Mowa tu na przykład o bohaterach z uniwersum DC, Marvela czy Harry’ego Pottera. LEGO operuje bowiem licencjami do wymienionych marek oraz w przeszłości z powodzeniem z nimi współpracowało.

Serwis Video Games Chronicle wysłał nawet pytanie do 2K oraz Sumo Digital, jednak niestety nie uzyskał żadnej odpowiedzi. Inaczej było natomiast w przypadku firmy LEGO. Rzecznik duńskiego przedsiębiorstwa odpowiedział:

Nie komentujemy spekulacji dotyczących naszych ewentualnych przyszłych produktów lub partnerstw.

Dla osób niezaznajomionych ze strukturami 2K przypomnijmy, że angielskie studio Sumo Digital jest odpowiedzialne między innymi za takie produkcje jak Team Sonic Racing, Snake Pass czy Sackboy: A Big Adventure. Natomiast Visual Concepts do tej pory było znane głównie z tworzenia serii NBA 2K. Jednak od 2019 roku studio samodzielnie produkuje również cykl WWE 2K. Wcześniej robili to we współpracy z Yuke’s,

LEGO i gry komputerowe — historia oraz co stoi za rozstaniem z Warner Bros

Lego i Warner Bros

Dzisiejsza wiadomość lekko zatrząsnęła branżą gier wideo, ponieważ do tej pory duńska firma na wyłączność współpracowała z TT Games należącym z kolei do Warner Bros. Partnerstwo trwało od 2005 roku, a obie strony zrealizowały przez te lata wiele produkcji. Wiele z nich powstała na mocy licencji wielkich marek takich jak Gwiezdne Wojny czy Harry Potter.

Jednak po tak długiej współpracy LEGO zdecydowało się nie przedłużać wygasającej umowy i związać się teraz z 2K. W tym roku TT Games wraz z duńską firmą wyda jeszcze jedynie dwie gry. Będzie to Lego Star Wars: The Skywalker Saga oraz druga niezapowiedziana jeszcze produkcja. Serwis Video Games Chronicle zaznacza jednak, że wciąż nie wiadomo, jak będą wyglądały ostateczne zapiski w umowie. Być może TT Games będzie jeszcze posiadać prawa do tworzenia gier spod szyldu LEGO, ale w takim wypadku na pewno nie będzie to licencja na wyłączność.

Zobacz też: „Planeta rabatów”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Hity na PS4 i PS5 dostępne w niskich cenach!

Duńczycy zdecydowali się na zmianę wydawnictwa oraz producenta swoich gier ze względu na wiele czynników. Dotychczasowe produkcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz pozytywnymi opiniami, ale LEGO planuje poszerzyć swoje wpływy w branży. Współpraca z 2K ma im ułatwić przybliżenie się do tego celu. Dodatkowo mniejszą lub większą rolę miały odegrać ostatnie doniesienia o złych warunkach pracy w TT Games. Niestety firma Warner Bros podobnie jak 2K nie udzieliła żadnego komentarza co do sprawy.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy