gdzie najlepiej kupić smartfona

Gdzie najlepiej kupić smartfona? Patrząc na ofertę Samsunga, to chyba bezpośrednio u producenta

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Gdzie najlepiej kupić nowego smartfona? Odpowiedź powinna być oczywista, czyli tam, gdzie jest taniej. Owszem, to całkiem dobra strategia, choć w przypadku nowych urządzeń, które dopiero co miały swoją premierę, nie zawsze tak jest. Przeglądając ofertę Samsunga na nową serię Galaxy S22 można dojść do wniosku, że producenci teraz zaczęli przykładać się do tego, by sprzęty kupować bezpośrednio u nich.

Gdzie najlepiej kupić smartfona?

samsung galaxy s22 ultra czy warto

Zacznę od tego o czym wspomniałem już we wstępie. Jeżeli zastanawiamy się, gdzie najlepiej kupić nowego smartfona, to odpowiedzią będzie tutaj tam, gdzie jest taniej. Oczywiście trzeba do tego podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i nie dać się złapać na oferty oszustów, którzy obiecują nam nowy telefon za ułamek ceny oryginalnej. Więc tutaj zalecamy po prostu ostrożność. Wracając jednak do pytania gdzie kupić smartfona, da się ostatnio zauważyć, że producenci zaczęli przykładać większą wagę do tego, co mają pod swoim nosem. Mowa oczywiście o ich własnych platformach sprzedażowych, gdzie da się znaleźć nowe smartfony. W przypadku dużych premier takich jak Galaxy S22 widać to gołym okiem.

Zobacz też: Zbiór aktualnych promocji od Samsunga – można sporo zaoszczędzić.

Samsung mocno zaatakował z początkiem roku i zapewne nie ma nikogo, kto przegapiłby premierę flagowców. Czy to duży sukces sprzedażowy? Tutaj nakłada się wiele czynników, które wpływają na to, czy faktycznie użytkownicy rzucają się na sprzęty w przedsprzedaży. Jednak z tego co mi wiadomo, seria Galaxy S22 sprzedaje się lepiej, niż zakładał producent. Jednak Samsung zrobił coś, co powoli staje się standardem i jest tym, co przyciąga klientów.

Samsung wie, jak kierować do siebie

Samsung Galaxy S22 Ultra kolory wybór

Skupiam się tutaj na nowych smartfonach Samsunga głównie dlatego, że w tym roku nie było głośniejszej premiery na smartfonowym rynku. Nowe flagowce zawsze przyciągają zainteresowanie użytkowników, ale w tym przypadku Samsung zrobił coś więcej. Coś, co sprawia, że niejako wysuwa się trochę przed szereg. Chodzi mi o promocje na sprzęty. Owszem, spora część z nich dostępna jest także u autoryzowanych dealerów producenta, ale jeżeli już chodzi o samą dostępność sprzętów, to zdecydowanie najlepiej wypada Samsung. A już na pewno pod względem wersji kolorystycznych.

Wiadomo, że jednym z wyróżników w kwestii wyglądu smartfonów, jest ich kolor. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wersji kolorystycznych czy nowych technik malowania. To zazwyczaj wersje limitowane, które czasem trudno zdobyć. Niezależnie od tego, czy sprzęt ląduje później w etui czy też nie, to kolor może mieć spore znaczenie. I tutaj właśnie Samsung przekierował miłośników smartfonów na swoją stronę (gra słów zamierzona). Niektóre wersje flagowców z nowej serii można kupić bowiem tylko na stronie producenta. W to wchodzą:

  • Samsung Galaxy S22 / S22 +: limitowane wersje kolorystyczne – szara, beżowa, niebieska lub fioletowa.
  • Samsung Galaxy S22 Ultra: limitowane wersje kolorystyczne – szara, niebieska albo czerwona.

Do tego dochodzą jeszcze inne wersje, które znajdziemy w pozostałych sklepach, ale jeżeli komuś zależy na konkretnym i limitowanym kolorze, to musi już odwiedzić stronę Samsunga. Takie ruchy są coraz częściej widoczne wśród producentów i to nie dziwi. Samsung dodatkowo zachęca gratisami do zakupów. Te dostępne są też u innych sprzedawców, ale kupując na stronie producenta wybiera się kolor słuchawek Buds Pro i dostaje się je razem ze smartfonem. Bez czekania czy dodatkowej rejestracji. Coraz więcej jest też programów lojalnościowych, które zachęcają do tego, by zakupy robić z pominięciem pośredników. Czy takie ruchy sprawią, że sklepy z elektroniką kiedyś znikną? Nie sądzę, ale w przypadku dużych premier ich sytuacja będzie zapewne gorsza, niż producentów kierujących bezpośrednio do siebie. A Wy jak uważacie – lepiej w sklepie czy bezpośrednio u producenta?

Źródło: Samsung / Opracowanie własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy