Windows 11 Peek

Konto Microsoft i Internet obowiązkowe do instalacji Windows 11 Pro

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Niektóre decyzje Microsoftu budzą kontrowersje. Gigant z Redmond ostatnio zaktualizował zasady i politykę sklepu. Jednak teraz zabiera się za jedną z wersji Windowsa. Użytkownicy już są wkurzeni na samą myśl, że konto Microsoft i połączenie internetowe będą obowiązkowe przy instalacji Windows 11 Pro.

Zobacz także: Oto naprawdę gigantyczne zmiany w Windows 11

Konto Microsoft i połączenie internetowe obowiązkowe w instalacji Windows 11 Pro

Microsoft chce wprowadzić poważne zmiany w Windows 11 Pro. Użytkownikom nie spodoba się fakt, że w fazie instalacji, będą musieli być podłączeni do Internetu. Co więcej, gigant z Redmond będzie wymagał też posiadania oficjalnego konta Microsoft. Wielu korzystających woli używać zwykłego, lokalnego konta, które nie wymaga Internetu.

Nie powinno to być jednak szokujące dla osób zaznajomionych ze zmianami w systemie. Microsoft bowiem zastosował tę samą taktykę w przypadku Windows 11 Home. Trwa to już prawie rok. Widzimy po statystykach, że nie zniechęca to użytkowników do przechodzenia na nową platformę firmy. Najwyraźniej zatem na forach internetowych krzyczy jedynie garstka niezadowolonych fanów, którzy boją się szpiegowania lub mają poczucie braku wolności wyboru. Zastanawia mnie, czy faktycznie podanie kilku danych podczas instalacji na łączach to taki problem – dla mnie na pewno nie.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy znaleźli sposób na „obostrzenia” Microsoftu. Wystarczyło odłączyć komputer od Internetu podczas konfiguracji i utworzyć lokalne konto użytkownika. Taki proceder zostanie prawdopodobnie również ukrócony. Jednak użytkownicy już się odgrażają, że zaczną tworzyć fikcyjne konta, a później lokalne.

Konto Microsoft – konfiguracja nie jest trudna, ale pozostawia wiele do życzenia

Czy naprawdę jest o co „bić pianę” w Internecie? Uważam, że nie. Konfiguracja Konta Microsoft nie jest trudna, aczkolwiek pewne jej aspekty pozostawiają wiele do życzenia.

Konto Microsoft

Wszystkie potrzebne opcje można znaleźć w sekcji Ustawienia > Konta > Twoje Konto Microsoft. Zobaczymy tu podstawowe informacje dotyczące produktów Microsoft 365. Przy okazji dodam, że gigant z Redmond reklamuje, że jedną subskrypcję można udostępnić nawet pięciu osobom. Pakiet obejmuje Office w wersji Premium i nawet 6 TB miejsca w chmurze.

Konto Microsoft Windows 11 Pro

Niestety, ale prawie wszystkie opcje konta Microsoft dostępne w Ustawieniach odsyłają do oficjalnej strony internetowej Microsoftu. Dotyczy to opcji płatności i subskrypcji, a także możliwości tworzenia konta czy zarządzania istniejącymi. Całe szczęście witryna, na której tworzymy i zarządzamy danymi, jest czytelna i estetyczna. W szybki i łatwy sposób można wprowadzić lub zmienić dane. Życzyłbym sobie jednak, aby w przyszłości odbywało się to z poziomu systemu operacyjnego.

Zalety z posiadania konta Microsoft to przede wszystkim lepsze działanie systemu. To także ustawienia i pliki, które są automatycznie synchronizowane między urządzeniami.

Źródło: theverge

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy