Powrót do kin

Premiery kinowe w marcu — Batman i wiele więcej!

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Już za nieco ponad tydzień wejdziemy w trzeci miesiąc 2022 roku. Marzec przyniesie nam wielkie premiery w świecie gier, seriali oraz filmów. Dziś skupimy się na tej ostatniej kwestii. Sprawdźmy więc jakie produkcje zadebiutują na wielkim ekranie w marcu.

Premiery wielkich filmów już za moment!

Premiery kinowe w marcu

Oczywiście najbardziej wyczekiwanym tytułem w nadchodzących tygodniach jest Batman. Film Matta Reevesa do kin trafi 4 marca, ale wcale nie oznacza to, że przez resztę miesiąca nie będziemy mieli czego oglądać. Marzec jest wręcz wypchany po brzegi przez ciekawe premiery. Nie owijając już w bawełnę, oto lista najlepiej zapowiadających się filmów w trzecim miesiącu 2022 roku. Skoro już wywołaliśmy pierwszy tytuł, będzie nim…

Batman (4 marca)

Nowe wydanie jednego z najbardziej znanych superbohaterów na świecie. Filmy opowiadające o przygodach Człowieka Nietoperza mają naprawdę bogatą historię. Pierwsza produkcja zatytułowana Batman powstała w 1943 roku. Blisko 80 lat później w Bruce’a Wayne’a po raz pierwszy wcieli się Robert Pattinson. Samo obsadzenie Anglika w roli Batmana wywołało ogrom kontrowersji. Fani sprzeciwiali się temu, żeby były łamacz nastoletnich serc stał się teraz strażnikiem Gotham City.

Mimo licznych obaw wszystko wskazuje na to, że Pattinson paradoksalnie może okazać się jednym z najlepszych Batmanów w historii. Aktor w opublikowanych przez Warner Bros zwiastunach prezentuje się naprawdę świetnie, a fani powoli wycofują swoje słowa. Odnosząc się jeszcze do samej fabuły Batmana — Człowiek Nietoperz przez dokładnie 2 godziny i 47 minut będzie walczył o porządek Gotham City z Edwardem Nygmą, czyli Człowiekiem-Zagadką. W tę postać wcieli się Paul Dano. Poza wymienionymi już aktorami, w trakcie seansu zobaczymy jeszcze takich artystów jak: Zoë Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Jeffrey Wright czy John Turturro.

To nie wypanda (11 marca)

Teraz coś dla rodziców oraz osób, które po prostu lubią produkcje Pixara. Ściślej mówiąc To nie wypanda jest wspólnym dziełem Pixara oraz Disneya. Animowana komedia opowiada nam o trzynastoletniej Mei Lee, która na pierwszy rzut oka jest zwykłą dziewczynką. Jednak to, co odróżnia ją od rówieśniczek to fakt, iż za każdym razem, gdy targają nią silne emocje, zamienia się w pandkę rudą.

Za reżyserię film odpowiada Domee Shi, która w 2019 roku odebrała Oscara. Kanadyjka z chińskimi korzeniami prestiżowe wyróżnienie zdobyła w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany za produkcję zatytułowaną Bao. Film do naszych kin trafi oczywiście z pełnym polskim dubbingiem.

Gra Fortuny (18 marca)

Połączenie gatunkowe akcja-komedia często przynosi nam wiele dobrych produkcji. Gra Fortuny to bardzo lekkie kino, w którym żartobliwe gagi będą przeplatane z wybuchami, pościgami i strzelaninami. Odpowiedzialny za reżyserie Guy Ritchie na pewno przygotuje dla fanów tego typu rozrywki coś specjalnego. Dodatkowo główną rolę w filmie odgrywa Jason Statham, czyli żywa legenda współczesnych filmów akcji.

Po samej fabule raczej nie należy spodziewać się czegoś wybitnego. Współpracujący ze sobą superszpiedzy dostają misję udaremnienia transakcji, która mogłaby zniszczyć świat. Brzmi tak oryginalnie prawda? Prawda? Starczy tych uszczypliwości, poza Stathamem w Grze Fortuny zobaczymy jeszcze Aubrey Plaze, Josha Hartnetta, Cary’ego Elwesa oraz chociażby Hugh Granta.

Inni ludzie (18 marca)

Na koniec polska produkcja, która może zatrząść kinami. Inni ludzie to dramat w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, która także napisała scenariusz do filmu. Poniżej znajdziecie oficjalny opis produkcji pochodzący od dystrybutorów.

INNI LUDZIE to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy

Zainteresowani? Jeśli tak to warto także spojrzeć na obsadę. W filmie zobaczymy takich aktorów jak Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Marek Kalita, Sebastian Fabijański czy Magdalena Koleśnik.

Pozostałe marcowe premiery kinowe

Premiery kinowe w marcu

Oprócz powyższych filmów do kin trafi oczywiście wiele innych produkcji. Poniżej znajdziecie pełną listę filmów, które będziecie mogli obejrzeć w polskich kinach.

PREMIERY KINOWE W MARCU

4 marca
Córka
Cyrano
Cud Guadalupe
Ups2! Bunt na Arce
Sonata
Batman
Zakazana miłość

Zobacz też: Bond… James Bond — najlepsze filmy w historii serii o agencie 007

11 marca
Drive My Car
To nie wypanda
Najgorszy człowiek na świecie
Bunkier strachu

18 marca
Inni ludzie
Gra fortuny
Historia mojej żony
Medium
Przeżyć

25 marca
Piosenki o miłości
Wszystko wszędzie naraz
Zając Max: Misja pisanka
Jakoś to będzie

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy