iPhone 14 Pro RAM

Apple wreszcie się ugięło – RAM w iPhone 14 Pro nie zabraknie

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple nigdy nie przesadzało z ilością RAM w swoich smartfonach. Nie, żeby iPhone’om coś brakowało pod względem szybkości… Jednak czasem niektórzy potencjalni użytkownicy nie rozumieli dlaczego pamięci jest mniej, niż w konkurencyjnych produktach. Z jednej strony firma nigdy nie podawała oficjalnie takich danych jak ilośc RAM w telefonach. W dostępnych na apple.pl danych technicznych nie znajdziemy takiej informacji. Oczywiście podawana jest ona w przypadku komputerów, od pewnego czasu także w przypadku iPada Pro. Jednak wkrótce po premierze każdej generacji smartfonów z Cupertino takie informacje wyciekały do Internetu. Z resztą podaje je większość sklepów internetowych. W każdym razie RAM w iPhone 14 Pro nie zabraknie.

Zobacz także: iPhone SE 2022 bez świetnej funkcji, ale i tak będzie hitem

Apple wreszcie się ugięło – RAM w iPhone 14 Pro nie zabraknie

W jednym z najnowszych raportów z Azji znajdziemy informację, że iPhone 14 Pro będzie wyposażony w 8 GB RAM. Będzie to największa ilośc pamięci, jaką znajdziemy w telefonie z Cupertino. Według wpisu z konta „yeux1122” na koreańskim blogu Naver, kolejna generacja zostanie wyposażona właśnie w 8 GB RAM. Powołując się na źródła w łańcuchu dostaw informator twierdzi, że dokładne komponenty pamięci iPhone 14 Pro zostały już potwierdzone oraz dodaje, że harmonogram masowej produkcji jest coraz bardziej zapełniony.

iPhone 14 Pro RAM

Użytkownik kryjący się pod kontem „yeux1122” wcześniej podawał, że Apple planuje wprowadzić nowy model iPada mini z 8,7-calowym wyświetlaczem i obudową o zwiększonej szerokości i mniejszej wysokości w porównaniu z iPadem mini piątej generacji w drugiej połowie 2021 roku. Twierdzenie dotyczące rozmiaru było niedokładne, ponieważ szósta generacja iPada mini faktycznie została wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 8,3 cala. Mimo tego wszystkie pozostałe plotki dotyczące obudowy, a także ramy czasowe dotyczące debiutu rynkowego okazały się poprawne, co potwierdza wiarygodność podawanych informacji.

iPhone 14 Pro, jak Galaxy S22

Raport analityka Haitong International Securities, Jeffa Pu, pod koniec ubiegłego roku także twierdził, że 6,1-calowy iPhone 14 Pro i 6,7-calowy 14 Pro Max będą wyposażone w 8 GB pamięci. Byłby to znaczny wzrost w porównaniu z 6 GB RAM w modelach 12 Pro i 13 Pro, co jest obecnie jest największą ilością RAM kiedykolwiek oferowaną w iPhonie.

iPhone 14 Pro RAM

Standardowe modele smartfonów firmy Tima Cooka, bez dopisku „Pro” mają zwykle mniej pamięci. Wydaje się więc prawdopodobne, że 6,1-calowy iPhone 14 i 6,7-calowy model zwany roboczo „14 Max” otrzymają mniej niż 8 GB. Nawet jeśli flagowy model przeniesie ilość pamięci w telefonach giganta z Cupertino na wyższy poziom, to i tak będzie sporo mniej niż w iPadzie Pro, który wprowadził opcję pamięci 16 GB na początku 2021 roku. Nie zapominajmy jednak, że flagowe tablety są napędzane układem M1, a to czy mamy 8 GB czy 16 GB RAM zależy do wielkości wbudowanego dysku.

IPhone 13 jest może i szybszy niż najnowsze modele Galaxy S22 od Samsunga, ale pozostaje w tyle pod względem ilości pamięci. Urządzenia serii Galaxy miały 8 GB RAM od czasu premiery S10 w 2019 roku. 8 GB pamięci RAM zapewniłoby zatem modelom 14 Pro zgodność z pamięcią oferowaną w najnowszych konkurencyjnych urządzeniach Samsunga. Choć nie zapominajmy, że Koreańczycy mają jeszcze w zanadrzu wersje z 12 GB RAM…

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy