nienawidzimy Windows 11 22593 ok

Microsoft oficjalnie pokazał nowości w Windows 11 – są świetne!

4 minuty czytania
Komentarze

Microsoft nadal rozwija Windows 11 jako punkt połączenia między ludźmi, pomysłami i dziełami. Firma ogłosiła dziś nowości w systemie Windows 11. Chodzi o podgląd Amazon Appstore dostępny w USA, ulepszenia paska zadań i dwie przeprojektowane aplikacje: Media Player i Notatnik.

Zobacz także: Niesamowity trailer Lord of the Rings: The Rings of Power – to trzeba obejrzeć!

Nowości w Windows 11

Microsoft Store z aplikacjami Androida

Od czasu premiery systemu Windows 11, Microsoft Store przyciągnął więcej twórców i użytkowników. Dziś we współpracy z Amazon Appstore dodano ponad 1000 kolejnych aplikacji i gier. Użytkownicy Windows 11 w USA mogą uzyskać dostęp do Amazon Appstore Preview w Microsoft Store oraz popularnych aplikacji, takich jak Audible, Kindle, Subway Surfers, Lords Mobile, Khan Academy Kids i wielu innych. To doświadczenie, oparte na platformie Android i obsługiwane przez technologię Intel Bridge, wprowadza nową kategorię aplikacji i gier mobilnych dostępnych dla systemu Windows.

https://www.youtube.com/watch?v=K6SpHPF40Ik&t=1s

Ulepszenia na pasku zadań

W naszym hybrydowym świecie czas spędzany na łączeniu się za pośrednictwem wideokonferencji stale rośnie. Wyrażenia takie jak „Jesteś wyciszony” lub „Czy widzisz moje slajdy?” stały się powszechnymi rzeczami, które mówimy lub słyszymy online. Wyciszanie/wyłączanie wyciszenia i udostępnianie dowolnego okna z paska zadań zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić Ci podejmowanie szybkich działań i mieć pewność, że jesteś w najlepszej formie podczas rozmów wideo. Natychmiastowy dostęp z paska zadań, udostępnianie okien i sterowanie wyciszeniem są dostępne dla użytkowników Microsoft Teams z kontem służbowym lub szkolnym.

https://www.youtube.com/watch?v=Ci-b8Y_gA0E

Ponadto udostępnianie okien dla dowolnej otwartej aplikacji to tylko dwa kliknięcia — po prostu najedź na ikonę aplikacji na pasku zadań, aby uruchomić kontrolę udostępniania, a następnie potwierdź, że jesteś gotowy do udostępnienia na żywo. Pomoże Ci to pewnie udostępniać tylko treści, którymi chcesz się podzielić.

Zaktualizowano także punkt wejścia do widżetów. Możesz teraz wyświetlać informacje o pogodzie na żywo w lewym rogu paska zadań, dzięki czemu Twoja pogoda jest zawsze aktualna i dostępna na pierwszy rzut oka.

Wsparcie dla wielu monitorów

Nowości w windows 11 - monitory

Wiele osób pracuje na nawet kilku monitorach i chce mieć dostęp do tych samych informacji na swoich ekranach. Microsoft wysłuchał ich opinii i teraz przenosi datę i godzinę na drugi monitor. Po podłączeniu dodatkowego monitora zegar i data będą teraz wyświetlane na pasku zadań drugiego monitora lub monitorów w celu zapewnienia widoczności podczas pracy lub zabawy.

Wśród nowości w Windows 11 nie zabrakło przeprojektowanych aplikacji

Komputer stał się centrum rozrywki dla wielu ludzi — miejscem, do którego można tworzyć i przeglądać zawartość. Nowo przeprojektowana aplikacja Media Player została stworzona w celu uprzyjemnienia słuchania i oglądania treści multimedialnych.

Sercem programu Media Player jest w pełni funkcjonalna biblioteka muzyczna. Umożliwia ona szybkie przeglądanie i odtwarzanie muzyki, a także tworzenie list odtwarzania i zarządzanie nimi. Cała zawartość w folderach muzycznych i wideo na komputerze pojawi się automatycznie w Twojej bibliotece. Dzięki Media Playerowi, możesz także szukać dodatkowej zawartości w ustawieniach aplikacji. Program ma pełno ułatwień dostępu np. ulepszone skróty klawiaturowe i klawisze dostępu dla użytkowników klawiatury, a także innym technologiom pomocniczym. Media Player zastępuje aplikację Groove Music. Jeśli Twoja kolekcja muzyczna znajduje się dzisiaj w tym programie, Twoja biblioteka i listy odtwarzania będą przeniesione automatycznie.

Nowy Notatnik to prosty towarzysz dla wszystkich podstawowych potrzeb związanych z robieniem notatek. Przeprojektowany interfejs użytkownika jest świeży, z nowymi funkcjami projektowymi z systemu Windows 11. Jest także znajomy, z charakterystyczną prostotą i łatwością obsługi, z której znany jest Notatnik. Oprócz aktualizacji projektowych dodano tryb ciemny, dzięki czemu aplikacja jest bardziej spójna z Twoim systemem Windows. Jeśli domyślnym motywem systemu jest tryb ciemny, Notatnik automatycznie przyjmie ciemny motyw. Możesz go również wybrać ręcznie na nowej stronie ustawień. 

Warto dodać, że menu też uległo uproszczeniu, aby ułatwić znajdowanie działań, które chcesz wykonać w aplikacji. Dodano nowe, bardzo pożądane funkcje, takie jak wielopoziomowe cofanie, kolorowe emotikony oraz nowoczesne i wydajne środowisko wyszukiwania i zastępowania. Aby uzyskać przeprojektowane aplikacje Media Player i Notepad, odwiedź sklep Microsoft Store.

Źródło: microsoft

Motyw