Co to Apple One

Co to Apple One? Cena, jak kupić i szczegóły subskrypcji

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Artykuły

Usługi internetowe z roku na rok przyczyniają się do coraz większych przychodów dla gigantów technologicznych. W tym zestawieniu oczywiście nie mogłoby zabraknąć Apple. To firma, która od lat jest na szczycie wycen. Trudno byłoby odpuścić sobie taką żyłę złota, jaką jest internet i jego odbiorcy. W ten sposób powstało Apple One. Czym jest oraz czego można się spodziewać po pakiecie? Pozostaje jedno pytanie – co to Apple One?  

Zobacz także: To był rekordowy kwartał dla Apple – braki w dostawach, ale miliardowe dochody

Co to Apple One? 

Znak zapytania
Źródło: Anemone123 from pixaby

To pakiet usług multimedialnych, który działa w obrębie jednej subskrypcji. Skupia się głównie na użytkownikach sprzętu Apple’a. Dzięki temu płacąc jedną stawkę abonamentu, będzie można korzystać z Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ oraz iCloud+. To pakiet, który na pewno zadba o Twoją rozrywkę. W jednym miejscu zgromadzisz usługi pozwalające grać w gry, słuchać muzyki oraz oglądać filmy i seriale. Na tym nie koniec, ponieważ dochodzi do tego jeszcze dodatkowa przestrzeń na Twoje pliki. 

Ile kosztuje taka przyjemność? 

Skarbonka
Źródło: QuinceCreative from pixaby

Koszt takiego pakietu usług można przedstawić zaledwie dwóch wariantach cenowych: Dla Ciebie i Dla Rodziny. Pierwszy pozwala na korzystanie ze wszystkich usług oraz powiększa miejsce na iCloud o 50 GB. W ten sposób wykupujesz dostęp do Apple One tylko dla jednego użytkownika. Inną propozycją jest właśnie Dla rodziny. W tym wariancie płacisz 39,99 zł i możesz zaprosić nawet 5 osób. Wszystkie usługi są takie same poza ilością miejsca w iCloud+. Ta rośnie do 200 GB. Zanim zdecydujesz się na zainwestowanie w Apple One, oczywiście można przetestować opcję bezpłatnie. Oczywiście możesz również zdecydować się na wykupienie subskrypcji osobno – jednak w przypadku, kiedy chcesz mieć wszystkie, jest to mało ekonomiczne rozwiązanie. 

Zobacz także: Odniesienia do nowego systemu operacyjnego znalezione w kodzie źródłowym Apple

Apple Music

Muzyka
Źródło: OpenClipart-Vectors from pixaby

To odpowiednik popularnego Spotify. To właśnie tutaj możesz posłuchać swojej muzyki. Apple Music ma przygotowane playlisty grupujące różne gatunki oraz tematyki muzyczne. Między innymi dzięki temu możesz poznawać innych wykonawców i zespoły, które Ci również mogą przypaść do gustu i poszerzyć multimedialną bibliotekę. W usłudze można słuchać również różnych rozgłośni radiowych. Możesz skorzystać z abonamentu dedykowanego tylko dla Apple Music, który wynosi 19,99 zł miesięcznie. Pierwszy miesiąc jest darmowym okresem testowym. 

Apple Arcade

Gry
Źródło: natureaddict from pixaby

Dla graczy Apple jest mało zachęcającą marką, ponieważ przez lata kształtował się jeden pogląd – do gier tylko Windows. W przypadku gier mobilnych sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej i w tym celu powstało Apple Arcade. To miejsce, gdzie znajdziesz ponad 200 gier. Subskrypcja pozwoli grać bez reklam. Można skorzystać z abonamentu dedykowanego tylko dla Apple Arcade w cenie 24,99 miesięcznie lub zdecydować się na Apple One i zgarnąć kilka usług jednocześnie.

Apple TV+ 

Okulary
Źródło: Mediamodifier from pixaby

To produkcje filmowe i serialowe Apple. Co miesiąc pojawiają się nowe tytuły. Obraz możesz obejrzeć tylko i wyłącznie w aplikacji Apple TV. W kwestiach cenowych tutaj pojawiają się 3 opcje. W pierwszym przypadku to oferta krótkoterminowa. 3 miesiące oglądania za darmo w Apple TV+ po zakupie urządzenia Apple. Subskrypcja dedykowana tylko dla usługi wideo to koszt 24,99 zł na miesiąc. W tym wariancie masz możliwość 7 dni bezpłatnej próby. Oczywiście można również połączyć Apple TV+ z innymi usługami wykupując Apple One. 

Miejsce w iCloud+ zawsze się przyda

Chmura
Źródło: talhakhalil007 from pixaby

Ciekawym dodatkiem do Apple One jest iCloud+, który pozwala na przechowywanie zdjęć oraz innych plików w chmurze. W zależności od wybranego wariantu cenowego możesz zyskać 50 lub 200 GB w pakiecie Apple One. Jeśli chciałbyś skorzystać jedynie z usługi Apple iCloud+, wtedy za 50 GB płacisz 3,99 zł, 200 Gb 11,99 z oraz 2 TB 39,99 zł. 

Co to Apple One? Od tej pory już będzie jasne, że to kilka naprawdę ciekawych usług, które działają w obrębie jednego abonamentu. Dzięki temu płacisz jedną stawkę za kilka opcji rozrywki. Poza samą rozrywką skorzysta również bardzo produktywna kwestią, czyli iCloud+. To właśnie w tym miejscu możesz przechowywać między innymi swoje zdjęcia. W ten sposób otrzymasz jeszcze więcej miejsca do zabezpieczenia swoich plików przed ich utratą. 

Źródło obrazka wyróżniającego: jankuss from pixaby

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy