Aktualizacja Galaxy Watch4

Duża aktualizacja Galaxy Watch4 trafia na zegarki – oto świetne nowości!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Samsung Galaxy Watch4 to zegarek, którego użytkuję od kilku miesięcy. Jest on świetnym kompanem dla smartfona z Androidem, który pochodzi od tej samej firmy. Wkrótce będzie jeszcze lepszy. Dzisiaj bowiem została zapowiedziana aktualizacja do Galaxy Watch4.

Zobacz także: Eksperymentalne funkcje trafią do Windows 11 – nie tego się spodziewałem

Aktualizacja Galaxy Watch4

Samsung Electronics ogłosił dziś aktualizację dla Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic, która ułatwi użytkownikom osiąganie celów w dziedzinie zdrowia i dobrostanu, a także pozwoli im jeszcze lepiej podkreślić indywidualny styl. Użytkownicy będą mogli cieszyć się z udoskonaleń, takich jak zaawansowany trening interwałowy dla biegaczy i rowerzystów, nowy program analizy snu czy nowa analiza składu ciała. Właściciele Galaxy Watch4 zyskają ponadto kolejne sposoby dostosowania zegarka do swojego indywidualnego stylu za sprawą ulepszonych tarcz oraz nowej kolekcji stylowych pasków.

Aktualizacja Galaxy Watch4

Jesteśmy świadomi rosnących potrzeb użytkowników smartwatchy, dlatego za pomocą najnowszej aktualizacji pragniemy zapewnić posiadaczom Galaxy Watch4 wszystko, czego mogą potrzebować na swojej wyjątkowej drodze do osiągnięcia dobrostanu. Cieszymy się, mogąc zapewnić im nowe możliwości, które wpisują się w naszą szerszą inicjatywę holistycznego podejścia do dobrostanu użytkowników.

– mówi Janghyun Yoon, Executive Vice President and Head of Software Platform at Mobile eXperience Business, Samsung Electronics.  

Nowe funkcje zegarka

Motywacja do ruchu

Najnowsza aktualizacja dotycząca analizy składu ciała daje użytkownikom lepszy wgląd w stan ich zdrowia. Samsung Health będzie teraz oferować informacje o składzie ciała dzięki Centr, cyfrowemu programowi fitness prowadzonemu przez Chrisa Hemswortha i mającemu na celu zmianę nawyków zdrowotnych i fitnessowych, a także sposobu myślenia użytkowników. Co więcej, posiadacze Galaxy Watch4 otrzymają możliwość bezpłatnego skorzystania z 30-dniowego okresu próbnego, obejmującego nieograniczony dostęp do Centr.

Niezależnie od tego, czy użytkownik chce dopiero rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, czy intensywnie trenuje do zbliżającego się maratonu, nowa funkcja celów interwałowych firmy Samsung opracowana z myślą o rowerzystach i biegaczach pozwala wstępnie ustawić czas, dystans i liczbę serii w ramach treningu. Wystarczy to zrobić, a Galaxy Watch4 poprowadzi użytkownika przez specjalnie dostosowaną sesję treningową obejmującą na przemian ćwiczenia o dużej i małej intensywności. Efekt? Skuteczny, celowany trening za każdym razem.

Firma Samsung kontynuuje także współpracę z najlepiej ocenianymi aplikacjami, takimi jak adidas Running i Strava, by pomóc użytkownikom jeszcze lepiej wykonywać wyznaczone ćwiczenia.

Lepszy sen

Bazujący na doskonałym śledzeniu snu oferowanym przez Galaxy Watch4, nowy program analizy snu pomaga użytkownikom w wyrabianiu jeszcze lepszych nawyków w tym zakresie. Śledzi on sen użytkownika przez 7 dni, po czym prosi go o wypełnienie dwóch ankiet, by przypisać mu jeden z ośmiu zwierzęcych symboli – najlepiej oddający jego nawyki w zakresie snu. Następnie poprowadzi użytkownika przez trwający od 4 do 5 tygodni program treningowy – obejmujący misje, listy kontrolne, artykuły dotyczące snu, medytacje i regularnie sporządzane raporty – aby pomóc mu poprawić jakość snu.

Aktualizacja Galaxy Watch4 sen

Dla budzenia się z poczuciem, że jesteśmy wypoczęci, kluczowe są cisza i spokój. Galaxy Watch4 rozpoznaje, gdy użytkownik zasypia, po czym automatycznie wyłącza światła obsługiwane przez Samsung SmartThings, zapewniając lepsze warunki do snu.

Lepsze wglądy na rzecz zdrowszego serca

Za sprawą połączenia z zaawansowaną technologią czujnika BioActive oraz aplikacją Samsung Health Monitor, Galaxy Watch4 wykonuje pomiar ciśnienia krwi i EKG, umożliwiając użytkownikom monitorowanie zdrowia serca w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja Samsung Health Monitor, po raz pierwszy wprowadzona w roku 2020, jest dziś dostępna w 43 krajach na całym świecie, zaś w marcu tego roku będzie dostępna w 11 kolejnych – m.in.: w Kanadzie, Wietnamie i RPA.

Dostępność i rozbudowa ekosystemu

Aktualizacja oprogramowania będzie dostępna dla Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable, począwszy od dnia, w którym odbędzie się wydarzenie Galaxy Unpacked, czyli od 9-tego lutego.

Niebawem, dzięki dodatkowej aktualizacji, użytkownicy będą mogli streamować z aplikacji YouTube Music muzykę przez Wi-Fi bądź LTE na swoim Galaxy Watch4. Oznacza to, że nie będą musieli brać ze sobą telefonu, by móc cieszyć się ulubioną muzyką podczas pracy czy w drodze.

Ponadto, podczas wstępnej konfiguracji użytkownicy będą mogli teraz za jednym dotknięciem instalować na Galaxy Watch4 swoje ulubione aplikacje smartfonowe i cieszyć się płynną obsługą różnych urządzeń od pierwszych chwil korzystania z nich.

Inne nowości od Samsunga

Paski Galaxy Watch4

Aktualizacja Galaxy Watch4 sprawia, że wrażenia z użytkowania urządzenia ubieralnego stają się jeszcze doskonalsze – pod każdym względem. Użytkownicy mogą jeszcze lepiej spersonalizować tarczę smartwatcha, nadając jej prawdziwie niepowtarzalny charakter, dzięki dodatkowym barwom i nowym rodzajom cyfrowych zegarów. A nowe kolory pasków, takie jak burgundowy i kremowy, oraz nowy pasek materiałowy i w formie bransoletki sprawią, że zegarek zyska jeszcze bardziej indywidualny styl. Nowe paski do zegarków pojawią się w sprzedaży w pierwszej połowie marca.

Źródło: Samsung, materiały prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy