Microsoft i Samsung Twój Telefon aplikacje Androida na Windows 10

Aplikacja Twój telefon otrzyma nowe funkcje, a już teraz działa świetnie

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Ekosystem Apple to nie mój świat z wielu powodów. Jednak potrafię docenić niesamowitą synchronizację między różnymi platformami firmy z Cupertino. Wszystko odbywa się bezdotykowo. iMessage po prostu przychodzi również na komputer i można na nie odpisywać, a zdjęcia automatycznie synchronizują się i można je zobaczyć z poziomu laptopa. Nie trzeba tutaj niczego „wysyłać” ani klikać, czy też ściągać dodatkowych aplikacji. Microsoft stara się doprowadzić synchronizację z Androidem na podobny poziom. Służy temu aplikacja Twój telefon, która już teraz działa naprawdę świetnie i wzbogaci się o nowe funkcje.

Zobacz także: Eksperymentalne funkcje trafią do Windows 11 – nie tego się spodziewałem

Aplikacja Twój telefon – działanie

Windows i Android to zupełnie inna historia, ponieważ mamy do czynienia z dwoma różnymi producentami oprogramowania. Jednak od jakiegoś czasu możemy cieszyć się namiastką synchronizacji między komputerem a smartfonem. Twój telefon na Windows 11 to już dobrze działająca aplikacja.

Po jej lewej stronie znajduje się menu, w którym możemy obecnie znaleźć 5 sekcji:

  • Powiadomienia – dzięki, którym każda informacja z telefonu zostanie wyświetlona w centrum powiadomień Windowsa 11.
  • Wiadomości – wszelkie wiadomości tekstowe, na które można również odpisywać z poziomu centrum akcji i powiadomień Windowsa.
  • Zdjęcia – tutaj można przejrzeć i pobrać na komputer wszystkie zdjęcia z telefonu – bez problemu działa metoda „przeciągnij i upuść”.
  • Aplikacje – dzięki tej sekcji możemy włączyć dowolną aplikację Androida na Windowsie.
  • Połączenia – tutaj możemy wybrać kontakt, do którego wykonamy połączenie telefoniczne z poziomu komputera.

Jak widać na załączonym obrazku, Twój telefon oferuje też szybkie włączenie lub wyłączenie najważniejszych funkcji w telefonie: trybu nie przeszkadzać, Bluetooth, wyciszenia, odtwarzacza audio.

Co ciekawe, gdy skopiujemy link na smartfonie to możemy go wkleić na komputerze. Działa to w dwie strony – jeśli treść zostanie skopiowana na komputerze, możemy ją wkleić np. do wiadomości na Messengerze w telefonie. Działa to automatycznie.

Aplikacja Twój telefon funkcje

Przez kilka lat od debiutu, Microsoft zadbał także o rozbudowane ustawienia. Znajdziemy tam między innymi możliwość dostosowanie wyświetlanych powiadomień w centrum akcji Windowsa 11. Zobaczymy tu też listę urządzeń, a także kilka opcji personalizacji programu – w tym użycie motywu ciemnego.

Twój telefon – nowe funkcje w aplikacji

Kiedy Twój telefon pojawił się w systemie Windows 11, Microsoft zaktualizował interfejs, aby lepiej pasował do nowego systemu operacyjnego. Aplikacja stała się bardziej intuicyjna i łatwiejsza w użyciu.

Na tym nie koniec zmian. Jak zauważa portal Windows Latest, Microsoft wprowadził zmiany w sposobie obsługi i wyświetlania połączeń telefonicznych w aplikacji. Widać to w jednej z ostatnich wersji Windowsa 11 przeznaczonej dla użytkowników Windows Insider.

Użytkownicy Dev Channel zobaczą nowe okno trwającej rozmowy ze zaktualizowanymi ikonami, czcionkami i innymi zmianami projektowymi inspirowanymi Windows 11. Microsoft zapewnia, że wykonywanie połączeń powinno nadal działać z nowym interfejsem użytkownika, ale prosi testerów o opinie na jego temat.

Źródło: windowslatest, techradar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy