Funkcje Windows 11

Eksperymentalne funkcje w Windows 11 – nie tego się spodziewałem

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Najnowszy system operacyjny to powód do dumy Microsoftu. Gigant z Redmond rozwija platformę dodając pożądane nowości. Teraz wygląda na to, że eksperymentalne funkcje zmierzają do testerów systemu Windows 11. Jedna z nich jest zaskakująca.

Zobacz także: Co to jest Wordle? Fenomenalny hit Internetu, jakiego jeszcze nie było!

Eksperymentalne funkcje w Windows 11

Najnowszy wyciek pochodzi z Albacore, konta na Twitterze, które jest dobrze znane z wcześniejszych informacji dotyczących systemu Windows. W serii tweetów dostaliśmy wgląd w to, co prawdopodobnie nadchodzi (przynajmniej dla testerów) w systemie Windows 11.

Wydaje się, że Microsoft pracuje nad kilkoma nowymi funkcjami systemu Windows 11, których firma nie ogłosiła jeszcze publicznie. W najnowszej testowej wersji odkryto odniesienia do naklejek na tapety pulpitu, możliwość ukrycia paska zadań tabletów oraz sekcję dotyczącą zrównoważonego rozwoju w Ustawieniach.

Naklejki, zrównoważony rozwój i powiadomienia

Na zrzutach ekranu widzimy, że można wybrać naklejki, często spotykane w aplikacjach do przesyłania wiadomości i edytować je z poziomu pulpitu. Obecnie widżety istnieją w systemie Windows 11, ale nie można ich przypiąć do pulpitu, więc naklejki mogą być alternatywą dla dostosowywania tego obszaru. Co ciekawe, naklejki mają pozostać na pulpicie, nawet jeśli zmienisz tapetę. Albacore jednak sugeruje, że funkcja ta nie zadziała, jeśli użyjesz pokazu slajdów jako tła lub jeśli masz wiele monitorów.

Eksperymentalne funkcje w Windows 11 naklejki

Albacore odkrył również odniesienia do tego, co może być częścią trybu tabletu powracającego do Windows 11. Pojawiło się nowe ustawienie paska zadań, oznaczone „Automatycznie ukryj pasek zadań podczas używania urządzenia jako tabletu”.

Co więcej, nastąpią zmiany w sposobie wyświetlania powiadomień w Windows 11. Wydaje się, że jest to obszar, w którym Microsoft ma problemy. Powiadomienia zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11 nie działały tak dobrze, jak wielu się spodziewało. Być może w końcu zostanie to naprawione.

Ponadto pojawi się nowa opcja „Ustaw powiadomienia priorytetowe”, która, powinna dać użytkownikom większą kontrolę nad otrzymywanymi powiadomieniami. Focus Assist, czyli szybkie ustawienie do wyłączania lub minimalizowania powiadomień zyska nową nazwę – będzie to po prostu „Focus”. Celem tego trybu jest zminimalizowanie rozpraszania uwagi, dzięki czemu możesz skupić się na wykonywanym zadaniu.

Eksperymentalne funkcje w Windows 11 zrównoważony rozwój

Do aplikacji Ustawienia dodana będzie również nowa strona „Zrównoważony rozwój”. Umożliwi to zarządzanie ustawieniami zasilania urządzenia, aby działało wydajniej, a także link do informacji o tym, jak bezpiecznie oddać urządzenie do recyklingu. Na stronie znajdują się również ikony w kształcie liści, które wyglądają tak, jakby posłużyły do ​​oceny urządzenia pod kątem jego energooszczędności.

Więcej testów i eksperymentów

Nowe możliwości zostały odkryte zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft ogłosił, że będzie testować więcej eksperymentalnych funkcji systemu, z których nie wiadomo, czy wszystkie trafią do Windows 11. Gigant z Redmond odświeżył organizację Windows Insider. Kanały Beta i Dev będą miały specjalne przeznaczenie. Każdy tester będzie mógł wybrać odpowiedni dla swoich preferencji dział.

Źródło: theverge, techradar

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy