Microsoft Edge 98

Microsoft Edge 98 już tu jest! Świetna nowość, której konkurencja nie ma

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge w wersji 98 zadebiutował właśnie w stabilnym kanale. Użytkownicy przeglądarki powinni otrzymać aktualizację. Sprawdźmy jej nowości.

Zobacz także: Oto ogrom nowości w Microsoft Teams

Microsoft Edge 98 to Edge Bar

Microsoft Edge 98 jest już dostępny i zawiera kilka nowych funkcji, w tym obsługę „Edge Bar”. Flagowa funkcja aktualizacji to pływający widżet, który ułatwia bezpośrednie przechodzenie do ulubionych stron internetowych. Domyślnie pasek krawędzi jest przypinany po prawej stronie ekranu i pojawia się jako pasek boczny, który może stać się częścią pulpitu. Tak wygląda on na moim pulpicie.

Pasek Edge Bar

Pasek krawędzi (tak brzmi jego oficjalna nazwa) zapewnia wygodny dostęp do wyszukiwania, spersonalizowanych wiadomości i treści oraz narzędzi zwiększających produktywność bez przejmowania ekranu. Oto jego cechy:

  • Uzyskaj potrzebne informacje w ułamku ekranu. Niezależnie od tego, czy chcesz przejrzeć wiadomości, wysłać krótką wiadomość e-mail, czy przeprowadzić szybkie wyszukiwanie, pasek Edge ma to, czego potrzebujesz. Pasek krawędzi umożliwia znajdowanie informacji i wykonywanie zadań bez przełączania aplikacji lub otwierania pełnej przeglądarki. Przypnij pasek krawędzi z boku ekranu, aby uzyskać dodatkowe informacje, kontynuując to, co już robiłeś.
  • Zmiana kart jest prosta. Szybko dostosuj zawartość widoczną na pasku krawędzi, klikając kartę (ikonę) dla żądanego tematu. Domyślnie pasek Edge zawiera karty kanału informacyjnego z Microsoft Start, Microsoft Bing, Outlook i LinkedIn.
  • Wydobądź więcej z paska Edge, dodając własne karty. Kliknij ikonę „+” z boku paska Edge. Następnie dodaj adres URL żądanego środowiska. Chcesz łatwo przesyłać strumieniowo muzykę? Chcesz szybko sprawdzić swój ulubiony kanał społecznościowy? Po prostu otwórz dla niego kartę.
  • Spersonalizuj swój kanał na podstawie zainteresowań. Spersonalizowany kanał informacyjny i zbiór treści informacyjnych zapewnia wiadomości od wydawców premium i terminowe aktualizacje dostosowane do Twoich zainteresowań.

Możesz włączyć nową funkcję, przechodząc do ustawień Edge i wybierając „Otwórz pasek Edge” lub przez menu > Więcej narzędzi > Uruchom pasek krawędzi.

Pozostałe zmiany

Microsoft Edge 98

Microsoft Edge w wersji 98 zawiera też kilka mniejszych zmian. Oto one:

  • Zwiększ swoje bezpieczeństwo w sieci. Jest to tryb przeglądania w Microsoft Edge, w którym bezpieczeństwo przeglądarki ma priorytet, zapewniając użytkownikom dodatkową warstwę ochrony podczas przeglądania sieci. Administratorzy mogą stosować zasady grupy do komputerów użytkowników końcowych (Windows, macOS i Linux), aby chronić przed atakami typu „in-the-wild” (określanymi również jako 0-days).
  • Personalizuj środowiska wieloprofilowe dzięki preferencjom profili witryn. Użytkownicy mogą spersonalizować swoje wieloprofilowe środowisko dzięki możliwości tworzenia dostosowanej listy witryn do automatycznego przełączania profili w Microsoft Edge.
  • Dodano paski przewijania do Microsoft Edge. Zaktualizowano paski przewijania o projekt oparty na nakładkach. Użytkownicy mogą włączyć tę funkcję w edge://flags.

Źródło: Microsoft, windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy