Nowe możliwości Windows 11

Nowości w Windows Insider to mniej błędów i więcej funkcji w Windows 11

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Windows Insider to obszar, w którym testerzy używają wczesne wersje systemów Microsoftu. Dzięki deweloperom, najnowsze oprogramowanie jest pozbawione licznych błędów. Program testowania ulegnie pewnym modyfikacjom. Microsoft ogłosił bowiem nowości w Windows Insider, które pojawią się w 2022 roku.

Zobacz także: Oto ogrom nowości w Microsoft Teams

Nowości w Windows Insider

Zainteresowanie programem Windows Insider znacznie wzrosło od czasu ogłoszenia systemu Windows 11 w czerwcu zeszłego roku. Microsoft ma więcej osób korzystających z wersji zapoznawczych systemu niż w przypadku Windows 10. Aby uczynić najnowszy system jeszcze lepszym, położono większy nacisk na wypróbowywanie różnych koncepcji z nowymi funkcjami i usługami.

WIndows 11

W ramach tej nieustannej ewolucji Insiders zobaczą, że Microsoft bardziej opiera się na kanale deweloperów jako miejscu inkubacji nowych pomysłów, pracy nad długimi procesami i kontrolowaniu stanów poszczególnych funkcji. Dzięki temu można eksperymentować na kilka sposobów, zmieniając funkcje etapami, aby monitorować jakość i opinie oraz testować odmiany opcji (często określane jako „testy A/B”). Funkcje i doświadczenia z tych kompilacji mogą pojawić się w przyszłych wydaniach systemu Windows, gdy będą gotowe. W niektórych przypadkach te koncepcje nigdy się nie pojawią, ale poprzez więcej eksperymentów można lepiej udoskonalać doświadczenia i dostarczać rozwiązania w systemie Windows, które naprawdę umożliwiają użytkownikom osiąganie więcej.

Microsoft nadal będzie dokumentować nowe funkcje w miarę ich wdrażania w kompilacjach Insider za pośrednictwem wpisów na blogu. Jednak nie będzie dokumentować wszystkich odmian funkcji, które można wypróbować w tych kompilacjach.

Aby w pełni wykorzystać możliwości niejawnego testera, użytkownicy powinni myśleć o kanałach deweloperskich i beta jako równoległych aktywnych gałęziach programistycznych, ale z podglądem różnych rzeczy.

Kanały: Beta i Dev

Oto zmiany, które zobaczymy w Windows Insider:

 • Należy pamiętać, że kompilacje, które udostępnione są na kanale deweloperskim, nie powinny być postrzegane jako dopasowane do konkretnego wydania systemu Windows, a zawarte w nim funkcje mogą z czasem ulec zmianie, zostać usunięte lub zastąpione w kompilacjach Insider. Ponadto mogą nigdy nie zostać wydane poza Windows Insider.
 • Kanał beta będzie prezentował doświadczenia, które są bliższe temu, co zobaczą standardowi użytkownicy w Windows 11. Z uwagi na to, że kanały deweloperskie i beta reprezentują równoległe ścieżki rozwoju, mogą wystąpić przypadki, w których funkcje i doświadczenia pojawiają się najpierw w kanale beta.
 • Microsoft będzie dostarczać aktualizacje funkcji i doświadczeń w kompilacjach z kanałów deweloperskich i beta, udostępniając także pakiety funkcji, sieci i usług online, które są dostępne w tych kompilacjach.
 • Kanał podglądu wersji pozostaje najlepszym miejscem do podglądu tego, co wkrótce trafi do zwykłych klientów.

Teraz jest dobry moment, by zacząć się zastanawiać, jaki kanał jest dla Ciebie najlepszy. Wkrótce Microsoft udostępni Insiderom okno, w którym będą mogli przełączyć się z kanału deweloperów na kanał beta.

Windows Insider

Na koniec warto wspomnieć o nowej ikonie programu Windows Insider, która reprezentuje społeczność ludzi, którzy kochają i pomagają kształtować przyszłość systemu Windows, we wszystkich 3 kanałach Insider: Dev, Beta i wersji zapoznawczej.

Źródło: microsoft

  Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy