Microsoft Endpoint Android iOS

Usługa Microsoft zarządza zagrożeniami dla systemów: Android i iOS

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft ogłosił ogólną dostępność obsługi zarządzania zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach dla systemów Android i iOS w programie Microsoft Defender for Endpoint. Dzięki temu nowemu, wieloplatformowemu zasięgowi funkcje zarządzania zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach obsługują teraz wszystkie główne platformy urządzeń w całej organizacji — obejmujące stacje robocze, serwery i urządzenia mobilne.

Zobacz także: Oto ogrom nowości w Microsoft Teams

Microsoft Defender for Endpoint – zarządzanie zagrożeniami dla systemów: Android i iOS

Zarządzanie zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach w programie Microsoft Defender for Endpoint stale monitoruje i identyfikuje dotknięte urządzenia, ocenia powiązane zagrożenia w środowisku oraz zapewnia inteligentne ustalanie priorytetów i zintegrowane przepływy pracy w celu bezproblemowego usuwania luk w zabezpieczeniach. Microsoft iteruje te funkcje w oparciu o najnowsze informacje z krajobrazu zagrożeń.

microsoft zarządzanie zagrożeniami

Obsługa zarządzania lukami w zabezpieczeniach dla systemów Android i iOS jest częścią rozwiązania Microsoft Defender for Endpoint do ochrony przed zagrożeniami mobilnymi, które umożliwia klientom utrzymanie bezproblemowego i spójnego środowiska na wszystkich platformach urządzeń.

Mobilne zarządzanie zagrożeniami

Organizacje mają teraz dostęp do poniżej zamieszczonych możliwości oceny podatności na zagrożenia:

 • Android:
  • Ocena podatności wersji systemu operacyjnego Android na wbudowanych urządzeniach z Androidem.
  • Ocena podatności aplikacji zainstalowanych na wbudowanych urządzeniach z Androidem.
  • Uwaga na temat prywatności związanej z aplikacjami z urządzeń osobistych (BYOD):
   • W przypadku Android Enterprise z profilem do pracy obsługiwane będą aplikacje zainstalowane tylko w profilu do pracy.
   • W przypadku innych trybów BYOD domyślnie ocena podatności aplikacji nie będzie dostępna. Jednak w trybie administratora urządzenia administratorzy mogą jawnie włączyć tę funkcję za pomocą programu Microsoft Endpoint Manager, aby uzyskać listę aplikacji zainstalowanych na urządzeniu.
 • iOS:
  • Ocena podatności wersji iOS na wbudowanych urządzeniach iOS/iPadOS.
  • Ocena podatności aplikacji na urządzenia z systemem iOS nie jest częścią tej wersji i zostanie dodana w późniejszym terminie.

Co to oznacza w praktyce?

Microsoft Android iOS

Oznacza to, że firmy mogą uzyskać dostęp do nowych możliwości oceny podatności np. ocena podatności wersji systemu operacyjnego Android na wbudowanych urządzeniach z tym systemem. Przedsiębiorstwa mogą też ocenić podatność aplikacji zainstalowanych na wbudowanych urządzeniach z Androidem.

Jest to funkcja, którą administratorzy mogą jawnie włączyć za pomocą programu Microsoft Endpoint Manager, jeśli sobie tego życzą. Microsoft po raz pierwszy zaczął rozszerzać obsługiwane platformy dla Microsoft Defender for Endpoint w zeszłym roku, kiedy dokładnie rok temu dodał macOS. Zeszłego lata został dodany Linux, a Android został opublikowany jako publiczna wersja zapoznawcza.

Źródło: Microsoft, techradar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy