Mac mini 2022

Mac mini 2022 spełni wymagania najbardziej wybrednych użytkowników

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Mac mini był jednym z trzech pierwszych komputerów Apple, które otrzymały procesor M1, ale był to model skierowany do grupy takich samych użytkowników, jak MacBook Air. A co z profesjonalistami? Od tego czasu firma z Cupertino nadal sprzedaje rozbudowane warianty tego urządzenia, ale z procesorem Intela. To jednak wkrótce się zmieni. Plotki dotyczące nowego Mac mini 2022 z mocniejszymi procesorami były nieliczne, ale dokładne źródła potwierdzają premierę na wiosnę 2022 roku. Poza tym mamy niewiele plotek, poza przeprojektowaną obudową z chipami M1 Pro i M1 Max, znanymi już z MacBooka Pro oraz większą liczbą portów Thunderbolt.

Zobacz także: Apple Airpods Pro 2 – przebój, na który czekają tłumy

Mac mini 2022 spełni wymagania najbardziej wybrednych użytkowników

Jon Prosser, znany z wiarygodnych informacji na temat przyszłych produktów firmy z Cupertino, twierdzi, że udostępnione przez niego rendery są oparte na schematach, które wyciekły ​​z wewnętrznego źródła w Apple. Według Prossera nowy Mac mini miałby górną pokrywę przypominającą przezroczyste tworzywo, cieńszą aluminiową obudowę i spód z dwiema gumowymi nóżkami do podparcia. Otwór wentylacyjny został przesunięty na dół i nie ma już plastikowej podstawy ułatwiającej dostęp do wnętrza.

Mac mini 2022

Z tyłu komputera ma znajdować się przycisk włączający i magnetyczne złącze zasilania podobne do tych używanych w 24-calowym iMacu. Mamy też cztery porty USB-C/Thunderbolt 4, dwa porty USB-A, port Ethernet i port HDMI. Nie ma gniazda słuchawkowego ani slotu na karty SD, co dwukrotnie potwierdził Prosser.

Mac mini 2022 z magnetycznym złączem

Pierwszy projekt Prossera miał porty Thunderbolt zbyt blisko siebie, aby można było podłączyć kable, a zasilacz magnetyczny wydawał się nieodpowiedni na przykład na małym biurku. Wydaje się, że złącze magnetyczne rozwiązuje problem z komputerem iMac. Stare złącze znajdowało się za podstawą iMaca i wymagało użycia siły oraz odpowiedniego kąta do włożenia, a bardzo trudno było to zrobić bez patrzenia na port. Magnetyczny port rozwiązuje te problemy, ponieważ zatrzaskuje się na swoim miejscu po prostu w pobliżu portu, bez potrzeby patrzenia lub użycia siły. Mac mini to jednak nie iMac, więc port wydaje się bezużyteczny poza względami estetycznymi. Pomimo tych problemów, Prosser potwierdził, że ten układ był dokładnie tym, co pokazano w ujawnionych dokumentach.

Mac mini 2022

Apple może używać złącza magnetycznego do zasilania, ale prawdopodobnie nie będzie potrzebować tego samego zasilacza o mocy 143W, ponieważ Mac mini nie ma wyświetlacza. Firma z Cupertino mogłaby użyć mniejszego zasilacza lub wewnętrznego, co uniemożliwiłoby umieszczenie portu Ethernet gdzieś na kablu zasilającym.

Mac mini 2022

Brak gniazda słuchawkowego jest dziwny, biorąc pod uwagę, że każdy sprzedawany dziś Mac ma gniazdo słuchawkowe. Mac mini ma wewnętrzny głośnik, ale nie jest przeznaczony do codziennego użytku audio, takiego jak odtwarzanie muzyki. Gniazdo słuchawkowe w Macu mini zawsze było przydatne do podłączenia głośników lub zestawu słuchawek bez konieczności użycia przejściówki lub stacji dokującej.

Procesory prosto z nowego MacBooka Pro

Zarówno Mark Gurman, jak i Dylandkt stwierdzili, że nowy Mac mini otrzyma procesory M1 Pro i M1 Max. Żaden z nich nie dostarczył szczegółów konstrukcyjnych, ale należy pamiętać, że w cienkiej nowej konstrukcji jest więcej portów. Gurman spodziewa się również, że nowy komputer pojawi się na rynku w tym roku, wraz z nowym komputerem Mac Pro.

Źródło: Appleinsider

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy