Microsoft teams front row

Microsoft nie próżnuje i wydaje ogrom ważnych nowości w Teams

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Praca i nauka zdalna trwają w najlepsze. Microsoft nie próżnuje i zamierza wydać pełno istotnych nowości w Teams. Gigant chce zapewnić wszystkim użytkownikom pierwszorzędne wrażenia.

Zobacz także: Nie widzisz aktualizacji Windowsa? Microsoft wyjaśnia dlaczego

Nowości w Teams

Pozostań wyciszony

Pozostań wyciszony, aby uniknąć niepożądanego hałasu w tle podczas spotkania i szybko reaguj na wezwanie. Możesz teraz użyć skrótu, aby wyłączyć wyciszenie, przytrzymując klawisze Ctrl+Spacja (na Windowsie) lub Option+Spacja (macOS). Jeśli je puścisz – wrócisz do stanu wyciszenia. Ta funkcja jest domyślnie włączona. Aby wyłączyć, przejdź do sekcji Ustawienia > Prywatność i odznacz Skrót klawiaturowy, aby wyłączyć wyciszenie.

Niestandardowe tło w sieci

Niestandardowe tła są teraz dostępne dla użytkowników sieci. Podczas spotkania wideo lub rozmowy możesz rozmyć tło lub wybrać to dostarczone przez Microsoft, dzięki czemu spotkania będą bardziej zabawne i osobiste.

Tryb muzyczny dla zespołów

nowości w teams audio

Tryb muzyczny o wysokiej wierności umożliwia użytkownikom Microsoft Teams korzystanie z bogatszych wrażeń dźwiękowych podczas udostępniania treści innych niż mowa. Chodzi o muzykę na żywo, piosenki za pośrednictwem innych aplikacji lub sygnały medyczne podczas wirtualnej wizyty u lekarza. Tryb muzyki o wysokiej wierności zapewnia znacznie lepszą jakość dźwięku w rozmowach i spotkaniach usługi Teams. Zoptymalizowane środowisko w usłudze Teams dotyczy sygnałów przechwyconych przez mikrofony, a także dźwięku odtwarzanego podczas udostępniania aplikacji lub pulpitu.

Ponadto, nadawcy mogą teraz tworzyć wysokiej jakości, czysty miks dźwiękowy dzięki nowym funkcjom izolowanego źródła dźwięku w usłudze Microsoft Teams. Ponieważ korzystają z interfejsu urządzeń sieciowych (NDI) lub wyjścia sprzętowego, będą mogli przechwycić izolowany kanał audio wraz z odizolowanym kanałem wideo z dowolnego spotkania Teams, umożliwiając pełną kontrolę nad obydwoma kanałami przesyłanymi do ich studia. Ta funkcja jest włączona w ustawieniach spotkania i jest dostępna jako publiczna wersja zapoznawcza.

teams audio

Dodatkowo, zespoły produkcyjne mogą lepiej zarządzać swoim przepływem pracy i wykorzystywać Microsoft Teams jako źródło wkładu do swoich transmisji. Microsoft nawiązał współpracę z dwoma liderami branży na rynku wideo i audio, AJA i Blackmagic Design, aby zapewnić funkcjonalność wyjścia sprzętowego z Microsoft Teams i wybranymi urządzeniami sprzętowymi. Po podłączeniu obsługiwanego urządzenia sprzętowego usługa Teams rozpozna sprzęt i umożliwi wysyłanie strumienia multimediów danej osoby bezpośrednio do sprzętu jako czysty sygnał.

Nowy layout Front Row

Microsoft teams front row

Front Row to nowy układ pokoi Teams, zaprojektowany w celu ulepszenia spotkań hybrydowych i zapewnienia uczestnikom w pokoju większego kontekstu tego, co dzieje się w różnych aspektach spotkania. W pierwszym rzędzie zdalni uczestnicy są widoczni w pokoju na wysokości oczu, a dodatkowe funkcje spotkań, w tym czat i widok listy uczestników z podniesionymi rękami, są przenoszone na przód ekranu pokoju. Front Row (wersja zapoznawcza) będzie dostępny w środowisku wyboru układu w konsoli Teams Rooms. Może być również ustawiony jako domyślny układ lub całkowicie wyłączony przez administratorów urządzenia.

Inne nowości w Teams

nowości w teams walkie talkie

Oto pozostałe nowości w Teams:

  • Nie musisz już widzieć odwróconego tekstu w filmie. Podczas gdy odbiorcy spotkania widzą tekst poprawnie, Ty widzisz tekst odwrócony. Udostępniając opcję anulowania mirroringu, będziesz mógł poprawnie zobaczyć tekst. Po prostu przejdź do ustawień urządzenia i wyłącz opcję Mirror my video.
  • Pojawiła się też aplikacja Walkie Talkie w Microsoft Teams, z dedykowanym przyciskiem „naciśnij i mów” na szerokiej gamie urządzeń mobilnych Zebra.
  • Dodano opcję zmiany kamery podczas spotkań online.
  • Cortana (która nie działa w Polsce) otrzymała nowe funkcje.
  • Aplikacja do dzwonienia została zaktualizowana.
  • Dodano wsparcie dla kolejnych akcesoriów.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy