ASUS ROG laptopy 2022 do wszystkiego

Laptop do wszystkiego, czyli do niczego? Pandemia zatarła podziały

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Nie ma wątpliwości, że praca zdalna stała się standardem w wielu firmach na świecie od początku 2020 r. Wiele przedsiębiorstw i klientów indywidualnych wykorzystało ten okres, żeby wymienić sprzęt na nowy. Przede wszystkim chodzi tu o laptopy, które idealnie nadają się do mobilnej pracy i spotkań online. Laptop do wszystkiego to hasło szukane przez wiele osób. Pandemia z pewnością zatarła linie podziałów w przenośnym sprzęcie.

Zobacz także: Andromeda OS mogła być pogromcą Androida

Praca zdalna z nami zostanie

Aplikacje do rekrutacji laptop do wszystkiego

Klienci oczekują, że konferencje i praca w ruchu pozostaną z nami. Według danych HP, 75 procent ludzi mówi, że chce założyć swoje stałe biuro w domu. Z kolei aż 80 procent sal konferencyjnych w biurze jest modernizowanych. Co ciekawe, 75 procent osób przyznało się do oceniania innych na podstawie ich wyglądu podczas rozmów wideo.

Nowe wymagania wykraczają poza jakość kamery internetowej. COVID-19 spowodował, że ludzie w niektórych krajach przeszli z pracy na pełen etat do pracy na zlecenie. Oznacza to, że zapotrzebowanie na urządzenia, które mogą służyć jako forma pracy i komunikacji — jest większe niż kiedykolwiek. Wiele osób tworzy o wiele więcej na swoich urządzeniach. Wykonują dużo niestandardowej pracy.

Laptop do wszystkiego

W ostatnich latach popularne były laptopy gamingowe z bardzo dobrym hardwarem. Gry to również dynamicznie rozwijający się segment, który pandemia przyspieszyła. Według HP, 60 procent nowych graczy to kobiety. Jednak gry dla wielu z tych nowych użytkowników są bardziej sprawą społeczną. W związku z izolacją, stały się źródłem wirtualnej interakcji. Często umawiają się o konkretnych porach na poszczególne rozgrywki.

ASUS ROG laptopy 2022 do wszystkiego

Oznacza to, że więcej osób chce laptopów, na których można zagrać w popularne tytuły. Szukają oni też lepszych klawiatur, kamer internetowych i innych urządzeń peryferyjnych, które wcześniej były bardziej skupione w sferze laptopów standardowych. Istnieje większe zapotrzebowanie na laptopy do gier, które mogą służyć w pracy zdalnej oraz laptopy osobiste, na których można grać. Warto jednak mieć na uwadze, że laptopy w sferze biznesu, gier i stacji roboczych są tradycyjnie znacznie droższe niż laptopy dla standardowego klienta o podobnej jakości.

Trend ten wykształcił się w związku z pandemią. W zeszłym roku pojawiło się kilka zorientowanych na tworzenie ultraprzenośnych urządzeń (na przykład Acer Swift 3X), które próbowały wypełnić lukę. Można spodziewać się, że takich laptopów będzie jeszcze więcej w 2022 r.

Wielu producentów idzie na kompromisy w zakresie jakości klawiatury i touchpada w imię cienkości i przenośności. To może być poświęcenie, które nowe pokolenie pracowników jest gotowe ponieść. Pojawia się również problem bezpieczeństwa — używanie tego samego laptopa do pracy i spraw prywatnych może skończyć się źle (np. wyciekiem ważnych danych). Działy IT błagają ludzi, aby nie robili tego od zarania dziejów. Są to prawdopodobnie obszary, które będą rozwiązywane w kolejnych latach.

Źródło: theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy