Nowe możliwości Windows 11

[SPT #195] Nowe aplikacje, funkcje i możliwości w Windows 11

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Już prawie luty w kalendarzu, a to oznacza, że wiosna coraz bliżej. W czasie oczekiwania na cieplejsze dni warto znać najważniejsze wieści ze świata technologii. Z pewnością pomoże Wam w tym kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. W tym tygodniu zachwyciły mnie nowe możliwości Windows 11.

Pochwała – nowe możliwości Windows 11

Nowa era Windowsa 11. Nowa platforma Microsoftu się zmienia. Windows 11 zadebiutował kilka miesięcy temu, a już wiemy, że zaoferuje nam wiele nowości w najbliższym czasie. Microsoft w następnym miesiącu zaprezentuje funkcje, które pojawią się w systemie już jesienią. Zobaczymy tu odświeżone aplikacje Notatnika i odtwarzacza multimediów. Jednak fani czekają najbardziej na możliwość włączania aplikacji Androida. Ta funkcja już niebawem zostanie pokazana przez Microsoft.

Microsoft buduje monopol gamingowy. Gigant z Redmond podał świetne wyniki za kwartał kończący się 31 grudnia 2021 roku. Firma odnotowała wzrosty rok do roku praktycznie w każdym obszarze. Nic dziwnego, że jej wycena na giełdzie jest „kosmiczna”. Microsoft ma jednak apetyt na więcej, a do tego potrzeba rozszerzenia działalności. Gigant chce przejąć Activision Blizzard, który jest jednym z gigantów gamingowych. Byłoby to idealne połączenie producenta sprzętu i usług do grania z deweloperem gier. Takie przejęcie z pewnością jeszcze bardziej zwiększy zyski Microsoftu i przyciągnie nowych klientów do usług subskrypcji gier.

Microsoft odświeża kolejne aplikacje. Już wiemy, że nowy Notatnik i odtwarzacz multimediów zostaną oficjalnie pokazane za miesiąc. Jednak gigant z Redmond pracuje też nad odświeżeniem innych programów. Chodzi tutaj o Menedżer Zadań i Outlook. W szczególności ta pierwsza aplikacja wygląda obecnie bardzo przestarzale. W nowej wersji będzie cieszyła oczy dzięki zupełnie nowemu designowi, który będzie pasował do Windowsa 11. Outlook z kolei ma stać się bardziej wszechstronną aplikacją, która skupi w sobie pocztę i kalendarz. Jego wygląd będzie podobny do unowocześnionej wersji przeglądarkowej.

Nowe urządzenia Apple na horyzoncie. Gigant z Cupertino zaprezentuje jesienią nowy sprzęt. Oczywiście zobaczymy tutaj nowego iPhone’a z zupełnie nowym ekranem i brakiem standardowego wycięcia. Fani budżetowych smartfonów mogą szykować pieniądze na iPhone’a SE, który ma zadebiutować w pierwszym kwartale. Zobaczymy też przeprojektowanego MacBooka Air oraz nowego iPada Pro. Niektóre plotki wskazują na to, że Apple pokaże swoje okulary z AR, które w przyszłości mogą zastąpić smartfony.

Krytyka – słabe zakończenie Bonda

Daniel Craig ujawnia, dlaczego wybrano takie zakończenie ostatniego Jamesa Bonda. „Nie czas umierać” to najsłabszy film o Bondzie z Craigiem w roli głównej. Fabuła jest bardzo przewidywalna, a końcówka filmu wlecze się przez godzinę. Zakończenie jest banalne. Jednak w jakiś sposób trzeba było uśmiercić bohatera, ponieważ Craig nie zamierza już grać w serii. Takie zakończenie może dać też nowy początek dla nowego aktora. Wątek ten będzie można rozwinąć na różne sposoby. Niestety nie przekonuje mnie to tłumaczenie.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy