Androidowe aplikacje na Windows 11 opóźnione

Nowa era Windows 11 nadchodzi – Android puka do jego drzwi

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Ostatnie dwa lata miały głęboki i trwały wpływ na to, jak żyjemy, a komputery odgrywają bardziej znaczącą rolę niż kiedykolwiek. Nowe zachowania, które zrodziły się z konieczności, przekształciły się w nawyki, gdy ludzie i organizacje ponownie oceniają swoje priorytety z nowej perspektywy. Obecnie istnieje nowa infrastruktura hybrydowa – w pracy, szkole i życiu – umożliwiająca większą elastyczność w tym, gdzie i jak ludzie spędzają czas. Komputer jest w centrum. To napędza nową erę korzystania z PC, z trwałym wzrostem liczby spędzanych minut i wzrostem liczby komputerów w gospodarstwie domowym. W związku z tym nadchodzi nowa era Windows 11.

Zobacz także: Ten serial staje się hitem Netflixa – mam jednak mieszane odczucia

Zmiany w nawykach użytkowników

Wśród użytkowników komputerów widzimy trzy trwałe trendy: wzrost hybrydowej pracy i nauki, zmiany w zwyczajach związanych z rozrywką i modelach dystrybucji oraz zmieniające się nawyki klientów dotyczące codziennych zadań.

nowa era windows 11

Pandemia wymusiła przyspieszenie technologii i infrastruktury organizacyjnej, aby umożliwić ludziom pracę i naukę zdalną. Patrząc w przyszłość, wiele osób, które miały możliwość pracy zdalnej, chce ją kontynuować, a większość nauczycieli wierzy, że uczenie zdalne będzie nadal odgrywać pewną rolę. Widać, że te same trendy znajdują odzwierciedlenie w sposobie, w jaki ludzie korzystają z systemu Windows. W ciągu ostatnich dwóch lat system odnotował sześciokrotny wzrost liczby osób korzystających z aplikacji do komunikacji i współpracy, takich jak Cisco WebEx, Slack, Microsoft Teams i Zoom.

Sposób, w jaki treść jest produkowana, dystrybuowana i konsumowana, zmienił się radykalnie. Wiele przebojowych filmów jest publikowanych w kinach i za pośrednictwem transmisji strumieniowej tego samego dnia. Od początku pandemii 70% więcej osób transmitowało treści w Hulu, Netflix i YouTube w systemie Windows, a miesięczne minuty gier wzrosły o ponad 35%. Obecnie jest tyle samo graczy, co osób oglądających telewizję. Coraz częściej te czynności dzieją się na komputerze.

Nowa era Windows 11

Rynek komputerów odnotował największy wzrost od dekady. Globalne dostawy komputerów osobistych przekroczyły 340 milionów w 2021 r., a według Canalys wzrost ten jest o 27% wyższy niż w 2019 r. System Windows obsługuje obecnie ponad 1,4 miliarda aktywnych urządzeń miesięcznie, a łączny czas spędzony na platformie wzrósł o 10% w stosunku do poziomów sprzed pandemii.

Od czasu premiery systemu w październiku zaobserwowano duży popyt na Windows 11, a ludzie zaakceptowali ofertę uaktualnienia dwukrotnie szybciej niż w przypadku „dziesiątki”. Windows 11 ma również najwyższe wyniki jakościowe i zadowolenie z produktu. Zalety wielozadaniowości i wydajności komputera z systemem Windows są wykorzystywane częściej niż kiedykolwiek, a prawie połowa użytkowników systemu Windows 11 korzysta z nowych układów Snap.

System Windows 11 pomaga również w kierowaniu trzykrotnie większego ruchu do nowo zaprojektowanego sklepu Microsoft Store.

Androidowe aplikacje na Windows 11 opóźnione

Jedną z niesamowitych zalet platformy Windows jest to, że zapewnia ona szeroki i otwarty ekosystem, który oferuje ludziom wybór. Dziś ekosystem jest silniejszy niż kiedykolwiek w przypadku sprzętu, oprogramowania, aplikacji, urządzeń peryferyjnych i nie tylko.

Microsoft nieustannie dostosowuje system do zmieniających się potrzeb klientów. Dzięki Windows 365 platforma zostaje przeniesiona do chmury, gdzie pracownicy mogą bezpiecznie przesyłać strumieniowo swoje środowisko Windows na dowolne urządzenie. Dzięki systemowi Windows 11 SE szkoły mają proste, wolne od rozpraszania środowisko dostosowane do unikalnych potrzeb uczniów szkół podstawowych i średnich.

W przyszłym miesiącu Microsoft wprowadzi nowe funkcje do systemu Windows. Pojawi się możliwość korzystania z aplikacji Androida za pośrednictwem Microsoft Store. Pojawi się też preview ulepszonego paska zadań z wyciszaniem i włączaniem połączeń, łatwiejsze udostępnianie okien i przypinanie prognozy pogody. Microsoft wprowadzi także dwie nowe, przeprojektowane aplikacje: Notatnik i Odtwarzacz multimediów.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy