Trzy nowe gry z uniwersum Star Wars w fazie produkcji!

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Electronic Arts oraz Lucasfilm Games za pośrednictwem specjalnego komunikatu prasowego poinformowały o nadchodzących produkcjach. W fazie produkcji znajdują się właśnie trzy gry z uniwersum Star Wars.

Nowe gry Star Wars

Star Wars

Electronic Arts wraz z Lucasfilm Games znów łączą siły! Obie firmy mają zamiar dostarczyć na rynek kompletnie nowe doznania, które będziemy mogli odczuć za pośrednictwem trzech gier. Tytuły będą oczywiście osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen.

Ważną informacją jest fakt, iż pracami kieruje Respawn Entertainment. Producent jest najbardziej znany z takich dzieł jak Apex Legends, Titanfall czy Star Wars Jedi: Upadły zakon. Respawn będzie nadzorować produkcje ze względu na doświadczenie w pracy zarówno z EA jak i Lucasfilm.

Zobacz też: WWE 2K22 wiemy już wszystko o premierze gry

Dyrektorem zespołu odpowiedzialnego za tworzenie pierwszej nowej gry Star Wars jest Stig Asmussen. Dodatkowo do prac dołączą dwie kompletnie nowe ekipy, które mają wprowadzić do serii trochę świeżości i nowej perspektywy gatunkowej. Na czele zespołu numer dwa, który zajmie się tworzeniem pierwszoosobowej strzelanki stanie Peter Hirschmann. Lider znany jest przede wszystkim z prac nad serią Medal of Honor. Trzecia gra to natomiast strategia tworzona we współpracy z nowym studiem Bit Reactor. Tutaj pieczę sprawować będzie Greg Foerstch.

Prace nad wszystkimi trzema grami już są w toku. Co ciekawe Respawn już teraz poszukuje nowych talentów, które mogłyby wzmocnić ich zespół. Na stronie producenta powstała nawet specjalna zakładka, gdzie swoje kandydatury mogą zgłaszać na przykład programiści.

Komunikat Electronic Arts i Lucasfilm Games

Star Wars

O swoich odczuciach odnośnie planów wypowiedzieli się przedstawiciele wszystkich zainteresowanych firm. Oto komunikaty, które pojawiły się w specjalnej notce na stronie Electronic Arts.

Niezwykle się cieszymy, że możemy kontynuować współpracę z niesamowicie utalentowanymi deweloperami z Respawn. Ich zespół wykazał się już w opowiadaniu heroicznych historii z uniwersum Star Wars. Respawn jest najlepsze w tworzeniu rozgrywki niezależnie od gatunki, więc już teraz nie możemy się doczekać, żeby dostarczyć naszym fanom kolejnych niepowtarzalnych wrażeń w odległych galaktykach — powiedział Douglas Reilly, wiceprezes Lucasfilm Games.

Mając z tyłu głowy sukcesy naszych poprzednich współprac z Electronic Arts, nowa kolaboracja jedynie podkreśla nasze zaufanie i wzajemny szacunek. Zespoły EA, Respawn i Lucasfilm Games doskonale współgrają. Wiedza i pasja wypływająca z każdej ekipy tworzy w ostateczności ekscytujące i oryginalne gry dla wszystkich odbiorców uniwersum Star Wars — takie słowa padły z ust Seana Shoptawa, starszego wiceprezesa Walt Disney Games.

Rozpoczęcie prac nad nowym FPS-em w świecie Star Wars z Lucasfilm Games jest dla mnie spełnienie marzeń. Osobiście była to dla mnie historia, którą zawsze chciałem poprowadzić — skomentował krótko Peter Hirschmann szef zespołu w Respawn.

Co przyniosą nowe gry Star Wars?

Star Wars

Jako że firmy odpowiedzialne za opracowanie nowych tytułów z uniwersum Gwiezdnych Wojen nie powiedziały za dużo, musieli to zrobić branżowi eksperci. Zauważają oni, że pierwsza gra (zespół Stiga Asmussena) może być kontynuacją Star Wars Jedi: Upadły zakon z 2019 roku. Przemawia za tym przede wszystkim obecność lidera zespołu, który brał czynny udział przy tworzeniu Upadłego zakonu.

Gra zrobiła ogromne wrażenie na fanach, dzięki czemu zebrała świetne recenzje. Tytuł od Respawn zdobył także kilka cennych nagród takich jak chociażby „Gra roku” podczas festiwalu Titanium Awards. Dużo mniej wiemy niestety o dwóch pozostałych produkcjach. Wspomniana pierwszoosobowa strzelanka (zespół Petera Hirschmanna) oraz strategia (zespół Grega Foerstcha) to najprawdopodobniej kwestia następnych lat.

Historia gier z uniwersum Star Wars jest niezwykle bogata. Lucasfilm Games dosyć chętnie udzielała zgód i wydawała licencje na tworzenie tytułów osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. Przykładem niech będzie, chociaż firma Lego, która we współpracy z Lucasfilm Games wydało już pięć oficjalnych pełnometrażowych gier.

Ostatnio najgłośniejszym produkcjami związanymi ze światem Star Wars była seria tworzona przez EA Dice, czyli Battlefront. Po stworzeniu dwóch części tego cyklu producenci mieli w planach „trójkę” jednak ostatecznie zrezygnowali z pomysłu na rzecz rozwijania innych projektów.

Jednakże jak szeroka nie byłaby lista gier z uniwersum Star Wars, fanom gwiezdnej rozrywki nigdy nie będzie mało. Gracze już teraz nie mogą doczekać się trzech nadchodzących produkcji. Emocje podgrzewa jeszcze fakt, iż każda z gier wyjdzie spod ręki renomowanego dewelopera oraz będą to różnorakie gatunki. Ciężko wskazać, który tytuł wzbudza największą ciekawość, ale być może jest to strategia, ponieważ Star Wars w takim wydaniu nie widzieliśmy od dobrych paru lub nawet parunastu lat.

Źródło: Electronic Arts/Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy