rekrutacja android.com,.pl 2022

Rekrutacja! Dołącz do redakcji Android.com.pl!

Agata Koryzma Agata Koryzma Artykuły

Jesteśmy z Wami już od ponad 11 lat! Jak ten czas szybko płynie. Mamy na swoim koncie wiele osiągnięć, z których możemy być dumni, ale zdecydowanie najważniejsza dla nas jest społeczność, którą tworzymy wspólnie z Wami. Ponad 65000 entuzjastów technologii na naszym profilu na Facebooku, 300000 obserwatorów na Twitterze — robi wrażenia prawda? To jednak nadal nie jest nasze ostatnie słowo.

Rekrutacja Android.com.pl to odpowiedź na Wasze potrzeby

logo android.com.pl sklep

Podążając za radami i spostrzeżeniami użytkowników, w tym roku planujemy dla Was pewne nowości. Wszystko po to, by być możliwie najlepszym serwisem tematycznym. Wciąż chcemy dostarczać jak najwięcej interesujących informacji ze świata technologii – niekoniecznie związanych wyłącznie z Androidem. Jako społeczność jesteśmy bowiem otwarci na szersze spektrum nowinek w tym zakresie. Oczywiście otwarcie na nowe kategorie to kolejny krok w naszym rozwoju. Chcemy pokazać mnogie branże z różnych stron. Tym sposobem relacjonujemy dla Was najważniejsze wydarzenia z ich centrum, ale nie omijamy urządzeń, które wykorzystują inny system niż Android.

Co stoi za sukcesami i rozwojem serwisu? Zdecydowanie ludzie. Nasz zespół tworzą pasjonaci, których łączy wspólny cel. Wiemy, że czyta nas wielu specjalistów w różnych dziedzinach, którzy mogą podzielić się swoją wiedzą na łamach serwisu Android.com.pl. Dlatego wraz z nowościami, jakie przygotowujemy dla naszych czytelników, planujemy także powiększenie redakcji!  Równolegle prowadzimy rekrutacje na następujące stanowiska: Redaktor, SEO & Content Specialist oraz  YouTuber (Redaktor Video).  Brzmi ciekawie? Poniżej znajdziecie szczegółowe opisy — może czekamy na kogoś z Was?

Redaktor

Kandydaci na to stanowisko powinni mieć spore doświadczenie w fachu (opublikowane co najmniej 100 artykułów) w prasie lub na znanych witrynach internetowych najlepiej na temat technologii. Obecnie poszukujemy osób zainteresowanych tworzeniem treści przede wszystkim w obszarze: 

Recenzji — główne zadania to testowanie i recenzowanie wszelkiego rodzaju sprzętu. Od smartfonów po laptopy, smart home, inteligentne roboty, aparaty, smartbandy i inne gadżety. Potrzebujesz więc orientować się na rynku, które urządzenia są najlepsze, a jednocześnie umieć podejść do nich krytycznie i wyrazić swoją opinię w postaci dłuższego artykułu. Niezwykle ważna jest również umiejętność wykonania atrakcyjnych fotografii recenzowanego sprzętu. Najlepiej jeśli mieszkasz w Warszawie lub masz dobry dojazd, ponieważ tutaj odbywa się większość premier produktowych.

Poradników — publikacja artykułów, które rozwiązują najczęstsze problemy związane z korzystaniem z elektroniki użytkowej. To właśnie cel, który stawiamy w tym obszarze. Twórca będzie wyjaśniał technologie, dzięki czemu życie milionów Polaków stanie się przyjemniejsze. To stanowisko idealne dla osoby, której satysfakcję sprawia wyjaśnianie skomplikowanych kwestii w prosty sposób, a jednocześnie pasjonuje się nowymi technologiami. To będzie Twój cel.

Zestawień/Promocji — do głównych zadań będzie należała publikacja artykułów, które pozwolą naszym czytelnikom dokonać optymalnej decyzji zakupowej. Obojętnie czy chodzi tu o nowy smartfon, komputer, abonament czy oprogramowanie. Jako twórca musisz wiedzieć, jakie są najlepsze opcje, promocje na rynku i te polecisz czytającym Android.com.pl. To dzięki Tobie zaoszczędzą pieniądze i będą szczęśliwi, korzystając ze sprzętu bezbłędnie do nich przystosowanego. To stanowisko idealne dla osoby, do której zgłaszają rodziny lub znajomi, by zasięgnąć porady co kupić i jaki sprzęt wybrać. Zna na pamięć specyfikację najnowszych smartfonów, jest łowcą okazji, promocji, a jednocześnie pasjonuje się nowymi technologiami. 

Gamingu — publikacja artykułów o grach, konsolach i wszystkim, co z nimi związane. Zalicza się w to również recenzowanie gier oraz sprzętu dla graczy.

Idealny kandydat na stanowisko Redaktora powinien:

 • być pasjonatem technologii
 • wiedzieć wszystko o tematyce, którą chce się zająć
 • mieć lekkie pióro
 • pisać bezbłędnie i ciekawie
 • posiadać doświadczenie jako redaktor/dziennikarz
 • znać język angielski

Niewątpliwie ważnym dla nas dzisiaj aspektem jest zaangażowanie kandydatów. Od niego uzależniamy wynagrodzenia oraz wyjazdy służbowe. 

Jak aplikować na stanowisko Redaktora?

Wystarczy, że poprzez formularz odpowiesz na kilka wstępnych pytań, prześlesz do nas swoje CV oraz tekst próbny (będący artykułem na ponad 3 tys. znaków na wybrany przez Ciebie temat z branży mobilnej) lub linki do portfolio. Znajdziesz go tutaj:

>>>>> Formularz aplikacyjny – Redaktor <<<<<

SEO & Content Specialist

Linki

Specjalista na tym stanowisku powinien dbać o to, by publikacje, które ukazują się na łamach Android.com.pl, trafiły na szczyt wyników wyszukiwania. W tym celu będzie tworzył swoje autorskie artykuły na najważniejsze, strategiczne, trendujące frazy kluczowe oraz wesprzesz redakcję przy optymalizacji materiałów swoich kolegów i koleżanek z zespołu.

Idealny kandydat na to stanowisko powinien posiadać:

 • doświadczenie w samodzielnej pracy i przeprowadzaniu audytów
 • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (dziennikarz, redaktor, copywriter, SEO)
 • dobrą znajomość narzędzi Google (Trends, Search Console, Analytics)
 • doskonałą znajomość zasad SEO oraz bieżące śledzenie trendów i aktualizacji
 • praktyczną znajomość narzędzi SEO (np. Majestic, SemStorm, Senuto, Screaming Frog lub podobnych)
 • znajomość HTML/CSS
 • bezbłędne posługiwać się poprawną polszczyzną
 • dobrą znajomość języka angielskiego (min. B2)

Aplikować na to stanowisko możesz przez poniższy formularz:

>>>> Formularz aplikacyjny – SEO & Content <<<<<

YouTuber (Redaktor Video)

Redaktor ds. video to osoba, która dołączy do teamu naszych twórców YouTube i będzie współtworzyła nasz kanał. Poszukujemy zarówno osób, które chcą prezentować się przed kamerą, jak i lektorów.

Idealny kandydat na to stanowisko powinien: 

 • pasjonować się obszarem technologii
 • wiedzieć wszystko o Androidzie i ogólnie orientować się w branży mobilnej
 • samodzielnie tworzyć materiały od A do Z (od scenariusza po montaż)
 • wspierać promocję przygotowanego nagrania w social mediach
 • mieć bardzo dobrą dykcję i dobrze czuć się przed kamerą (jeśli chcesz być twarzą filmów)
 • mieć swoje własne zdanie na dany temat i umieć je wyrazić

Aplikować możesz przez poniższy formularz:

>>>> Formularz rekrutacyjny – YouTuber <<<<

Jeśli temat technologii to Twoja pasja i zainteresował Cię opis powyższych stanowisk, to do dzieła! Aplikuj. Być może czekamy właśnie na Ciebie 🙂

Sprawdź najnowsze wpisy