Garmin Fenix 7 oficjalnie

Garmin Fenix 7 oficjalnie pokazany – w końcu jest ekran dotykowy!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Fani urządzeń noszonych czekali na to wydarzenie od miesięcy. Stało się – Garmin Fenix 7 został oficjalnie zaprezentowany. Wraz z nim pojawiła się odświeżona linia Epix, która jeszcze bardziej trafia w mój gust.

Zobacz także: Poznaj absolutnie wszystkie Usługi Google

Garmin Fenix 7 oficjalnie zaprezentowany

Garmin Fenix 7 oficjalnie

Garmin Fenix 7 podąża za smartwatchami poprzedniej serii i będzie dostępny w kilku wariantach. Nadal istnieją trzy rozmiary:

  • 42 mm Fenix 7S,
  • 47 mm Fenix 7,
  • Ogromny 51 mm Fenix 7X.

Fenix 7S i 7 będą dostępne w „zwykłych” wersjach wykonanych z polimeru wzmocnionego włóknem. Pojawią się także wersje Solar Edition i Sapphire Solar Edition dla wszystkich trzech modeli. Ponadto wersje Sapphire Solar Editions są wykonane z tytanu i szafirowego wyświetlacza, aby zapewnić dodatkową trwałość.

Producent zegarków poprawił ładowanie solarne. Garmin twierdzi, że w porównaniu do Fenix 6X Pro Solar, nowe smartwatche mają o 54 procent większą powierzchnię słoneczną – co rzekomo przekłada się na dłuższą żywotność baterii. Przy włączonym GPS maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wynosi:

  • Dla modelu 7S – 90 godzin i 162 godziny z ładowaniem słonecznym,
  • Aż 136 godzin lub 289 godzin z energią słoneczną dla „siódemki”,
  • W przypadku 7X Garmin – 213 godzin lub 578 godzin z ładowaniem solarnym.

Wszystkie zegarki Fenix 7 będą obsługiwać każdy główny system satelitarny, ale także dodają zakres częstotliwości L5, aby uzyskać lepszą dokładność w wymagających środowiskach GPS. L5 to jeden z trzech zmodernizowanych sygnałów GPS do użytku cywilnego.

Zupełnie nowe funkcje Fenix 7

Co budzi największe kontrowersje to fakt, że nowa seria ma również funkcję ekranu dotykowego! Jednak bez obaw, Garmin nie pozbywa się przycisków sterujących. Pomysł polega na zaoferowaniu wielu sposobów poruszania się po menu, takich jak przewijanie ustawień lub powiększanie map GPS. Jest to funkcja, na którą czekałem od dawna!

Inną nowością, która pojawi się jedynie w modelu 7X jest latarka LED z regulowanym czerwonym lub białym światłem. Ma to pomóc sportowcom uprawiającym wiele sportów widzieć i być widzianym podczas nocnych aktywności. Zegarek posiada opcjonalny tryb stroboskopowy, w którym latarka dopasowuje się również do kadencji biegacza. Zasadniczo będzie migać na czerwono, gdy twoja ręka opadnie i na biało, gdy wzniesie się do góry.

Jeżeli chodzi o software, Garmin dodaje narzędzie wytrzymałości w czasie rzeczywistym, aby pomóc Ci porównać potencjalną wytrzymałość, jaką miałbyś przy umiarkowanej intensywności, z wytrzymałością na obecnym poziomie wysiłku. Firma dodaje również nową funkcję mapowania o nazwie Up Ahead, która informuje użytkowników o lokalizacji punktów pomocy, podjazdach, wodzie i innych interesujących miejscach na określonym kursie.

Seria Epix

Garmin Epix

Garmin odświeżył też smartwatche z serii Epix, siedem lat po tym, jak został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2015 roku. Nowy Epix jest w zasadzie tym, co można uzyskać, biorąc Fenix 7. Różnica jest taka, że tutaj otrzymujemy 1,3-calowy wyświetlacz OLED z funkcją Always-On.

Zegarek jest dostępny w trzech wersjach i zawiera funkcje z Fenixa 7 np. ekran dotykowy i wytrzymałość w czasie rzeczywistym. Główną różnicą między tymi dwoma seriami jest to, że Epix nie ma nowej latarki LED ani nie obsługuje ładowania słonecznego. Jeśli chodzi o żywotność baterii, Garmin twierdzi, że Epix może działać do 16 dni na jednym ładowaniu – i nawet 6 dni z zawsze włączonym wyświetlaczem.

Źródło: garmin, theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy