ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Microsoft Defender

Oto nowy Microsoft Defender – rewolucyjna aplikacja na kilka systemów

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Defender to jeden z najlepszych programów antywirusowych na Windowsa. Udowodniła to niezależna firma, która badała popularne aplikacje. Po co więc zaśmiecać system innymi programami, które często powodują problemy? Uważam, że nie warto – tym bardziej, że nadchodzi nowy Microsoft Defender na kilka systemów.

Zobacz także: O nie! Netflix planuje nakręcić aż dwa sequele wkurzającego tytułu!

Nowy Microsoft Defender

Nadal nie mogę się nadziwić, dlaczego ludzie nadal korzystają z oprogramowania antywirusowego innych firm. Trudno bowiem narzekać na wbudowany w Windowsa program antywirusowy Defender. Microsoft Defender to doskonały pakiet antywirusowy na komputer osobisty, który nie zakłóca komfortu użytkowania, a inne programy bywają problemowe (np. Avast). Działa dobrze i jest również jednym z najlepiej ocenianych programów zabezpieczających. Co ciekawe, Microsoft wprowadza go teraz na inne platformy.

Nowy Microsoft Defender

Wieloplatformowy projekt nosi nazwę kodową „Gibraltar” i będzie to darmowa wersja programu Microsoft Defender dla systemów Windows 11, Android, iOS i macOS. Urządzenia z systemem innym niż Windows mają już obsługę Microsoft Defender, ale obecnie jest ona ograniczona tylko do klientów korporacyjnych. Z drugiej strony Microsoft Defender Gibraltar będzie dostępny dla każdego.

Jeśli program jest dobry na Windowsie, a tego nie można mu odmówić, to powinien sprawdzić się też na urządzeniach z innymi platformami.

Project Gibraltar

Project Gibraltar opiera się na koncepcji centrum bezpieczeństwa i nie zastąpi dotychczasowych rozwiązań bezpieczeństwa oferowanych przez firmę. To nowe środowisko Microsoft Defender będzie bezpłatne dla klientów, a jego główną funkcją będzie utrzymywanie pulpitu bezpieczeństwa.

Nowy Microsoft Defender

Szczegóły nie są obecnie dostępne, ale informacje z Microsoft Store potwierdziły, że nowe środowisko Defender będzie dostępne na wszystkich urządzeniach, w tym na Androidzie, iOS i macOS.

Na karcie nowej aplikacji czytamy:

„Bezpieczeństwo, uproszczone. Microsoft Defender to Twoja osobista ochrona przed zagrożeniami cyfrowymi. Zabezpiecz swoje urządzenia w systemach operacyjnych, w tym Windows, Apple i Android.”

– czytamy w Microsoft Store.

Co ciekawe, aplikacja została napisana od zera, a wersja dla systemu Windows 11 najwyraźniej wykorzystuje również komponenty sieciowe. Microsoft Defender Gibraltar jest podobny do ustawień ochrony przedsiębiorstwa w firmie i umożliwia monitorowanie antywirusa, skanowanie złośliwego oprogramowania, phishingu, złamanych haseł itp.

Nowy program jest zoptymalizowany dla użytkowników domowych, dzięki czemu możliwe będzie dodanie członków rodziny do pulpitu bezpieczeństwa i spersonalizowanie doświadczenia. Będziesz mógł tworzyć zaproszenia za pomocą e-maila lub kodu QR.

Jeśli chcesz skorzystać z nowej wersji Microsoft Defender, możesz ją pobrać z Microsoft Store. Warto jednak zaznaczyć, że jest ona obecnie w wersji Preview. Obecnie nie znamy oficjalnej daty premiery na Windowsa i inne platformy. Podobno ma się to stać w tym roku.

Źródło: Microsoft, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy