ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dzień dziadka prezent

Elektronika (i nie tylko) na Dzień Dziadka — nasze propozycje na prezent

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Już za nieco ponad tydzień obchodzony będzie Dzień Dziadka — mamy więc dobry moment, by wybrać prezent. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na upominek dla swojego dziadka, to spokojnie. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji.

Jaki prezent na Dzień Dziadka kupić?

Szukając prezentu na Dzień Dziadka, można wybrać jedną z klasycznych opcji typu kawa, czekolada lub książka. Można jednak również poszukać praktycznego urządzenia, które posłuży przez dłuższy czas. My proponujemy tę drugą opcję. Ekspres do kawy, stacja pogody oraz telefon komórkowy to tylko niektóre ze sprzętów z naszego zestawienia.

Telefon komórkowy

Telefon to urządzenie, bez którego trudno dziś funkcjonować. Nawet jeśli jest się już starszym człowiekiem. Komórka jest więc dobrym pomysłem na prezent, również wtedy, gdy wasz dziadek nigdy wcześniej z takiego telefonu nie korzystał. W sklepach nie brakuje bowiem modeli, których producenci pomyśleli o seniorach i zastosowali uproszczone menu oraz bardzo duże przyciski. Sprawia to, że obsługa sprzętu jest łatwiejsza.

Stacja pogody

Stacja pogody to urządzenie, które sprawdzi się w roli prezentu. Umożliwia ono sprawdzenie temperatury wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Posiada również funkcję pomiaru wilgoci oraz budzik. Bardziej zaawansowane modele wyświetlają też np. fazę księżyca oraz prezentują dane w atrakcyjnej wizualnie formie.

Dekoder do telewizora

Starsi ludzie niejednokrotnie posiadają dosyć stare modele telewizorów. Tymczasem nadchodzi standard DVB-T2/HEVC. Żeby móc nadal oglądać bezpłatną, naziemną telewizję po jego wprowadzeniu, trzeba posiadać kompatybilny telewizor lub specjalny dekoder. Taki dekoder może być dobrym pomysłem na prezent.

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy to upominek, który z pewnością przypadnie do gustu dziadkowi. Oczywiście pod warunkiem, że lubi on ten napój. Do wyboru mamy ekspresy przelewowe oraz ciśnieniowe. Te drugie są bardziej zaawansowane, pozwalają na przygotowanie kawy w różnych rodzajach.

Radio lub przenośne DVD

Jeśli wasz dziadek lubi słuchać radia, być może przyda mu się nowy radioodbiornik. Taki, który będzie mógł zabrać np. na działkę lub do ogrodu. Proponujemy kilka modeli z różnych półek cenowych. Inna warta uwagi opcja to przenośne DVD. Wiąże się ona jednak z większym wydatkiem.

Czytnik ebooków

Nasza ostatnia propozycja to czytnik ebooków. To świetny pomysł na prezent, o ile wasz dziadek lubi czytać książki. Dzięki czytnikowi zabierze ze sobą ulubione tytuły poza dom, nie martwiąc się dużym bagażem.

Czytaj także: Elektronika (i nie tylko) na Dzień Babci — nasze propozycje na prezent

Prezent na Dzień Dziadka — podsumowanie

Rozglądając się za prezentem na Dzień Dziadka, nie musimy wybierać najprostszych rozwiązań. Dobrym wyborem może być zakup urządzenia takiego jak radioodbiornik, czytnik ebooków lub telefon komórkowy. Z droższych upominków warto rozważyć zakup przenośnego DVD.

Sprawdź najnowsze wpisy