ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dzień Babci prezent

Elektronika (i nie tylko) na Dzień Babci — nasze propozycje na prezent

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Dzień Babci coraz bliżej — do tego święta zostało już tylko 10 dni, więc czas wybrać odpowiedni prezent. Jeśli jeszcze nie macie upominku, nic nie szkodzi, ponieważ przygotowaliśmy dla was zestaw propozycji. Z racji tematyki naszego portalu proponujemy urządzenia elektroniczne, a także drobny sprzęt AGD.

Jaki prezent na Dzień Babci kupić?

Większość osób wybiera standardowe prezenty na Dzień Babci, takie jak kwiaty, słodycze oraz różnego rodzaju gadżety z dedykacjami. Jeśli jednak na upominek dla babci mamy nieco większy budżet, możemy wybrać coś bardziej praktycznego. Choćby urządzenie, które na co dzień można wykorzystać w domu i ułatwi ono w jakiś sposób wykonywane rozmaitych czynności.

Telefon komórkowy

Ciekawym prezentem dla babci może być telefon komórkowy. Nawet jeśli dotychczas starsza osoba korzystała tylko z telefonu stacjonarnego lub była nauczona obsługi zaledwie jednej komórki, nie musi to być problemem. Na rynku są dostępne telefony komórkowe dedykowane szczególnie seniorom, z prostym interfejsem i dużymi przyciskami.

Suszarka do włosów

Tej propozycji na prezent nie trzeba szczególnie tłumaczyć. Suszarka do włosów przydaje się, gdy chcemy, aby nasze włosy stały się suche w krótkim czasie. Taka sytuacja ma miejsce np. na basenie.

Robot kuchenny

Babcie często lubią gotować i naprawdę dobrze im to wychodzi. Nie oznacza to jednak, że nie można im ułatwić wykonywania poszczególnych zadań w kuchni. Ciekawym pomysłem na prezent jest robot kuchenny. Tego typu urządzenia posiadają wiele funkcji. Mogą wyręczyć człowieka np. w mieszaniu, miksowaniu i ubijaniu piany. Niektóre modele potrafią także zagniatać ciasto, trzeć na wiórki oraz kroić na plastry.

Wyciskarka lub sokowirówka

Prostszymi urządzeniami od robotów kuchennych, ale również bardzo przydatnymi, są wyciskarki oraz sokowirówki. Pozwalają one przygotować sok ze świeżych owoców. Taki, który będzie znacznie zdrowszy od większości gotowych soków ze sklepu. Wyciskarka lepiej sprawdza się w przypadku cytrusów, natomiast sokowirówka dobrze radzi sobie np. z jabłkami, marchewkami itp. Wybór któregoś z tych urządzeń zależy więc już od tego, co preferuje wasza babcia.

Czajnik elektryczny

Jeśli wasza babcia korzysta jeszcze z klasycznego czajnika, z pewnością doceni, jak szybko można zagotować wodę w czajniku elektrycznym. Warto rozważyć zakup takiego prezentu, szczególnie że na rynku są dostępne różne modele, różniące się designem, pojemnością i funkcjami.

Elektryczna szczoteczka do zębów

Kolejny praktyczny prezent to elektryczna szczoteczka do zębów. Taka szczoteczka dzięki ruchom rotacyjnym i pulsacyjnym ułatwia czyszczenie zębów i usuwanie z nich osadów.

Pulsoksymetr

Pulsoksymetr to popularne w czasach pandemii urządzenie, z którego często korzystają starsi ludzie. Umożliwia ono wykonanie nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Często jest stosowane u osób z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Radioodtwarzacz

Dobrym pomysłem na prezent może być również radioodtwarzacz. Taki sprzęt pozwala słuchać stacji radiowych, a także muzyki i audiobooków z płyt. Do niektórych z nich można również podłączyć pendrive lub telefon i odtwarzać pliki dźwiękowe właśnie z takich urządzeń.

Czytaj także: Policjanci zignorowali napad, żeby… złapać Snorlaxa w Pokémon GO

Prezent na Dzień Babci — podsumowanie

Szukając prezentu na Dzień Babci, nie musimy wybierać najbardziej oczywistych rozwiązań. Możemy rozejrzeć się za praktycznym urządzeniem, które ułatwi codzienne funkcjonowanie. Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji przypadnie wam (i waszym babciom) do gustu.

Sprawdź najnowsze wpisy