ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Assistant Samsung Galaxy Watch4

Oto podstawowe funkcje, które warto ustawić na Galaxy Watch4

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Od ponad dekady Samsung i Google współpracują, aby rozwijać technologię mobilną w smartfonach, tabletach i urządzeniach składanych. Ostatnim efektem tej współpracy jest Galaxy Watch4 z odświeżonym Wear OS i nakładką One UI. Jeśli kupiłeś urządzenie, ustaw podstawowe funkcje na Galaxy Watch4.

Zobacz także: Nowy Windows Media Player już dostępny do pobrania – zobacz zmiany

Podstawowe funkcje, które warto mieć na Galaxy Watch4

Nawigacja Google Maps

Google Maps Galaxy Watch4

Aplikacja Mapy Google w Wear OS doprowadzi Cię do celu tak efektywnie, jak to możliwe, niezależnie od tego, czy idziesz, jeździsz na rowerze, czy prowadzisz samochód. Szczegółowe wskazówki wysyłane z telefonu na zegarek pomogą Ci dotrzeć na czas. Aplikacja zegarka synchronizuje się również z Mapami Google w telefonie i pokazuje dodane adresy domu i pracy, aby mieć do nich łatwy dostęp, a także ostatnie wyszukiwania, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć nawigację tam, gdzie chcesz. Mapy znajdziesz w Google Play.

Wiadomości Google

Google Messages funkcje Galaxy Watch4

Dzięki zaktualizowanej aplikacji Wiadomości Google możesz odbierać je w dowolnym miejscu i łatwo odpowiadać bezpośrednio na zegarku bez konieczności wyjmowania telefonu. Aplikacja Wiadomości na zegarku synchronizuje się z telefonem, dzięki czemu Twoje rozmowy są zawsze aktualne. Wiadomości powinny być preinstalowane na Twoim smartwatchu. Przy okazji polecam klawiaturę GBoard, dzięki której można w polskim języku odpowiadać na wiadomości (zarówno tekstowo jak i głosowo).

Korzystaj z Google Pay

Google Pay funkcje galaxy watch4

Łatwe płatności zbliżeniowe z nadgarstka zawsze były częścią Wear OS. Warto wiedzieć, że kilka miesięcy temu Google rozszerzyło je na 16 nowych krajów, w tym Belgię, Brazylię, Chile, Chorwację, Czechy, Danię, Finlandię, Hongkong, Irlandię, Nową Zelandię, Norwegię, Słowację, Szwecję, Tajwan, Ukrainę i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na zegarku zobaczysz także odświeżony wygląd aplikacji, dzięki czemu karty kredytowe przechowywane w Twoim portfelu będą większe i łatwiejsze do przeglądania.

Aby korzystać z Google Pay na Galaxy Watch4, pobierz aplikację z Google Play na swój smartwatch. Po dodaniu Google Pay do smartwatcha będziesz mógł go zobaczyć wraz z innymi aplikacjami.

YouTube Music

Subskrybenci YouTube Music Premium będą mieli dostęp do ponad 80 milionów utworów i tysięcy playlist w nowej aplikacji YouTube Music na Wear OS. Ten samodzielny program to pierwsza aplikacja YouTube Music na smartwatche, która umożliwia subskrybentom pobieranie muzyki do słuchania offline bez reklam, nawet bez telefonu w pobliżu. Aplikacja jest również wyposażona w funkcję Smart Downloads, która odświeża utwory pobrane na zegarek za każdym razem, gdy jest ładowany i podłączony do Wi-Fi. Możesz nawet użyć dostosowanych list odtwarzania, aby uzyskać idealną ścieżkę dźwiękową, niezależnie od tego, co robisz. YouTube Music będzie dostępny do pobrania na Galaxy Watch4 z Google Play. Przy okazji polecam pobrać też Spotify, które otrzymało odświeżoną aplikację na smartwatcha Samsunga.

Odkryj aplikacje Google

Google już dawno zapowiedziało, że współpracuje z programistami, aby wprowadzać bogatsze, wciągające aplikacje do Wear OS. Zaktualizowano też Google Play dla Wear OS, aby łatwiej było wyszukiwać i pobierać aplikacje. Znajdziesz tam odświeżone aplikacje w tym: Calm, Komoot, MyFitnessPal, Period Tracker, Sleep Cycle, Spotify, Strava i wiele innych.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy