ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MacBook Air 2022

MacBook Air 2022 z procesorem Apple M2 – wszystko, co o nim wiemy

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

W połowie 2020 roku Apple ogłosiło odejście od układów dostarczanych przez Intela. Cały proces przejścia na własne procesory miał zająć dwa lata. Na początku 2022 roku wiemy, że wszystko idzie zgodnie z planem, a w ofercie firmy pozostały nieliczne urządzenia z procesorami Intel. Jednym z pierwszych urządzeń z własnym układem był MacBook Air. Będący cały czas w ofercie model, jednocześnie jeden z najpopularniejszych komputerów firmy ma doczekać się następcy w tym roku. MacBook Air 2022 z procesorem M2 – co wiemy o nadchodzącym modelu?

Zobacz także: Face ID zostaje w iPhone 14 Pro, ale mocno się zmieni

MacBook Air 2022 z procesorem Apple M2 – wszystko, co o nim wiemy

Oczekujemy, że Apple pokaże nowego MacBooka Air w 2022 roku. Kolejna generacja oznacza znaczące zmiany w designie i konstrukcji. Napędzany będzie też kolejną wersją układu z serii „M”.

MacBook Air 2022

Procesor M1 został wprowadzony na rynek pod koniec 2020 roku w trzech popularnych komputerach Apple. Żaden z pokazanych wtedy modeli nie otrzymał żadnych zmian konstrukcyjnych. MacBook Air zachował ten sam design, co wcześniejsza wersja, ale zmieni się to wraz z debiutem chipa M2.

Podobnie jak przeprojektowany 24-calowy iMac, nowy MacBook Air dostanie cieńszą i lżejszą obudowę o jasnej kolorystyce. Możemy spodziewać się białych ramek wokół wyświetlacza i klawiatury w takim samym kolorze.

MacBook Air 2022 będzie powiewem świeżości

Zwężająca się obudowa zawsze była wyróżniającą częścią MacBooka Air, ale jej grubość to także pewna iluzja ze względu na wypukłość, w którym znajdują się wewnętrzne elementy. Teraz Apple może zmieścić w obudowie także porty Thunderbolt 4, a to oznacza spore zmiany w wyglądzie. Aluminiowa obudowa może przybrać bardziej zaokrąglony kształt, znany z 14-calowego MacBooka Pro, ale z różnymi opcjami kolorystycznymi. Oczekujemy, że Apple nawiąże do 24-calowego iMaca z odcieniami niebieskiego, zielonego, różowego, srebrnego, żółtego, pomarańczowego i fioletowego.

MacBook Air 2022

Po otwarciu ujrzymy białe klawisze osadzone w dopasowanej kolorystycznie, aluminiowej obudowie. Oczekuje się, że ramka wokół wyświetlacza będzie biała i będzie miała wycięcie na obudowę aparatu, czyli notcha.

Jon Prosser udostępnił wcześniej rendery oparte na przekazanych mu obrazach zdemontowanych części. Pokazują one design bez zwężającej się części, co może zapewnić więcej miejsca na wewnętrzne elementy, mimo cieńszej konstrukcji.

MacBook Air 2022

Ekran mini LED tylko dla modeli Pro

Analityk Ming-Chi Kuo uważa, że ​​Apple może dodać wyświetlacz z podświetleniem mini LED do nowego MacBooka Air. Wydaje się jednak, że Tim Cook i jego spółka chcą zarezerwować takie rozwiązanie dla flagowych urządzeń, a takimi są MacBooki Pro czy iPad Pro. Ze względu na stosunkowo wysoką cenę ekranu mini LED nie spodziewajmy się go w przystępnym cenowo komputerze. 

Nowy Air otrzyma dwa porty Thunderbolt 4 i złącze MagSafe 3 do ładowania. Chociaż nie zostało to potwierdzone, spodziewamy się, że laptop będzie w stanie obsługiwać wiele zewnętrznych wyświetlaczy, w przeciwieństwie do modelu 2020. M2 będzie miał lepszą wydajność niż M1, ale nie taką jak M1 Pro lub M1 Max. Debiut komputera w tym roku wydaje się przesądzony, ale sytuacja na rynku może go przesunąć o kilka miesięcy

Źródło: Appleinsider

Sprawdź najnowsze wpisy