ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bezprzewodowe Android Auto

[SPT #192] Bezprzewodowe Android Auto niemal dla każdego auta!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Styczeń w pełni, a to oznacza, że uczniowie i studenci zaraz wracają do nauki stacjonarnej. Jeśli w tym pandemicznym czasie przegapiliście ważne informacje ze świata technologii, czas to nadrobić. W mijającym tygodniu pojawiło się wiele nowości z targów CES. Najbardziej przypadły mi do gustu nowości od Razera i bezprzewodowe Android Auto. Zapraszam do kolejnej edycji SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała – Razer i bezprzewodowe Android Auto

Razer Project Sophia. Ten projekt Razera mnie naprawdę urzekł. Komputer stacjonarny ma bowiem przybrać formę stolika z futurystycznymi kontrolerami. Wszystkie najważniejsze części hardware’u będą schowane pod blatem. Użytkownik będzie mógł je wymieniać na nowe, gdy zechce zaktualizować np. kartę graficzną. Twórcy, gracze i osoby pracujące zdalnie znajdą w tym sprzęcie coś dla siebie. Jeśli tak mają wyglądać stacjonarne pecety przyszłości, to ja jestem za!

Windows Media Player w nowej odsłonie. Kultowy program Microsoftu w końcu przeszedł metamorfozę. Gigant z Redmond przez pewien czas promował inną aplikację do odtwarzania multimediów – chodzi o Groove. Tym razem jednak Microsoft postanowił odświeżyć Windows Media Player, którego wygląd pasuje już do systemu Windows 11. Nowy program zaczął pojawiać się w sekcji Windows Update. Można go także pobrać manualnie.

Bezprzewodowe Android Auto i nowości. Google zaskoczyło na targach CES 2022 prezentując szereg nowości dla usługi Android Auto. Gigant będzie rozwijał technologię Car Key, która pozwoli otwierać samochody BMW. Jednak najbardziej spodobało mi się oficjalne akcesorium Motoroli promowane przez Google. Model MA1 pozwoli cieszyć się bezprzewodowym Android Auto niemal w każdym aucie. Wystarczy mieć złącze USB, do którego podłączymy wystające urządzenie. Cena sprzętu nie jest zaporowa – wynosi 89,95 USD. Sprzęt pojawi się w sprzedaży już 30 stycznia.

Windows 11 22H2 to duża aktualizacja systemu. Za około 10 miesięcy zobaczymy pierwszą dużą aktualizację Windowsa 11. Już teraz wiemy, że pojawi się w niej kilka znaczących funkcji. Update ma nazwę kodową „Sun Valey 2”. Zobaczymy tu zmiany w pasku zadań, o której prosili użytkownicy. Nieco ulepszone zostanie też menu start. Ponadto pojawią się aplikacje dostosowane do interfejsu Windowsa 11.

Microsoft Pluton wkracza do laptopów. Microsoft Pluton to nowy procesor giganta, który ma pomóc w ochronie laptopów przed cyberatakami. Pierwszymi urządzeniami z nową technologią są laptopy Lenovo. Chodzi o modele z serii Z. Sukcesywnie na rynku będą pojawiały się też inne urządzenia.

Krytyka – „Nie patrz w górę”

Fenomen hitu Netflixa. Czy rój gwiazd wystarczy, aby film stał się hitem portalu streamingowego? Wygląda na to, że tak. Tak jest w przypadku tytułu „Nie patrz w górę”, który szturmem zdobył rzeszę widzów. W ostatnim tygodniu film znalazł się w top 10 w 94 krajach. Zastanawia mnie jednak fenomen tego filmu i warstwa komediowo-satyryczna, która nie do końca mnie porwała. Przesłanie jest jak najbardziej „na czasie”, ale coś nie wyszło w kwestii jego przedstawienia. Miejscami film potrafi nieco irytować.

Sprawdź najnowsze wpisy