iPhone 14 Face ID

Face ID zostaje w iPhone 14 Pro, ale mocno się zmieni

2 minuty czytania
Komentarze

Informacji o tym, czego możemy oczekiwać od iPhone 14 i 14 Pro, czyli modeli które zobaczymy w tym roku jest coraz więcej. Opierając się na ostatnich raportach od Ming-Chi Kuo i Bloomberga, DylanDKT twierdzi, że nowe urządzenia z serii „14” otrzymają odmieniony design z dziurą w ekranie. Jednak funkcjonalność technologii Face ID i inne czujniki zostaną na miejscu. W niedawnym tweecie DylanDKT napisał, że komponenty odpowiedzialne za Face ID zostaną umieszczone pod wyświetlaczem iPhone 14 Pro i 14 Pro Max. Dodał jednak, że „zmiana nie wpłynęła negatywnie na funkcjonalność czujników”. Krótko mówiąc Face ID, wbrew wcześniejszym opiniom nie tylko nigdzie się „nie wybiera”, ale też zostanie wprowadzone w nowej wersji.

Zobacz także: Aparat w iPhone 15 Pro – to będzie rewolucja

Face ID zostaje w iPhone 14 Pro, ale mocno się zmieni

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że firma Tima Cooka znowu zastosuje jakąś odmianę czytnika linii papilarnych w kolejnej generacji smartfonów. Jednak nie zostało to wprowadzone, wbrew oczekiwaniom, w linii iPhone 13. Teraz spodziewamy się, że Touch ID nie wróci do telefonów z Cupertino, a skaner twarzy 3D przejdzie znaczącą modernizację. Komponenty odpowiedzialne za działanie Face ID zostaną umieszczone pod wyświetlaczem w iPhone 14 Pro. Według raportów zmiana ta nie wpłynie negatywnie na funkcjonalność czujników.

iPhone 14 Face ID

DylanDKT okazał się niezawodnym źródłem informacji na temat nowych produktów Apple w ciągu ostatniego roku. Dokładnie przedstawił szczegóły dotyczące 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro przed ich premierą, a także 24-calowego iMaca.

iPhone 14 Pro z nowym designem

W kolejnym tweecie DylanDKT dodał, że słyszy, że otwór w ekranie iPhone 14 Pro i 14 Pro Max będzie miał „kształt pigułki”. To sugeruje, że wycięcie na przednią kamerę będzie owalne. Linia „czternastek” ma być dostępna w dwóch różnych rozmiarach ekranu: 6,1 cala i 6,7 cala. Mogą to być modele iPhone 14 i 14 Max, a następnie 14 Pro oraz 14 Pro Max. Podczas gdy modele Pro podobno otrzymają nowy projekt z dziurą w ekranie, pozostałe modele zachowają znanego od lat notcha.

iPhone 14 Face ID

Identyfikator twarzy znajdujący się pod wyświetlaczem wcześniej już pojawiał się w informacjach podawanych przez analityka ds. branży wyświetlaczy, Rossa Younga,. Udowodnił on, że jest wiarygodnym źródłem danych związanych z wyświetlaczami dla przyszłych produktów Apple. Na przykład w zeszłym roku Young dokładnie potwierdził, że nowy iPad mini będzie miał wyświetlacz o przekątnej 8,3 cala, przycisk Home zniknie z tego urządzenia.

Kuo poinformował również, że iPhone 14 Max, lub jakkolwiek ostatecznie zostanie nazwany smartfon będzie wyceniony na mniej niż $900. Dla porównania, obecnie największym smartfonem w ofercie firmy z Cupertino jest 13 Pro Max wyceniony na co najmniej $1099 (w naszym kraju minimum 5699 zł).

Źródło: 9to5mac

Motyw