ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Roboty i maszyny ssie palca amagami ham ham

Szalone roboty na CES 2022. Jeden possie palca, inny wymasuje

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Targi CES 2022 obfitują w niesamowite nowości. Bardzo przypadły mi do gustu propozycje Razera, np. Project Sophia. Jednak w tym wpisie zobaczycie nietypowe roboty i maszyny, które mogą szokować.

Zobacz także: Terraformacja Wenus i Marsa jest możliwa – interesująca teoria

Szalone roboty i maszyny targów CES 2022

Amagami Ham Ham

Roboty i maszyny ssie palca amagami ham ham

Robot-kot, zwany Amagami Ham Ham firmy Yukai Engineering, jest prawdopodobnie najdziwniejszym produktem, jaki wyszedł z targów CES 2022. Jest to przytulanka w kształcie kota, który może ssać palce. Według firmy, wszyscy mamy sekretne pragnienie, aby nasze palce były skubane.

Koncepcja jest projektem, który ma być środkiem łagodzącym stres. Robot jest napędzany przez algorytm, który wytwarza 20 różnych wzorców ssania. Oznacza to, że za każdym razem, gdy włożysz maskotce palec do ust, poczujesz inne wrażenie niż wcześniej. Tak przynajmniej twierdzą jego twórcy.

Wzory obejmują degustację, masowanie i ssanie. Roboty występują w dwóch wersjach opartych na serii Nemu Nemmu — kot perkalowy i pies Shiba Inu.

„Większość ludzi lubi uczucie skubania, ale wie, że musi nauczyć swoje dzieci lub zwierzęta, aby je powstrzymać, ponieważ w przeciwnym razie dzieci i zwierzęta w końcu ugryzą je z pełną siłą”.

– powiedział Engineering CMO Tsubasa Tominaga

Jak twierdzą twórcy, Amagami Ham Ham to robot, który uwalnia ludzkość od zagadki: „gonić czy nie ścigać zakazanej przyjemności”. Nie jest jasne, ile będzie kosztować urządzenie ani kiedy będzie dostępne, chociaż firma zamierza przeprowadzić kampanię crowdfundingową na wiosnę tego roku.

Robot humanoidalny

Robot humanoidalny Ameca, zbudowany przez brytyjską firmę Engineered Arts, miał swoją pierwszą publiczną prezentację na targach CES. Wcześniej widzieliśmy go jedynie w Internecie na YouTube.

Humanoidalny robot o szarej twarzy został zaprojektowany tak, aby jego mimika twarzy odwzorowywała ludzkie maniery. Po raz pierwszy pojawił się w Internecie pod koniec zeszłego roku, kiedy kornwalijska firma przesłała wideo na YouTube. Nawet Elon Musk skomentował robota na Twitterze słowem: „Yikes”.

Urządzenie to jest platformą badawczą, a nie samodzielnym produktem, ale firma przewiduje, że doprowadzi do wykorzystania robotów humanoidalnych w środowiskach usług publicznych, w tym jako terminale informacyjne na lotniskach.

„Byliśmy niesamowicie zaskoczeni. Z dnia na dzień stało się to sensacją. Mamy 24 miliony wyświetleń jednego posta na Twitterze”.

– powiedział Morgan Roe, dyrektor operacyjny Engineered Arts.

Roboty Hyundaia

Hyundai ujawnił szczegóły interaktywnej i częściowo wirtualnej przyszłości, którą nazywa „metamobilnością”. W takim uniwersum różne urządzenia robotyczne wchodzą w interakcję z ludźmi w celu świadczenia szerokiego zakresu usług w zakresie mobilności.

Roboty i maszyny hyundai

Firma motoryzacyjna ujawniła, że będą one obejmować usługi od zautomatyzowanego transportu indywidualnego po zdalne sterowanie robotami w „inteligentnych” fabrykach. Hyundai przedstawił kilka przykładów, jak może połączyć metawersum ze światem rzeczywistym, w tym pojazd, który można przekształcić w miejsce do pracy lub pokój rozrywki, który zawiera platformę do gier wideo 3D.

Inne pomysły obejmują „inteligentną” fabrykę, w której ludzie spoza zakładu zdalnie sterują robotami, które wchodzą w interakcje z maszynami i produktami wewnątrz zakładu.

Stół do masażu

Masaż i komfort odegrały dużą rolę podczas targów CES w 2022 r. Furorę zrobił w pełni zautomatyzowany stół do masażu.

Robot do masażu całego ciała będzie służył przede wszystkim w salonach masażu. Startup zbudował robota z dwoma ramionami. Posiada sieć neuronową, która pozwala na wymianę danych w czasie rzeczywistym oraz odpowiadanie na potrzeby i wymagania użytkownika.

Ramiona robota mogą działać w 6 osiach i współpracować, aby stworzyć idealną rutynę masażu dla osoby na stole, czerpiąc z bazy danych. Można przy tym kontrolować lokalizację, czas trwania, ścieżkę, prędkość i siłę w zależności od potrzeb. Urządzenie będzie kosztowało 310.000 USD.

Źródło: techradar, dailymail

Sprawdź najnowsze wpisy