ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
projekty Razera Project Sophia

Razer Project Sophia to szalona przyszłość komputerów stacjonarnych

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Razer to wyjątkowo innowacyjna firma, która dostosowuje produkty do potrzeb użytkowników. Przykładowo, w dobie pandemii mogliśmy zobaczyć maskę Zephyr, która ostatecznie trafiła na rynek. Teraz Razer prezentuje Project Sophia – przyszłość komputerów stacjonarnych.

Zobacz także: Microsoft Pluton to niesamowita technologia, która trafiła do laptopów

Razer Project Sophia

Razer Project Sophia

„Zmień konwencję na innowacje dzięki gamingowej stacji bojowej przyszłości. Wyposażony w szeroką gamę modułów, które można wymieniać podczas pracy. Odblokuj niezliczone opcje konfiguracji, aby stworzyć konfigurację dostosowaną do Twoich potrzeb. Dzięki wysokowydajnej zintegrowanej płytce drukowanej, możliwości komputerów PC nigdy nie wydawały się tak nieograniczone dzięki Project Sophia.

– czytamy na oficjalnej stronie konceptu.

Innymi słowy, Project Sophia to modułowy komputer biurkowy, który został pokazany na targach CES 2022. Przenosi on moc najnowocześniejszego komputera stacjonarnego do obudowy biurkowej. Jednocześnie zawiera kilka różnych „modułów”, w których użytkownicy mogą szybko umieszczać różne komponenty, urządzenia peryferyjne i akcesoria.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś do pracy, grania, przesyłania strumieniowego, czy wszystkiego naraz, Razer obiecuje, że Project Sophia zapewni Ci elastyczność, jakiej możesz potrzebować. Wyposażony jest w najwyższej klasy procesor Intel i procesor graficzny NVIDIA. Project Sophia będzie prawdopodobnie tak samo wydajny, jak tradycyjny komputer stacjonarny wyposażony w podobny sprzęt. Komponenty są umieszczone w obudowie, która zatrzaskuje się pod szklanym pulpitem projektu. Użytkownicy mają łatwy dostęp do komponentów, jeśli muszą dokonać przyszłych aktualizacji lub wymienić elementy hardware’u.

Czym charakteryzuje szalony projekt?

Sercem koncepcji jest wysoce modyfikowalne biurko, które może obsługiwać do 13 oddzielnych modułów, co zapewnia niesłychany poziom personalizacji. Mając do dyspozycji ogromny asortyment akcesoriów i urządzeń, użytkownik może dokonać konfiguracji odpowiedniej dla siebie. Oto przykładowe moduły:

 • Sterowanie przestrzennym dźwiękiem,
 • Monitorowanie systemu,
 • Programowanie klawiszy,
 • Zasilany EGPU Thunderbolt,
 • Kontroler raid,
 • Moduł wydajności sieci,
 • Ładowarka bezprzewodowa 15W,
 • Hub Thunderbolta,
 • Kontrolery mediów.
Razer Project Sophia

Taki komputer świetnie nadaje się nie tylko dla graczy. Całość napędza dostosowana płytka drukowana wyposażona w najnowocześniejsze komponenty. Ze względu na swoją wysoce elastyczną i niezwykle wszechstronną konstrukcję, Project Sophia jest w stanie zapewnić optymalną konfigurację do gier, tworzenia, przesyłania strumieniowego i pracy. Łączy wiele tradycyjnych konfiguracji w jednym komputerze stacjonarnym:

 • Dla gracza – Kiedy potrzebujesz mocy wybierz Project Sophia, aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk i niesamowite efekty wizualne, dodając system dźwięku przestrzennego THX i monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania.
 • Przeznaczone dla twórcy – Jeśli chodzi o ożywienie projektów, uzyskaj swobodę tworzenia, której potrzebujesz, za pomocą digitizera z ekranem dotykowym, tabletu i kreatywnego narzędzia do wprowadzania, aby usprawnić skróty klawiszowe i makra.
 • Stworzone dla streamera – Jeśli chcesz mieć całkowitą kontrolę nad swoją produkcją, przekształć Project Sophia w pełną konfigurację transmisji wraz z kamerą, mikrofonem i kontrolą strumienia.
 • Do pracy zdalnej – Gdy okazja wymaga skupienia się na pracy, efektywnie i wygodnie wykonuj wielozadaniowość, korzystając z modułu skrótów klawiaturowych, bezprzewodowej ładowarki i podgrzewacza do filiżanek.

Razer nie ogłosił jeszcze daty premiery ani ceny Project Sophia. Być może więcej dowiemy się po połowie 2022 roku.

Źródło: razer, windowscentral

Sprawdź najnowsze wpisy