ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nowy wygląd Microsoft Edge

Kolejne funkcje trafią do Microsoft Edge – jedna niechciana, inna pożądana

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Edge stara się, jak może, żeby zabłysnąć na rynku. Najbardziej przypadł mi w niej do gustu tryb IE, dzięki któremu mogę włączać stare witryny. Gigant z Redmond obecnie testuje kolejne dwie funkcje, które trafią wkrótce do Microsoft Edge.

Zobacz także: Microsoft Pluton to niesamowita technologia, która trafiła do laptopów

Kolejne funkcje trafią do Microsoft Edge

Dodawanie haseł manualnie

Microsoft pracuje nad nową wersją wbudowanego menedżera haseł Edge z obsługą opcji, która pozwoli użytkownikom ręcznie dodawać hasła. W tej chwili, jeśli chcesz zapisać hasła w Edge, musisz odwiedzić nową witrynę, wpisać hasło, a następnie dodać je do przeglądarki, gdy zostaniesz o to poproszony. Menedżer haseł to wspaniałe narzędzie, ale mogłoby faktycznie zostać ulepszone.

Dzięki nadchodzącej aktualizacji menedżera haseł, użytkownicy w końcu otrzymają funkcję, na którą czekali. Dzięki niej nie trzeba będzie odwiedzać nowych witryn ani importować haseł z innej przeglądarki.

Co ciekawe, funkcja ta w pierwszej kolejności zadebiutowała w Google Chrome. Microsoft w dużej mierze bazuje w tym zakresie na dokonaniach konkurenta.

Nowe narzędzie jest już dostępne w Microsoft Edge Canary i można je włączyć w Profil > Zapisane hasła. Jak widać na zrzucie ekranu, obok pola hasła pojawi się nowy przycisk „Dodaj hasło”. Microsoft testuje zaktualizowane okno dialogowe menedżera haseł i nie jest jeszcze jasne, kiedy ta funkcja zacznie być udostępniana użytkownikom. Można domniemywać, że stanie się to w następnej dużej aktualizacji Edge.

Co ciekawe, inną funkcją, nad którą pracują Google i Microsoft, jest możliwość pobrania akcentu kolorystycznego z systemu Windows i zastosowanie go w różnych obszarach przeglądarki. Ta funkcja będzie dostępna zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11.

Panel dla graczy

Microsoft chce też przypodobać się graczom. Firma chce zaoferować coś co nazywać się będzie „Panelem gier”. Obawiam się, że w moim przypadku będzie to niechciany dodatek. Panel ten to nowy sposób na wyświetlanie gier w wynikach internetowych i został stworzony z myślą o tych, którzy grają w gry przeglądarkowe.

Kolejne funkcje Microsoft Edge panel gier

Nowa funkcja wyświetli wyniki z gier MSN po prawej stronie okna przeglądarki Microsoft Edge. Jak widać na zrzucie ekranu, Microsoft dodaje przełącznik „Gry” do paska narzędzi przeglądarki. Znajduje się on obok paska adresu lub obok pozostałych opcji, takich jak historia, pobieranie itp.

Jeśli klikniesz przycisk, po prawej stronie Edge pojawi się nowy panel, podobny do Kolekcji. Panel pobierze wyniki dla gier przeglądarkowych z MSN Games, która jest witryną z grami typu casual. Znajdują się tam tytuły dla jednego i wielu graczy, takie jak Pasjans, Mahjong Arcade i inne w pełni funkcjonalne wersje pay-to-play.

Kliknięcie elementów wymienionych w panelu spowoduje uruchomienie witryny MSN Games w przeglądarce, żeby zagrać w wybraną grę.

Całe szczęście funkcja gier MSN Edge będzie całkowicie opcjonalna i zostanie domyślnie wyłączona. Po co jednak rozszerzać niepotrzebnie wagę przeglądarki?

Źródło: windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy